PREZIDENTO KANCELIARIJOS (Roberto DAČKAUS) nuotr.

G. Nausėdos žinutė tarptautinei auditorijai: nebegalime sustoti pusiaukelėje

G. Nausėdos žinutė tarptautinei auditorijai: nebegalime sustoti pusiaukelėje

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina Vakarus toliau spausti karą Ukrainoje pradėjusią Rusiją bei „nusibrėžti savo raudonas linijas ir jas apginti“.

Tą šalies vadovas išsakė užsienio skaitytojams skirtame komentare anglų kalba, publikuotame „Financial Times“.

Jame G. Nausėda aiškino, jog Lietuva aktyviai remia Ukrainos tikslą tapti euroatlantinės valstybių bendruomenės dalimi, skirtingai nei Rusija, kurios prezidentas Vladimiras Putinas, anot jo, tiki, kad „nepriklausoma Ukraina egzistuoti negali, o jos žmonės turėtų pasiduoti Rusijos politinei ir kultūrinei įtakai“.

„Augantis smurtas prieš civilius gyventojus yra Rusijos planų naudoti terorą politiniams tikslams pasiekti išdava. Tokį žiaurumą jau matėme, ypač Čečėnijoje ir Sirijoje“, – rašė prezidentas.

Pasak G. Nausėdos, Kremlius neapskaičiavo neišprovokuoto karo pasekmių ir kilsiančio pasaulinio nepasitenkinimo, o Vakarų atsakas parodė išmoktas praeities pamokas. Jo teigimu, Rusijos agresija prieš Ukrainą paskatino Vakarus reaguoti vieningai.

„Didžiosios Europos šalys jau laužo ilgametes politines tradicijas ir imasi aktyvesnio geopolitinio vaidmens. Rusijos kapitalui durys užsiveria tokiu greičiu, apie kokį dar prieš keletą savaičių net nebūtume pagalvoję“, – teigė G. Nausėda.

Prezidentas pabrėžė, jog dabar „gyvybiškai svarbu nesustoti pusiaukelėje“ ir toliau remti Ukrainą bei spausti Rusiją.

Tokį žiaurumą jau matėme, ypač Čečėnijoje ir Sirijoje.

Prezidentas G. Nausėda

„Jau matėme Rusijos sprendimą padidinti branduolinių pajėgų parengties lygį į „aukštą“. Netrukus gali būti kitų bandymų sėti baimę ir nerimą. Tačiau tiek Vakarai, tiek pati Rusija negali rizikuoti branduoliniu karu. Privalome pamatyti Kremliaus blefą ir toliau remti Ukrainą bet kokias būdais iki karinio įsitraukimo“, – sakė G. Nausėda, kartu pridurdamas, kad dabartinės situacija nėra nauja, nors Rusija yra „gerokai silpnesnė“ nei buvo Sovietų Sąjunga.

Siekiant padėti Ukrainai, vardija G. Nausėda, JAV su partneriais Europoje turi demonstruoti stiprią politinę valią, kuri reikalinga, kad būtų išvengta galimų tragedijų ateityje ir užtikrinta taika Europoje.

„Šiuo ypatingai svarbiu istoriniu metu Vakarai negali prarasti savo jėgos. Atėjo laikas nusibrėžti savo raudonas linijas ir jas apginti. Mūsų pasaulio ateitis galimai bus nuspręsta Ukrainoje“, – rašė G. Nausėda.

„Maskvai negali likti jokių abejonių, kad Vakarai bus pasirengę vieningai nubausti Rusiją už bet kokią tolesnę agresiją“, – pabrėžė šalies vadovas.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų