Finišavo stalo teniso čempionatas

Pasibaigė Lietuvos vyrų stalo teniso aukščiausiosios lygos komandinis čempionatas. Panevėžio sporto centro komanda šalies čempionate užėmė ketvirtąją vietą tarp dvylikos kolektyvų.

Prienų arenoje vyko Lietuvos komandinio čempionato finalinis etapas, kuriame kovojo ir Panevėžio sporto centro vyrų komanda.

Reguliariajame sezone panevėžiečiai per 16 žaistų susitikimų iškovojo 9 pergales ir patyrė 7 pralaimėjimus. Užėmę ketvirtąją vietą mūsų miesto stalo tenisininkai pusfinalyje susitiko su reguliariojo sezono nugalėtojais Vilkaviškio „Rytas-1“ atstovais.

Pusfinalio mačas klostėsi labai dramatiškai. Vilkaviškiečiai žymiai sėkmingiau pradėjo susitikimą dėl teisės žaisti finale. Po to, kai Bernardas Blinsteinas 2:3 pralaimėjo Karoliui Kasparaičiui bei 0:3 – Vytautui Rybakui, Mindaugas Steponkus 1:3 nusileido Edvinui Tamošiūnui, o Gytis Knezius 1:3 – Vytautui Rybakui, „Rytas-1“ kolektyvas pirmavo 4:0.

Tuomet fantastišką atkarpą sužaidę panevėžiečiai laimėjo keturias dvikovas iš eilės ir išlygino bendrą rezultatą – 4:4. M. Steponkus 3:0 nugalėjo K. Kasparaitį ir 3:1 – V. Rybaką, G. Knezius 3:2 pranoko E. Tamošiūną, o B. Blinsteinas 3:1 įveikė E. Tamošiūną.

Esant lygiam rezultatui 4:4, bilieto į finalą laimėtojus lėmė G. Kneziaus ir K. Kasparaičio susitikimas. Jaunasis panevėžietis pirmąją partiją laimėjo rezultatu 11:7, o antroje pirmavo 10:7, bet ją pralaimėjo 10:12. Kitose partijose sėkmingiau žaidė Vilkaviškio komandos atstovas (11:6 ir 11;1), kuris, laimėjęs šią akistatą 3:1, padovanojo pergalę „Rytas-1“ kolektyvui bendru rezultatu 5:4.

Po dramatiškos kovos pralaimėję pusfinalio mačą, panevėžiečiai dėl trečiosios vietos susitiko su Vilkaviškio „Rytas-2“ ekipa, o ši kitame pusfinalyje 3:5 nusileido Mažeikių „Vijurkui“.

Mažajame finale geriau sekėsi vilkaviškiečiams, kurie, 5:3 įveikę panevėžiečius, iškovojo bronzos medalius.

Vyrų aukščiausiosios lygos nugalėtoja po atkaklios kovų tapo Mažeikių komanda „Vijurkas-1”, finale 5:3 įveikusi „Rytas-1“ kolektyvą.

Lietuvos komandinio stalo teniso 2021–2022 metų čempionato aukščiausiojoje moterų lygoje nugalėtoja tapo Klaipėdos komanda „Elektrifikacijos paslaugos-VSTA“, rezultatu 5:0 laimėjusi prieš Utenos „Virmebas“. Trečiąją vietą iškovojo Kauno „Raudona Juoda“ komanda, mažajame finale 5:2 įveikusi Mažeikių „Vijurką“.

Pirmosios moterų lygos nugalėtoja tapo vilniečių „SM Tauras-2“, laimėjusi 5:2 prieš antrąją vietą užėmusią Kauno „Draugystę“. Trečioje vietoje liko Jonavos „Sporto centras“, rezultatu 5:2 įveikęs Akmenės komandą „Mažoji raketė-SV Technika“.

Lietuvos moterų I lygos čempionate, kuriame varžėsi dvylika komandų, „Panevėžio sporto centras-fuksas“ laimėjo tris susitikimus, patyrė aštuonis pralaimėjimus ir užėmė devintą vietą. Šiame sezone Panevėžio miesto komandai atstovavo Deimilė Šulskytė, Smiltė Morkūnaitė, Vėjūnė Neniškytė ir Ieva Alijošaitytė.

Pirmos vyrų lygos nugalėtojais tapo Jonavos „STK-1“ komanda, finale 5:1 nugalėjusi 5:1 antrąją vietą užėmusį Varėnos „Merkį“. Trečiosios vietos laimėtoju tapo Kauno kolektyvas „Raudona Juoda“, mažajame finale 5:0 įveikęs Klaipėdos „Topsą“.

Ketvirtos vyrų lygos nugalėtoja tapo „Širvintų SC-2“ ekipa, kuri finale rezultatu 4:2 pranoko Panevėžio komandą „Sporto centras-fuksas“. Trečiąją vietą laimėjo Šalčininkų „Šalčia“, 4:2 nugalėjusi Kauno „Gają“.