ELTA nuotr.

G. Landsbergis: Lietuvai realių ir tiesioginių grėsmių nekyla

G. Landsbergis: Lietuvai realių ir tiesioginių grėsmių nekyla

 Rusijai toliau spaudžiant Ukrainą užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad realios tiesioginės grėsmės Lietuvai nekyla.

„Lietuvai realių ir tiesioginių grėsmių įžvelgiama nėra. Regione bendrai besikeičianti saugumo situacija – ji veikia mūsų gyvenimą“, – po pirmadienį Prezidentūroje vykusio šalies vadovų ir atsakingų institucijų pasitarimo žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Komentuodamas padėtį Ukrainos pasienyje, ministras teigė, kad šiuo metu situacija yra labai kintanti.
„Pagrindinės žinios yra tai, kad tos žinios yra labai neaiškios ir situacija yra kintanti. Tai mūsų pagrindinė rekomendacija žmonėms yra – turime vertinti besikeičiančią situaciją“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
„Reikia vertinti, žiūrėti ir jeigu galima atsisakyti kelionių“, – pridūrė ministras.

Jo teigimu, pirmadienį vykusiame susitikime buvo aptarti veiksmai, kurių gali tekti imtis, jei situacija keistųsi.
„Aptarėme bendrai saugumo situaciją, kaip ją vertinti, kokia yra paskutinė informacija, kokių veiksmų gali reikėti, kad būtume pasiruošę“, – teigė jis ir neatmetė, kad dar vasario mėnesį gali tekti grįžti prie neeilinės Seimo sesijos klausimo.

„Visi variantai galimi“, – pažymėjo politikas.

Kartu G. Landsbergis užsiminė, kad ateinančią savaitę jis su Baltijos šalių kolegomis planuoja vizitą į Kijevą.
„Yra toks planas, turbūt kitą savaitę esame susitarę su Latvijos ir Estijos ministrai važiuoti į Kijevą. Jei situaciją keistųsi, galbūt ir anksčiau“, – sakė G. Landsbergis.

ELTA pirmadienį skelbė, kad Lietuvos Užsienio reikalų ministerija rekomendavo Kijeve dirbančių diplomatų šeimos nariams ir nebūtinąsias funkcijas vykdantiems darbuotojams išvykti iš šalies.

„Lietuvos ambasada Kijeve tęsia darbą. Toliau vykdomos visos svarbiausios funkcijos. Diplomatų šeimos nariams ir nebūtinąsias funkcijas vykdantiems darbuotojams rekomenduojama išvykti“, – Eltai sakė G. Landsbergio atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Užsienio reikalų ministerija sekmadienį dėl galimų susisiekimo oro keliu trikdžių primygtinai paragino Lietuvos piliečius nevykti į Ukrainą, o šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius – nedelsiant išvykti iš šalies.

ELTA primena, kad Rusijai prie Ukrainos sienų sutelkus daugiatūkstantines ginkluotąsias pajėgas, nerimaujama, kad Europoje gali kilti didelis karinis konfliktas. Penktadienį JAV prezidentas Joe Bidenas per vaizdo konferenciją su sąjungininkais pareiškė, kad, žvalgybos duomenimis, Rusija gali užpulti Ukrainą vasario 16 d.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų