P. Židonio nuotr.

Futbolininkai žais taurės rungtynes

Futbolininkai žais taurės rungtynes

Šį savaitgalį startuoja 2022-ųjų Hegelmann Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės antrasis etapas, kuriame kovos ir dvi mūsų miesto komandos – FK „Panevėžys“ ir FK „Ekranas“.

Šiame sezone Hegelmann LFF taurės turnyrui iš viso užsiregistravo 54 komandos – 10 iš A lygos, 11 iš pirmos lygos, 11 – iš LFF antros bei dar 22 iš žemesnių lygų. Taurės turnyre dalyvauti negali dublerinės klubų komandos.

Pirmajame taurės etape nedalyvavo 10 Lietuvos A lygos komandų, o iš likusių 44 komandų burtais buvo sudarytos 22 poros. Visuose etapuose žaidžiamos vienos rungtynės ir jų laimėtojai patenka į kitą etapą. Taip pat visuose taurės etapuose žemesniame divizione žaidžianti komanda turi namų pranašumą, jei bus ištrauktos dvi tos pačios lygos komandos – namuose žais ištraukta pirmoji.

Praėjusiais metais iki LFF finalo nužygiavęs ir ten Vilniaus „Žalgiriui“ nusileidęs FK „Panevėžys“ šiandien išvykoje susitiks su šalies II lygos pirmenybėse rungtyniaujančiu Utenos „Uteniu“.

Uteniškiai ne itin sėkmingai pradėjo šių metų LFF II lygos pirmenybes. „Utenio“ komanda per ketverias rungtynes neiškovojo nė vienos pergalės – dvejos lygiosios ir tiek pat pralaimėjimų. Per keturis turus surinkęs tik 2 taškus, Utenos „Utenis“ užima keturioliktąją vietą iš 18 antros lygos komandų.

Vienvaldis A lygos lyderis FK „Panevėžys“ susitikime su „Uteniu“ laikomas neabejotinu poros favoritu. Šiandien susitikimas Utenoje tarp vietos „Utenio“ ir „Panevėžio“ klubų prasidės 14 valandą.

Pirmoje šalies lygoje rungtyniaujančio Panevėžio „Ekrano“ šįvakar laukia sunkus egzaminas. Į Panevėžį atvyksta šalies vicečempionė Marijampolės „Sūduvos“ komanda.

Kaip ir kitoms A lygos ekipoms, „Sūduvai“ tai bus pirmas mačas šių metų LFF taurės turnyre. O FK „Ekranas“ šiame turnyre jau žaidė vieną susitikimą, per jį pasiekė triuškinančią pergalę. Balandžio 25 dieną panevėžiečiai Vilniuje 8:0 (3:0) nugalėjo vietos Aktyvaus futbolo klubą ir pateko į kitą etapą – turnyro šešioliktfinalį.

FK „Ekranas“ vadovas Tomas Malinauskas sutinka, kad rungtynėse su „Sūduva“ marijampoliečiai laikomi susitikimo favoritais, bet iš anksto ginklų sudėti neketina.

„Be jokios abejonės, „Sūduvos“ komanda, rungtyniaujanti A lygoje, yra šio mačo favoritė. Tačiau taurės turnyrai tuo ir įdomūs, kad juose neretai pasitaiko netikėtų rezultatų. Mes žaisime namuose prie savų žiūrovų, todėl žaidėjai bus motyvuoti, dės visas pastangas dėl gero rezultato“, – „Sekundei“ sakė T. Malinauskas.

Šį šeštadienį „Ekrano“ ir „Sūduvos“ komandų rungtynės „Žemynos“ progimnazijos stadione prasidės 17 valandą 30 minučių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų