Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

G. Nausėda: Rusija imsis desperatiškų veiksmų ir stengsis destabilizuoti situaciją

G. Nausėda: Rusija imsis desperatiškų veiksmų ir stengsis destabilizuoti situaciją

Reaguodamas į pirmadienį Rusijos surengtas raketų atakas Kyjive prezidentas Gitanas Nausėda akcentuoja, kad Vakarai turi būti pasirengę, jog karą Ukrainoje pralaimintis Kremliaus režimas sieks vis labiau destabilizuoti situaciją ir imtis desperatiškų veiksmų.

„Vakarai iš tikrųjų reaguoja. Ir reaguoja tiek į realiai vykdomus Rusijos veiksmus, tiek ir į jų retoriką. Iš tikrųjų turime būti pasirengę, kad matydama, kad šis karas krypsta gėdingo pralaimėjimo link, Rusijos Kremliaus režimas stengsis vis labiau destabilizuoti situaciją, imtis desperatiškų veiksmų ir tai tikrai didina bendrąją riziką tiek Ukrainoje, tiek kitur“, – žurnalistams Rukloje pirmadienį teigė G. Nausėda.

Todėl, pasak šalies vadovo, sankcijos Rusijai ir toliau turi būti griežtinamos.

„Bet, manau, kad tas žiedas, kuris buvo užveržtas Rusijai dar nuo karo Ukrainoje pradžios, turi būti toliau spaudžiamas, toliau turime nuosekliai siekti vis griežtesnių sankcijų ir labai aiškiai formuoti tą atgrasymo veiksnį. Tikrai labai daug raudonų linijų buvo peržengta, kelios dar liko – tai yra pačios baisiausios raudonosios linijos, “, – sakė prezidentas.

ELTA primena, kad Ukrainos prezidentūra pirmadienį pranešė apie smūgius „daugeliui“ Ukrainos miestų – praėjus dienai, kai Maskva apkaltino Kyjivą dėl sprogimo ant Krymą su Rusija jungiančio tilto.
Per Rusijos raketų atakas Kyjive žuvo mažiausiai penki žmonės, 12 buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų