Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka apdovanojo „Ad astra“ laureatus

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka apdovanojo „Ad astra“ laureatus

Ketvirtus metus Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka iškilmingai skelbia nominacijos „Ad astra“ laureatus. Šiandien Panevėžio regiono bibliotekų darbuotojai nominuoti trijose kategorijose.

Savivaldybių viešųjų bibliotekų kategorijoje nominuota Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Rita Senvaitienė.

Apdovanojimą pelnė Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų bibliotekos „Žalioji pelėda“ vedėja Alvida Bratkauskienė. Mokyklų bibliotekų kategorijoje nominuota Panevėžio miesto savivaldybės ,,Minties“ gimnazijos bibliotekininkė Milė Kabelienė.

Nominantėms įteikti iš sidabro ir rodolito panevėžiečio skulptoriaus Alfrido Pajuodžio sukurtos skulptūros pavadinimu „Ad astra“, neatsitiktinai pavadintos rašytojos G. Petkevičaitės-Bitės romano pavadinimu. Nominantes pasveikino Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Jurgita Bugailiškienė ir kiti apdovanojimų svečiai.

„Biblioteka visuomet buvo ir yra žinių, išsilavinimo, kultūros simbolis. Gyvename skubančiame ir naujausių technologijų kupiname pasaulyje, kuriame šiuolaikinės bibliotekos jau ne tik knygų skaitymo vietos – tai visuomenės traukos centrai, jaunosios kartos edukacijos erdvės, įvairių iniciatyvų bendruomenėms vieta. Tokiomis jos tapo ir bibliotekose dirbančių specialistų dėka, kuriems jų darbas yra ne tik pasirinkta profesija, bet ir pašaukimas, kasdieninė misija.

Labai džiaugiuosi, kad šiandien turiu galimybę pasveikinti bibliotekų darbuotojus, knygų „ambasadorius“, kurių dėka augame ir tobulėjame visapusiškai.“ – sveikindama nominantus kalbėjo Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Žibutė Gaivenienė.

Nominacijomis siekiama pagerbti geriausius Panevėžio ir Utenos apskričių teritorijose veikiančių viešųjų ir mokyklų bibliotekų specialistus, informuoti visuomenę apie kūrybiškai ir inovatyviai dirbančių bibliotekininkų išskirtinę veiklą.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų