Asociatyvi „Sekundės" nuotr.

Gaisre išgelbėtos dviejų žmonių gyvybės

Gaisre išgelbėtos dviejų žmonių gyvybės

 

Antradienį užsiliepsnojus gyvenamajam namui, išgelbėtos dviejų žmonių gyvybės.

Kad Kupiškio rajone, Slavinčiškio kaime, dega namas, bendruoju pagalbos telefonu pranešta 20.39 val. Po kelių minučių Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai jau buvo vietoje.

„Name buvo tiek dūmų, kad jau už kilometro pamatę gaisrą, manėme, kad dega visas namas, – sakė pamainos vadas Gražvydas Sakalauskas. – Dūmai veržėsi pro visas namo siūles. Mūsų niekas neįspėjo, kad viduje gali būti žmonių. Atidarę duris, svetainėje radome stovintį vyrą, kuris nenorėjo išeiti iš namo, keikėsi ir mums priešinosi. Teko jį išvesti jėga.“

Kad viduje yra jo žmona, vyras nepasakė ugniagesiams. „Name atlikęs žvalgybą ugniagesys gelbėtojas Mantas Balčiauskas moterį rado lovoje. Ji jau buvo prisikvėpavusi dūmų, sunkiai orientavosi aplinkoje. Ją išvedėme ir perdavėme greitosios pagalbos medikams. Šeima priklauso socialinės rizikos grupei“, – sakė G. Sakalauskas.

Gaisro metu apdegė prie namo priblokuotame priestate įrengta katilinė. Pamainos vadas teigė, jog gaisras kilo kamine užsidegus suodžiams.

„Jie krito ant kietojo kuro katilo, apkrauto briketais ir kitais daiktais, kurie ėmė svilti. Žmonės katilą kūreno drožlių plokštėmis, todėl name tvyrojo labai aitrūs dūmai“, – kalbėjo G. Sakalauskas.

Autonominio dūmų detektoriaus name nebuvo.

Pasak G. Sakalausko, ugniagesiu gelbėtoju dirbančiu jau 11 metų, dažniausiai, kilus gaisrui, žmonės patys išeina į kiemą.

„Tokie atvejai, kai juos reikia išvesti jėga iš degančio namo, nedažni. Laimei, šįkart viskas baigėsi gerai ir abu žmonės buvo išgelbėti“, – sakė ugniagesys.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų