G. Nausėda. Dainius Labutis (ELTA) nuotr.

G. Nausėda ketina susitikti su vienu iš kandidatų į KAM ministrus

G. Nausėda ketina susitikti su vienu iš kandidatų į KAM ministrus

Nors tarp kandidatų pakeisti pasitraukiantį krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską yra ne viena pavardė, pirmiausiai prezidentas Gitanas Nausėda ketina susitikti su dabartiniu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininku Laurynu Kasčiūnu. Toks politikų susitikimas turėtų įvykti trečiadienį.

„Šiuo metu kalbame apie Lauryno Kasčiūno kandidatūrą ir pirmiausiai aš ketinu susitikti su juo, užduoti klausimus, kurie man yra svarbūs – ypatingai man svarbus aspektas dėl Krašto apsaugos ministerijos darbų tęstinumo ir tų labai svarbių Lietuvai projektų įgyvendinimo, dėl jo požiūrio į pono Anušausko išsakytas galimo korupcijos pėdsakų problemas“, – pirmadienį lankydamasis Zarasuose kalbėjo G. Nausėda.
Jis pripažino, kad su premjere Ingrida Šimonyte aptarė ir daugiau kandidatų, galinčių užimti naujojo Krašto apsaugos ministerijos (KAM) vadovo pareigas. Visgi, šalies vadovas apie kitas kandidatūras nenorėjo kalbėti.
„Yra kandidatų. Apie vieną iš jų kalbėjome ir šiandien susitikimo metu (su premjere – ELTA). Tačiau aš norėčiau nekalbėti apie tuos, kurie gali būti svarstomi“, – teigė jis.
G. Nausėda patikino ministrei pirmininkei savo kandidatų nesiūlęs.
„Savo kandidato aš nesiūliau. Tai buvo mūsų su premjere bendro pokalbio rezultatas. Tiesiog pasidalinome tam tikromis mintimis“, – pridūrė prezidentas.
Tuo metu sprendimą dėl A. Anušausko atsistatydinimo G. Nausėda ketina priimti tada, kai bus sutarta dėl ministro pamainos.
„Pirmiausiai turime sutarti, kas bus paskirtas. Ir tada, manau, čia yra tik technikos reikalas – atsistatydinimo priėmimas ir naujo ministro paskyrimas“, – nurodė jis.
„Mano interesas ir, manau, premjerės toks pats – suderinti kaip galima greičiau, kad šis neapibrėžtumo laikotarpis greitai baigtųsi ir visi suprastų, kad Krašto apsaugos ministerija, o ir visa sistema, toliau įgyvendins tuos projektus, kurie Lietuvai yra privalomi“, – apibendrino šalies vadovas.
Pakartojo, kad A. Anušausko užuominas apie korupciją aptars su STT ir prokuratūros vadovais
Tuo metu klausiamas apie A. Anušausko užuominas dėl galimos korupcijos gynybos srityje, G. Nausėda patikino – šią situaciją jis aptars su atsakingų institucijų vadovais.
„Tokius dalykus reikia patikrinti, nes tai yra rimti dalykai, rimti kaltinimai. Be abejo, apie juos viešai galima kalbėti tik tada, kai jie yra patikrinti. Todėl ketinu susitikti ir su mūsų Specialiųjų tyrimų tarnybos, ir Generalinės prokuratūros vadovais – su tuo pačiu klausimu“, – šeštadienį išsakytą mintį pakartojo prezidentas.
„Tie kaltinimai, kurie pasigirdo, yra tokie rimti, kad palikti juos be pėdsako ar tiesiog ignoruoti būtų nusikaltimas prieš mūsų valstybę“, – pažymėjo G. Nausėda.
ELTA primena, kad žinia apie netikėtą ministro atsistatydinimą pasirodė penktadienį. A. Anušauskui nei patvirtinant, nei paneigiant socialiniuose tinkluose pasklidusių kalbų apie atsistatydinimą, Vyriausybės spaudos tarnyba penktadienio vakarą išplatino pranešimą, kuriame nurodyta, jog premjerė gavo A. Anušausko prašymą trauktis iš Ministrų kabineto.
Šeštadienio ryte apie atsistatydinimą daugiau detalių pateikė ir pats A. Anušauskas. Po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams A. Anušauskas sakė, kad jis iš premjerės sulaukė pasiūlymo užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui, o pačiam užimti jo, komiteto pirmininko vietą Seime. Kaip teigė politikas, jis tokios „rokiruotės“ atsisakė.
Visgi, po susitikimo su prezidentu A. Anušauskas taip pat užsiminė apie galimą korupciją krašto apsaugos sistemoje – politikas tikino susidūręs su „grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais“.
Kad yra pasiruošęs sėsti į krašto apsaugos ministro postą šeštadienį sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. Pasak jo, tą jis padarys jei tik sulauks pasiūlymo.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų