P. Židonio nuotr.

G. Nausėda: Rusija grasina kiekvienam iš mūsų

G. Nausėda: Rusija grasina kiekvienam iš mūsų

Minint Rusijos karinės invazijos į Ukrainą antrąsias metines, prezidentas Gitanas Nausėda tvirtina, kad šimtus tūkstančių žmonių gyvybių nusinešęs karas bus laimėtas, jei ir toliau teiksime Ukrainai paramą.

„Šiandien minime antrąsias žiauraus karo metines. Šimtai tūkstančių žmonių nužudyta, daugybė gyvenamųjų pastatų, pramonės ir infrastruktūros objektų sugriauta. Puikiai žinome, kas už tai atsakingas. Žinome, kad siautėjantį blogį pavyks įveikti tik dideliu ryžtu ir dar didesnėmis pastangomis“, – rašoma šalies vadovo kreipimesi į Lietuvos žmones antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių proga.
Prezidentas taip pat akcentuoja, kad Kremliaus režimo žingsnis prieš dvejus metu užpulti Ukrainą rodo Rusijos nenuspėjamumą, tad Europa turėtų išlikti budri.
„Rusijos puoselėjama neapykanta grasina mūsų pasaulio tvarkai. Grasina kiekvienam iš mūsų. Todėl privalome ir toliau remti Ukrainą. Kiekvienas perduodamas ginkluotės vienetas, kiekvienas humanitarinės pagalbos krovinys, kiekvienas euras, kurį paaukojame, gelbsti gyvybes ir artina Ukrainos pergalę. Mūsų bendrą pergalę. Mūsų Laisvės pergalę“, – pažymėjo G. Nausėda, pridurdamas, kad Lietuva savo laisvės kelyje turėjusi daug skaudžių pamokų, todėl šiuo metu labai svarbu visomis įmanomomis priemonėmis ir parama palaikyti Ukrainą.

I. Šimonytė: neturime prabangos sustoti padėti

Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad Ukraina kovoja ne tik už savo, bet ir mūsų visų laisvę, todėl „negalime sau leisti nusisukti“.
„Neturime prabangos sustoti padėti tiems, kurie gina savo laisvę ir saugo mus, nes ir nuo mūsų priklauso, kur Rusija galiausiai sustos. Tai – prasmingiausia, ką šiandien galime padaryti vardan pergalingos, teisingos taikos Ukrainoje ir mūsų pačių ateities“, – teigia ministrė pirmininkė.
Anot jos, gindamasi nuo Rusijos agresijos, Ukraina savo herojišku pavyzdžiu mums primena, kad laisvė gali būti labai trapi ir laikina.
„Rusijos režimui prisiėmus „teisę“ spręsti kitų tautų likimus ir jėga perbraižyti Europos sienas, Ukraina priversta gintis nuo neišprovokuotos, brutalios Rusijos karinės agresijos jau dešimt metų, iš kurių pastarieji dveji pažymėti sunkiai suvokiamomis kančiomis, begale aukų ir praradimų. Ukraina ginasi herojiškai, kasdieniais pasiaukojimo pavyzdžiais mums primindama, kokia trapi gali būti laisvė, kodėl ji turi būti branginama ir kaip drąsiai ji gali būti ginama“, – pabrėžė I. Šimonytė.
Per dvejus metus nuo Rusijos plataus masto invazijos pradžios Lietuvos institucijų parama Ukrainai siekia pusantro milijardo eurų. Skelbiama, kad tai karinė parama, parama civilinės infrastruktūros atstatymo projektams ir energetikos sektoriui, humanitarinė pagalba, nuo karo laikinai pasitraukusių asmenų priėmimas Lietuvoje, finansinė parama Ukrainai.
Vasario 24 dieną Lietuva mini antrąsias Rusijos karo Ukrainoje metines. Šalyje vyks Ukrainai palaikyti skirtos eisenos, solidarumo koncertai ir kiti renginiai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų