"Delfi" nuotr.

Suskaičiavo gaisro Rumšiškių muziejuje nuostolius

Suskaičiavo gaisro Rumšiškių muziejuje nuostolius

Nuostoliai, kuriuos Rumšiškių liaudies buities muziejus patyrė dėl sekmadienį sudegusių dviejų 20 amžiaus pradžios statybos pastatų, kurie atvežti iš Mažiosios Lietuvos, gali siekti beveik 45 tūkst. eurų.

Muziejaus direktorės pavaduotojas bendriesiems ir ūkio reikalams Antanas Andriulaitis  BNS pranešė, kad paskutinis šių pastatų įkainavimas atliktas dar 2014 metų spalio mėnesį.

Dalis sudegusių pastatų – 1904-1910 metais statytas gyvenamasis namas (stuba) buvo įvertintas beveik 42 tūkst. eurų (145,2 tūkst. litų), o tvartas tik 3,3 tūkst. eurų (11,5 tūkst. litų).

 

Nuostolius dėl sudegusių Rumšiškių liaudies buities muziejaus pastatų, kaip BNS sakė muziejaus direktorė Violeta Reipaitė, atlygins festivalis „Granatos“ – tai numato muziejaus sutartis su festivaliu. Pasak jos, po šio gaisro greičiausiai daugiau festivalis nebebus rengiamas muziejaus teritorijoje.

Pasak A.Andriulaičio, už leidimą rengti festivalį, muziejus iš organizatorių gaudavo finansavimą, tačiau lėšų  dydžio jis nekomentavo.

„Sutarty viskas numatyta, kiekvienais metais ją pakoreguodavome, daugiau ar mažiau, priklausomai nuo to, kad viskas brangsta (koreguota sutartis – BNS). Kas sutarty numatyta, tą jie sumokėdavo“, – BNS sakė muziejaus direktorės pavaduotojas.

A.Andriulaitis BNS tikino, kad festivalis muziejui „nebuvo gerai“.

„Man labai gerai nebuvo niekad. Taip – buvo galvos skausmas, bet ką jie man pridirbdavo, tą ir sutvarkydavo. Patvarkydavo žvirkelius, tvoras, kur išlaužydavo, sugriaudavo, sustatydavo, sutvarkydavo. Jeigu pievas išmaigojo, žolyte užsėdavo. Visas smulkmenas, kur pridarydavo, sutvarkydavo. Jokiais pinigais nekompensuodavo, nes įvertinti sunku, kad nebūtų per daug ar per mažai“, – sakė A.Andriulaitis.

Rumšiškių liaudies buities muziejuje sekmadienio naktį kilus gaisrui visiškai sudegė du ekspozicijos pastatai. Muziejaus direktorės pavaduotojas informacijai ir muziejininkystei Eligijus Juvencijus Morkūnas BNS sakė, kad didesnio už kilusį šįkart gaisro muziejuje nėra buvę.

Pranešimą apie gaisrą Bendrasis pagalbos centras gavo 2.04 val., o ugnis galutinai sutramdyta paryčiais – apie 4.37 val. Per gaisrą žmonės nenukentėjo. Gaisrą gesino didelė ugniagesių pajėgos, iš viso į Rumšiškes išsiųsti 9 ugniagesių automobiliai, o vienu metu gesino net septyni. Iki šiol Rumšiškėse dirba ekspertai – jie nustatys gaisro priežastį.

Rumšiškėse šį savaitgalį vyko festivalis „Granatos live“.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų