G. Nausėda. Dainius Labutis (ELTA) nuotr.

G. Nausėda įvertino įtampas su konservatoriais

G. Nausėda įvertino įtampas su konservatoriais

Prezidentas Gitanas Nausėda akcentuoja, kad jo santykiai su konservatoriais pašlijo jau nuo šios Seimo kadencijos pradžios, kai valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai pradėjo kvestionuoti Konstitucijoje įtvirtintas šalies vadovo teises. Visgi Daukanto rūmų šeimininkas tikina, kad šiuo metu jo ir konservatorių santykiai išgyvena visiškai kitą etapą.

„Kuomet prezidentas yra nepriklausomas arba nepartinis, jo santykiai su partijomis nebūtinai privalo būti idealūs. Bet šiuo konkrečiu atveju, turbūt suvaidino tam tikrą vaidmenį ir tai, kad ką tik išrinkti Lietuvos žmonių į Lietuvos Respublikos Seimą konservatoriai nusprendė, kad dabar geriausia politika yra kvestionuoti prezidento teises. Juk nuo to viskas prasidėjo“, – portalui TV3 duotame interviu teigė G. Nausėda.
Jis akcentavo jautęs pareigą ginti Konstitucijoje apibrėžtas prezidento teises.
„Natūralu, kad prezidentas turi ginti savo Konstitucijoje suteiktas teises ir pareigas – ir tai aš dariau. Štai kodėl tie santykiai iš karto tapo tokie ginčų arba tam tikros politinės konkurencijos objektu“, – pridūrė jis.
Visgi G. Nausėda akcentuoja, kad šiuo metu jo santykiai su konservatoriais yra pasikeitę.
„Bet, manau, kad šiandien mes jau išgyvename visiškai kitą santykių stadiją. Ir, manau, kad vis dėlto sugebėsime dirbti iki kadencijos pabaigos. Ir taip dirbti, kad mūsų šitas santykių aiškinimasis netaptų mūsų visos Lietuvos problema“, – sakė šalies vadovas.
„Mes sprendimus priimame ir tie santykiai visada buvo dalykiški. Juk niekas negali pasakyti, kad sprendimai nebuvo priimami. Ir ypatingai Valstybės gynimo taryboje sprendimai yra priimami konsensuso pagrindu ir tai yra nepaprastai svarbūs mūsų saugumui klausimai“, – pabrėžė G. Nausėda.
Prezidento nesutarimai su konservatoriais labiausiai išryškėjo diskutuojant dėl atstovavimo Europos Vadų Taryboje (EVT) klausimo bei ieškant sutarimo dėl ambasadorių skyrimo.
Diskusijos dėl atstovavimo EVT tęsiasi jau nuo kadencijos pradžios. Dabartine tvarka nepatenkinti konservatoriai ragino sudaryti galimybę Lietuvą šiame europiniame formate atstovauti ir Vyriausybės vadovui, priklausomai nuo ES viršūnių aptarinėjamų temų. Tačiau prezidentas šias iniciatyvas pavadino netoleruotinomis ir nepriimtinomis.
Konservatoriai vis dar neatmeta galimybės, kad šios kadencijos metu sugrįžti prie atstovavimo EVT klausimo.

Komentarai

  • Manau, kad Lietuvai iki šiol pakankamai (netgi labai gerai, įvertinus visą atkurtos nepriklausomybės laikotarpį) gerai sekėsi su Prezidentais. Tačiau kaip ir viskas pasaulyje šiandieną, taip ir ši institucija yra bandoma ‘devalvuoti’, kaip kitai pavadint nekvailo kvailio Valinsko išsišokimus prieš Nausėdą, ir pan. Kai jau turėsim geresnį už šitą-tai ir išrinsim geriausią, o kol kas lįskit ir tupėkite tyliai po šluota…

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų