ELTA nuotr.

G. Landsbergis: būtina sukurti regiono gynybos planą

G. Landsbergis: būtina sukurti regiono gynybos planą

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad saugumui Baltijos valstybėse užtikrinti dabar regione sutelktų NATO atgrasymo pajėgų nepakanka ir Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje turėtų būti dislokuota daugiau reikalingų karinių pajėgų.

„Baltijos šalims desperatiškai reikia papildomo dėmesio dėl regiono saugumo ir gynybos. Kliaudavomės atgrasymu, tačiau, manau, kad ši fazė jau turėtų baigtis. Turime pradėti realius gynybos veiksmus“, – žurnalistams Briuselyje, prieš Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdį komentavo G. Landsbergis.

Be to, pasak ministro, Baltijos valstybėms turi būti parengti konkretūs gynybos planai.
„Turėtų būti daugiau įrangos ir paskelbti konkretūs Baltijos valstybių gynybos planai, kurie atspindėtų pasikeitusią saugumo padėtį regione“, – sakė ministras.

ELTA primena, kad apie būtinybę stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus anksčiau šį mėnesį kalbėjo ir šalies prezidentas Gitanas Nausėda, užsiminęs, jog NATO sąjungininkų šiuo metu dislokuoti oro gynybos pajėgumai yra laikini ir Aljansas turėtų pasiųsti ilgalaikei gynybai ore užtikrinti būtinų karinių pajėgų.

Anot jo, Lietuvoje būtina stiprinti oro gynybos pajėgumus, o dabar vykdomų oro policijos misijų nepakanka.

„Mums reikia pereiti į kitą etapą ir iš oro policijos konkrečiai į oro gynybos sistemą, nes tai yra vienas svarbiausių kolektyvinės gynybos ir kolektyvinio atgrasymo veiksnių. Tikrai ketiname šį darbą tęsti“, – kovo pradžioje kalbėjo G. Nausėda.

Savo ruožtu NATO generalinis sekretorius J. Stoltenbergas, atsižvelgdamas į Rusijos karo veiksmus Ukrainoje, pasiūlė ilgalaikį aljanso sustiprinimą Rytų Europoje, taip greičiausiai pažeisdamas saugumo susitarimus su Rusija, trečiadienį naujienų agentūrai dpa sakė keli diplomatai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų