Ketverius metus Fotografijos galerijai vadovavusio S. Laurinavičiaus netenkino jam pasiūlytos kitos pareigos su tuo pačiu atlyginimu ir jis nusprendęs trauktis.

Fotografijos mekoje – permainų gūsis

Fotografijos mekoje – permainų gūsis

 

Naujuosius metus Dailės galerija pasitinka ne tik atsinaujinančiomis erdvėmis, bet ir pokyčiais kolektyve: nebelieka Fotografijos galerijos vedėjo pareigybės. Nors ketverius metus juo dirbusiam Sigitui Laurinavičiui pasiūlytos kitos pareigos su tuo pačiu atlyginimu, šis nusprendė palikti fotografijos meką. Kas lėmė tokį apsisprendimą, S. Laurinavičius atskleisti nepanoro.

Kaip teigė Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas, matant, kaip vystosi dailės, fotografijos ir meno pasaulis, kaip į jį įsilieja medijos, kinta visuomenės požiūris ir lūkesčiai, tenka imtis tam tikrų reformų. Šiuo metu Dailės galerijai priklauso trys erdvės – Dailės galerija, Keramikos paviljonas bei Fotografijos galerija. Pastaroji turėjo atskirą vadovą, tačiau, anot E. Žukausko, ši pareigybė yra perteklinė.

„Vienai įstaigai nereikia dviejų vadovų, tuo labiau kad dirba tik keturiolika žmonių. Tad dar praėjusių metų gruodį su S. Laurinavičiumi kalbėjausi apie laukiančius pokyčius“, – sakė E. Žukauskas.

Jo tvirtinimu, S. Laurinavičiaus stiprybė – projektų rašymas, todėl jam pasiūlytos projektų vadovo pareigos. Dailės galerijoje sukaupta ne tik per 700 vienetų šamoto keramikos fondas, bet ir kasmet sparčiai pilnėjantis fotografijos archyvas, o S. Laurinavičiui pridėtas ir fondų saugotojo etatas. Anot direktoriaus, neoficialiai laikoma, kad fondų saugotojas yra direktoriaus pavaduotojas.

„S. Laurinavičiui perėjus dirbti į kitas pareigas, į Fotografijos galerijos vadovo vietą nebus priimtas nei Petraitis, nei Jonaitis. Tokios pareigybės visai neliks. Nepaisant pasikeitusių pareigų, S. Laurinavičiui atlyginimas būtų likęs toks pat. Kadangi nuo Naujųjų jis augo visiems darbuotojams, tai ir jam būtų didėjusi alga“, – kalbėjo E. Žukauskas.

Palies ir kitus darbuotojus

Anot direktoriaus, nors S. Laurinavičius sutiko su jam pasiūlytomis naujomis pareigomis, vėliau pareiškė, kad visai išeina iš darbo.

Paklausus, ar šis išėjimas nėra veikiamas politinių srovių, E. Žukauskas teigė, kad kiekvienas darbuotojas po darbo gali užsiimti bet kokia veikla.

„S. Laurinavičių pažįstu devynerius metus, jis tikrai stiprus menininkas ir menotyrininkas. Tai jo sprendimas, kurio su politika nesiečiau. Visi žmonės po darbo gali daryti, ką nori – kas į politiką, kas į mezgimo būrelį. Tai laisvas žmonių pasirinkimas“, – tvirtino Dailės galerijos direktorius.

Anot E. Žukausko, įstaigos vidiniai pokyčiai palies ir kitus darbuotojus. Nors lieka dirbti visi, bus peržiūrėtos pareigybės, darbo pobūdis ir atsakomybės sritys. Papildomai pusę etato numatyta edukatoriui, mat jau nebespėjama patenkinti visų norinčių poreikių lankyti įvairias edukacines veiklas. Vėliau galbūt bus ieškoma, kas galėtų eiti projektų vadovo pareigas.

„Žinia dėl S. Laurinavičiaus išėjimo dar labai nauja ir mums. Dar spręsime, kam patikėti rašyti projektus. Galbūt teks ieškoti naujo žmogaus“, – sakė E. Žukauskas.

Nusprendė atsisveikinti

Pats S. Laurinavičius sprendimo atsisveikinti su Dailės galerija nedetalizuoja. Jo teigimu, darbuotojų kaita – natūralus dalykas.

„Ketveri metai praėjo, jeigu dirbčiau Seime, mano kadencija jau baigtųsi. Kokios čia bėdos?“ – sakė paskutines dienas šiame darbe skaičiuojantis Fotografijos galerijos vadovas.

Jo teigimu, jam įstaigoje buvo pasiūlytos naujos pareigos, kurios netenkino.

„Man buvo pasakyta, kad Fotografijos vadovo pareigybės nelieka, o kokie motyvai, taip ir neišgirdau. Nusprendėm atsisveikinti ir pasukti savais keliais“, – komentavo S. Laurinavičius.

Ant jo, išėjimui neturėjo įtakos jokios politinės srovės. Anot menininko, tokiu atveju tai reikštų labai bjaurius dalykus. S. Laurinavičius praėjusiuose savivaldos rinkimuose dalyvavo Seimo nario Povilo Urbšio judėjimo sąraše.

„Jeigu taip nutiktų, kad šis dalykas galėjo turėti kažkokią potekstę, tai reikėtų dezinfekuoti visą teritoriją. Mano dalyvavimas politikoje nieko nesukūrė. Pabuvau sąrašuose, rinkėjų pasitikėjimo negavau, mano figūra politikoje nulinė. Manau, kad su politika tai nesusiję“, – kalbėjo S. Laurinavičius.

Paklaustas, kokių profesinių ambicijų toliau turi menininkas, pripažino, kad kol kas apie tai negalvojantis, dabar svarbiausia – sveikata.

„Dabar mano darbas – susitvarkyti sveikatos bėdas. Nuo ketvirtadienio turiu nedarbingumo pažymėjimą, lankau reabilitaciją dėl užspaustų rankos nervų. O toliau bus toliau“, – nedaugžodžiavo S. Laurinavičius.

Komentarai

 • Galvoju, kad tuoj sutvarkius savo etatus Dailės galerija pasiprašys prijungiama prie SEMC….vadovų skaičius irgi būtų perteklinis,,,galėtų p.Žukauskas pailsėti

  • Ar ne sovietmečio reliktas yra ant kiekvieno darbuotojo sttayti po vadovaujantį? Dirbau statybose tada. Tai dviem mūrininkam vienas brigadinin kas, o trim brigadininkam jau ir prarabas ir tt ir pan. O švietime dar painiau. Juk jeigu kokioje kaimo mokykloje mokosi kokie 30 vaikų, ten yra ir buhalteris, ir ūkvedis, ir direktoriaus pavaduotojas ir net pats Direktorius.
   Optimizuoti tikrai reikia!

   • Atsakyti
   • Durniau, gi bedarbių krūvą prioptimizuosi (atsiprašau už emocijas). Ir kam mužikams reikalingi mokykla, paštas, ambulatorija? Viska optimizuoti!

 • Kaip tai ne politika, nereikia liaudies idiotais laikyti. Laurinavičius Urbšio sąrašuose buvo, tai kaip jį už tai nubausti? Nėra etato – nėra problemos. O galerija tai čia paskutinėje vietoje.

  • Su Urbšio vardu – į karjeros aukštumas? Kaip suprast????????????????????????????

 • Nebejuokinkit pasaulio – p. Žukauskas mato „kaip vystosi dailės, fotografijos ir meno pasaulis“. Prieš keletą metų jis taip pat sėkmingai „matė“, kaip vystosi švietimo ir mokslo pasaulis. Laimei, kolegijai pavyko jo atsikratyti, kol dar visko nesugriovė. Dabar Dailės galerijos eilė…

  • Atsakyti
  • mato…nes patapęs dailės galerijos direktoriumi tik tautodailę težinojo…

 • Taip. Tokioms galerijoms vadovauti gali tik menus išmanantys vadybininkai, o ne buvę ,,ale bankininkai“, kolegijų vadovai, kurie toje srityje yra absoliutus nulis, tik jie to nenori pripažinti ir eina užsimerkę pirmyn…V.ž. tuščios tos Panevėžio galerijos, nes čia žmonės ,,nepripratę“ prie menų. Darbo liaudies palikuoniai.

 • Šis direktorius labai tinkamas ten, kur reikia sunaikinti įstaigą, struktūrą, sukiršinti darbuotojus ir visaip sėkmingai išardyti….

  • Pritariu 120 proc.

 • Totalitarinis valymas. Von visus, kurie nepalaikė Račkausko per rinkimus.

 • O mate kas nors pijoka ar nusikalteli fotografijos ar meno galerijoje?

Rodyti visus komentarus (12)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų