Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

G. Šimkus: infliacijos pikas – jau netoliese

G. Šimkus: infliacijos pikas – jau netoliese

Kainų augimo tempas jau yra praktiškai pasiekęs augimo viršūnę, įsitikinęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.

„Infliacija, panašu, kad jau yra kažkur ties savo piku.“, – pirmadienį žurnalistams kalbėjo G. Šimkus.
Vis tik, šalies centrinio banko vadovas pridūrė, kad sudėtinga prognozuoti, kada tiksliai infliacija turėtų prislopti augusi.

„Labai nedėkingas dalykas yra pasakyti, ar tai jau pikas ar ne. Bet visi duomenys leidžia tikėtis, kad piko laikotarpis jau kažkur netoliese“,- tikino G. Šimkus.

ELTA primena, kad trečiadienį Eurostatas pranešė, jog infliacija euro zonoje rugpjūtį pasiekė naują rekordą – 9,1 proc. Anot Eurostato, liepą atitinkamas rodiklis sudarė 8,9 proc.

Tuo metu Lietuvoje išankstinė metinė infliacija (2022 m. rugpjūtį, lyginant su anų metų rugpjūčiu), apskaičiuota pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI), sudaro 21,1 proc., praneša Statistikos departamentas. Tai 0,2 proc. punkto daugiau nei išankstinis įvertis liepą (20,9 proc.).

Komentarai

  • per mažas atlyginimas , kad imti prognozuoti tiksliau ir modeliuoti situaciją rimčiau ? va , reikia mokytis iš prieš tai dirbusio vasiliausko , jis viską žinojo , netgi tai , kad įvedus eurą , kainos LT nekils

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų