Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

G. Nausėda: ukrainiečiai savo herojiška kova įrodė, kad yra verti būti ES

G. Nausėda: ukrainiečiai savo herojiška kova įrodė, kad yra verti būti ES

Prezidentas Gitanas Nausėda, ketvirtadienį susitikęs su į Lietuvą atvykusiu Vokietijos prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu, aptarė atsaką į Rusijos karą prieš Ukrainą ir pagalbos priemones jai atremiant ataką.

Pasak Prezidentūros pranešimo, šalies vadovas akcentavo, kad beprecedentė Vakarų vienybė ir susitelkimas prieš siautėjantį blogį – labai svarbus signalas Kremliui.

„Griežtos sankcijos ir visiška Rusijos izoliacija turėtų būti tik Vakarų atsako pradžia. Vakar Jungtinės Tautos pasmerkė Kremliaus karinę agresiją. Tai, nors ir simbolinis, bet visiškos pasaulio vienybės ženklas“, – sakė G. Nausėda.

Lietuvos vadovas taip pat pabrėžė, kad būtina tęsti pagalbą Ukrainai – politinę, karinę, ekonominę. Pasak G. Nausėdos, mūsų pareiga yra suteikti įrankius Ukrainos žmonėms apginti savo šalį nuo Rusijos kariuomenės. Šalies vadovas dėkojo Vokietijos prezidentui už istorinį Vokietijos sprendimą paremti Ukrainos kovą ginklais.

Pasak G. Nausėdos, kitas žingsnis, kurį Europos Sąjungos šalys turi žengti, – palaikyti Ukrainos stojimo į ES paraišką, kuo greičiau jai suteikti ES šalies kandidatės statusą ir pradėti derybų procesą.

„Ukrainiečiai tiek savo herojiška kova už mūsų visų vertybes, tiek pažanga vykdant reformas savo šalyje įrodė, kad yra verti būti ES nariais“, – teigė Lietuvos vadovas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų