P. Židonio nuotr.

Karantinas nesiskiepijusiems?

Karantinas nesiskiepijusiems?

Galima kalbėti apie tai, jog karantinas ateityje galiotų nepasiskiepijusiems, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Jeigu kas nori kalbėti apie pandemiją, matyt, vertinga pabrėžti, kad šiuo metu tai yra ne apskritai pandemija, bet nepasiskiepijusių pandemija. Jeigu kažkam norisi Lietuvoje kalbėti apie karantino statusą arba patį karantiną, tai irgi pradėkime nuo to, kad tai yra nepasiskiepijusių karantinas“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

Vėliau BNS ministras sakė, jog gali būti svarstoma atsisakyti testavimo sąlygos galimybių pase.

„Panašu, kad gali būti taip, mes tai svarstysime. Be abejo, yra visokių išimčių, yra žmonių, kurie negali skiepytis“, – sakė A. Dulkys.

Jo teigimu, testavimas buvo laikinas pakaitalas, kai nebuvo pakankamai skiepų.

„Mokesčių mokėtojų pinigais yra nupirkta kiekvienam vakcina, dabar dalis vakcinų yra išpilamos, nes jų neateina pasiimti“, – pridūrė ministras.

Jis teigė, kad gali būti keičiamos galimybių paso sąlygos prekybos, renginių, judėjimo srityse, o ateityje, jeigu sergamumas augs, su juo būtų siejama dar daugiau galimybių.

„Norite lankytis gydymo įstaigose, norite lankyti savo artimuosius – turite galimybių pasą? Ne? Turime jausti atsakomybę už tuos žmonės, kad neskleistume jiems viruso ir būtume įdėję visas pastangas į viešųjų gėrybių kūrimą, – kalbėjo ministras. – Tai judėjimas, dalyvavimas renginiuose – mes suprantame, jeigu renginyje dalyvauja visi pasiskiepiję, tai yra vienos galimybės virusui, jeigu yra renginys, kur dalyvauja nepasiskiepiję žmonės, ten yra kita situacija.“

„Kiekvienu atveju tos sąlygos ir turi skirtis“, – pabrėžė A. Dulkys.

Jaunintų galimybių paso amžių

Ministro teigimu, viena iš svarstomų galimybių skatinant skiepytis vaikus būtų paankstinamas amžius, nuo kada, norint gauti galimybių pasą, taip pat reikėtų turėti imunitetą. Dabar jis visiems iki 16 metų suteikiamas automatiškai.

„Mes, be abejo, siūlysime kabinetui svarstyti ir spręsti, kad jis galiotų iki 12 metų. Reiškia, visa ši grupė nuo 12 metų jie patektų į situaciją, kad jiems reikėtų rūpintis papildomais testais norint dalyvauti renginiuose“, – kalbėjo A. Dulkys.

Be to, jis akcentavo, kad svarstoma testus padaryti mokamus tais atvejais, kai jie nėra susiję su įstatymais ir įpareigojimais, bet su pačių gyventojų norais – kelionėmis, renginiais, ir panašiai.

„Žinutė mano yra nedvirpasmiška, kad jaunuoliams nuo 12 metų tikrai būtų pravartų skiepytis“, – akcentavo ministras.

Lietuvoje lėtėjant vakcinacijos tempams, nerimaujama, jog rudenį šaliai vėl gali prisireikti griežtų apribojimų. Be to, dalis nepanaudotų vakcinų yra utilizuojama: vien per liepą jau sunaikinta per 14 tūkst. pasibaigusio galiojimo vakcinos dozių.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 47,1 proc. žmonių.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai

 • O kas prašė už mūsų pinigus tiek pripirkti. Žmonių virš 2 milijonų, o pripirkot 18 milijonų. Kas atsakys už išleistus mūsų pinigus? Už tokius dalykus į kalėjimą reikia sodinti už pasisavintus pinigus.

 • Na, bandykit ir toliau rūšiuoti žmones. Atsirūgs karčiai jums patiems. Tikra demokratija arba, kaip skelbė prezidentas, – gerovės valstybė baigia susikurti.

 • Teisingai. Dėl apkiautusių marazmatikų negali kentėti visi.

  • Atsakyti
 • SKIEPYTIS PRIEVARTOS NERA IR NEGALI BUTI, NES EUROPOS PARLAMENTINE ANSAMBLEJA YRA PRIEMUSI REZOLIUCIJA KURIOJE YRA UZDRAUSTA PRIEVARTINE VAKCINACIJA..

 • SKIEPYTIS PRIEVARTOS NERA IR NEGALI BUTI, NES EUROPOS PARLAMENTINE ANSAMBLEJA YRA PRIEMUSI REZOLIUCIJA KURIOJE YRA UZDRAUSTA PRIEVARTINE VAKCINACIJA..

  • Būtent! Tai bando iš kitos pusės prieiti. Prispausti prie sienos visais įmanomais apribojimais.
   Kaip galima nesuteikti medicininės es pagalbos žmogui jeigu jis nepasiskiepyjes?! Apie kokias žmogaus teises mes kalbam? GENOCIDAS!

  • daugelis nenori skiepytis ir dėl to, kad tapo nebeprieinama medicina. Žmonės mato ir supranta, kad niekas jų negydys, niekas nesuteiks pagalbos reikalui esant. Odos ir kitos ligos geriausiu atveju „diagnozuojamos“ telefono pokalbiu (net nuotraukų nereikia). Jei bus kokių nors pasekmių dėl skiepo, žmogus įsitikinęs, kad liks vienas pats su savimi. Niekas negelbės, negydys. Ar aš klystu?

   • Klystate ir labai smarkiai.Paklauskite savęs kas bus kai nepasiskiepiję susirgsite

 • Ir kas gali priversti skiepytis jei man tikrino ir jokiu virusų pas manęs nėra?! Ką apsaugos tas skiepas kitaip? Aš negaliu skiepytis o mane verčia. Čia genocidas. Rašysime žmogaus teisių teismui į Strasbura. Tegul pasiaiskima kas vyksta lietuvoi. Štai kokia,, geroves“ valstybė.

  • Ko stebėtis, jei pagrindiniais gydytojais patapo du buhalteriai, kuriems žmonės rūpi mažiausiai

 • O kodėl yra nurodytas laikas nuo prasirgomo COVID-19, o nėra
  nurodyto laiko pasiskiepijusiujų pačių pradžioje, kodėl nežiūri, ar žmogus turi antikūnų, tie 180 dienų, žinai iš praktikos yra per trumpas laikas.

 • Teisingai, lai testuojasi, karantinuojasi nepasiskiepije. Zmones skiepijosi, kad butu saugus ir galetu gyventi laisvai. O dabar turi saugoti ir nepasiskiepijusius nes jiems nerupi ju saugumas, tai kodel uz ju sauguma atsakomybe turi prisiimti pasiskiepijusieji? Tai gal cia pasiskiepijusiu “genocidas”?

  • O ar nereikia saugotis pasiskiepijusių? Juk jie taip pat gali nešioti virusą, užkrėsti irgi gali. Sirgti taip pat.

 • Ko jūs nervinatės, Dievas savus atsirinks. Vieną kartą mirti vis tiek reikės.

 • Tik nereikia mūsų gazdinti ir daryti spaudimo, mat nupirko kiekvienam jie, niekas neprašė

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (15)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų