LR prezidentas Gitanas Nausėda ELTA nuotr.

G. Nausėda neatmeta idėjos taikyti nulinį PVM tarifą maistui

G. Nausėda neatmeta idėjos taikyti nulinį PVM tarifą maistui

Prezidentas Gitanas Nausėda sako neatmetąs idėjos taikyti nulinį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą maisto produktams, taip siekiant sumažinti infliacijos poveikį.

„Aš visiškai atviras ir kitoms idėjoms. Galbūt yra ir kitokių pasiūlymų ir dėl pridėtinės vertės mokesčio“, – trečiadienį interviu portalui „Delfi“ kalbėjo G. Nausėda.

Pasak šalies vadovo, nestandartinė ekonomikos situacija reikalauja ir nestandartinių valdžios sprendimų.

„Tai neturėtų būti tabu (siūlymas dėl nulinio PVM tarifo). Tikrai neturėtų būti toks ortodoksiškas mąstymas, kad jeigu jau apie PVM lengvatas, tai jokiu būdu ne. Šiandien situacija nėra ortodoksinė“, – tikino jis.

Nors prezidentas pažymi, kad nėra būtina pritaikyti tokį patį mokestinių lengvatų modelį, kaip kaimyninėje Lenkijoje, tačiau diskusija dėl nulinio PVM tarifo taikymo, jo vertinimu, yra reikalinga.

„Jeigu Lenkija tai daro, nežinau, ar mes automatiškai turime kopijuoti tai, ką daro jie, bet bent jau diskutuoti apie tuos sprendimus, vertinti jų privalumus ir trūkumus mes galime. O sprendimai gims tokie, kokie gims, bet svarbiausia, kad būtų noras ir politinė valia tuos sprendimus daryti“, – mano G. Nausėda.

Prezidento vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis pažymėjo, jog trečiadienį su Seimo valdyba susitikęs šalies vadovas Gitanas Nausėda paragino neatidėlioti anksčiau jo pasiūlytų infliacijos padarinių švelninimo priemonių svarstymo parlamente.

„Prezidentas prašė už paraščių neužmesti antiinfliacinių priemonių, kurias pateikė prezidentas. Jas taip pat svarstyti“, – po susitikimo žurnalistams sakė P. Mačiulis.

Smarkiai išaugus energijos kainoms, sausio pradžioje Vyriausybė pritarė antrajam energijos kainų švelninimo paketui. Nuspręsta parlamentui siūlyti įstatymo projektą, kuriame numatoma centralizuotam šildymui ir karštam vandeniui taikyti nulinį lengvatinį PVM tarifą, o tai valstybės biudžetui kainuotų maždaug 23,3 mln. Taip pat siūloma skirti papildomus 35 mln. eurų paramai nuosavai saulės elektrinei įsigyti.

Tuo metu prezidentas Gitanas Nausėda Seimui taip pat pateikė infliacijos padarinių amortizavimui skirtus įstatymų projektus. Šalies vadovas siūlo didinti NPD nuo 460 iki 510 eurų bei išmokėti vienkartines 100 eurų išmokas labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms.

Tačiau pirmadienį su premjere Ingrida Šimonyte susitikę parlamentinių frakcijų atstovai sutarė, kad skubos tvarka Seime bus svarstomas tik gynybos biudžeto didinimo klausimas, o siūlomos antiinfliacinės priemonės bus įvertinamos vėliau.

Susitikime dalyvavusio Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo teigimu, dar vienas biudžeto peržiūrėjimas, kuriame ir būtų įvertintas kainų augimo amortizavimo priemonių poreikis, galėtų įvykti tuomet, kai išryškėtų energetikos išteklių kainų tendencijos rinkoje.

Komentarai

  • NEI NAUSĖDA,NEI LANDZBERGIS NESIORENTUOJA NEI ERDVĖJE,NEI LAIKE,NEI UŽSIENIO POLITIKOJE,VISKĄ VISUR KERTA IŠ PETIES,NET
    SKIEDROS LEKIA,TIK LABAI GERAI,KAD NIEKAS JŲ NEKLAUSO, GĖDA LIETUVAI DĖL TOKIŲ „POLITIKŲ“IR JŲ POSTRINGAVIMŲ !!!!!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų