Finaliniame šou – ir dviejų panevėžiečių kova

Finaliniame šou – ir dviejų panevėžiečių kova

Kas dar, be vardų, jungia du panevėžiečius Simoną Jakubėnaitę ir Simoną Mackų?

Ogi meilė muzikai ir noras įrodyti žiūrovams, kad būtent jie yra verti muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtojo vardo.

Bandys užkariauti sceną

Jau šio sekmadienio vakarą panevėžiečiai turėtų suklusti ir įsijungti televizijos projekto „Lietuvos balsas“ finalinį šou. Jame jėgas išbandys ir du talentingi atlikėjai iš Aukštaitijos sostinės, kuriems labai reikalingas visų kraštiečių palaikymas.

Abu finalininkai prisipažįsta, jog prieš pat lemtingąjį pasirodymą jausmai tiesiog verda.

„Labai daug jausmų kunkuliuoja – nuo jaudulio, džiaugsmo iki lengvo liūdesio dėl projekto pabaigos. Tai beveik metai kelionės, kuri buvo įspūdinga, labai kalnuota tiek emociškai, tiek muzikine prasme“, – sako šiųmečiame „Lietuvos balse“ tikrą audrą sukėlusi Simona Jakubėnaitė.

Pasak jos, nežinia dėl koronaviruso pasėtos krizės šalyje buvo apėmusi ir projekto rengėjus, tad sužinoję, jog „Lietuvos balso“ superfinalas visgi įvyks, dalyviai džiaugėsi galimybe dar kartą užlipti į didžiąją sceną.

S. Jakubėnaitei pritaria lemtingam pasirodymui taip pat besiruošiantis Simonas Mackus, savo balsu suvirpinęs ne vieno žiūrovo širdį ir net pravirkdęs komisijos narius.

„Savimi labai didžiuojuosi. Didžiuojuosi ir visais dalyviais – visi įdėjome daug darbo ir dabar galime jau pasimėgauti. Projektas į mano gyvenimą atnešė ne tik patirties scenoje, bet ir nuostabiausių draugų“, – sako S. Mackus.

Simona Jakubėnaitė. ORGANIZATORIŲ nuotr.

Simona Jakubėnaitė. ORGANIZATORIŲ nuotr.

Įpūtė gyvybės

Londone muzikos kūrimą ir atlikimą studijavęs S. Mackus puoselėjo mintį iš mėgėjo tapti tikru profesionalu. Jį visada žavėjo Anglijos ir Amerikos muzikos industrija, jos kokybė. Todėl studijuoti kurioje nors iš šių šalių buvo labai didelė jo svajonė. Dabar panevėžietis juokauja, jog daug nervų ir sveikatos atėmė iš tėvų, kol įtikino, kad jam to labai reikia. Londone Simonas studijavo muzikos kūrimą bei atlikimą. Nors ir susikūrė neblogą gyvenimą Londone, ten susipažino su begale nuostabių žmonių, S. Mackus vis tiek pasirinko Lietuvą ir čia mato savo muzikinę ateitį.

„Tvirtai žinau, kad muzika yra mano gyvenimo variklis. „Lietuvos balsas“ tik įpūtė gyvybės ir paskatino toliau dainuoti ir kurti. Svarbiausia patirtis, o ne rezultatas!“ – sako Simonas.

Jis tiki, jog žmonės palaikys tuos, kurie jiems tikrai patinka. Ir jei tai bus būtent jis – labai tuo džiaugsis.

„Būtų neapsakomai gera laimėti, tačiau sau jau esu nugalėtojas vien dėl to, kad išdrįsau užlipti ant tokios scenos“, – šypteli Simonas.

Ameriką iškeitė į Panevėžį

S. Jakubėnaitė taip pat tikisi projekto žiūrovų ir gerbėjų palaikymo. Jau po pirmojo pasirodymo aklosiose perklausose ji sulaukė labai daug dėmesio ir žinučių.

„Žmonės rašė, kad juos palietė mano pasirodymai. O mano pagrindinis tikslas ir buvo sudainuoti iš širdies į širdis. Tikiu, kad mane palaikys tie, kurie seniai buvo manęs išsiilgę, ir tie, kurie atrado mane iš naujo“, – sako S. Jakubėnaitė.

Nors ir pagalvoja apie saldų pergalės skonį, visgi, anot Simonos, tai nebuvo ir dabar tikrai nėra pagrindinis tikslas.

„Galvoju apie pergalę atsargiai. Mano tikslas buvo sudainuoti, atgaivinti muziką. Šis šou – kaip tramplinas į tolimesnį kelią, kūrybą, dainas, koncertus, muzikinius projektus, mano, kaip vokalo pedagogės darbą“, – teigia S. Jakubėnaitė.

Muzikinę karjerą Simona pradėjusi anksti. Būdama vos 19-os su Linu Adomaičiu jau stovėjo „Eurovizijos“ scenoje, o laimėjusi stipendiją mokytis Bostono Berklio muzikos koledže, 2010-aisiais išvyko studijuoti į JAV. Ir nors talentingai atlikėjai Amerikoje vėrėsi milžiniškos galimybės kurti su pasaulio muzikos garsenybėmis, visgi po ten praleistų penkerių metų Simona pasirinko vokalo pedagogės kelią ir gyvenimą su muzika gimtajame Panevėžyje.

Simonas Mackus. ORGANIZATORIŲ nuotr.

Simonas Mackus. ORGANIZATORIŲ nuotr.

Pandemija pakoregavo projektą

Šį kartą „Lietuvos balso“ finalas vyks kiek kitaip nei įprasta – be žiūrovų ir audringų plojimų salėje. Tiek Simona, tiek Simonas neslepia, jog tvarkytis su jauduliu tokiomis aplinkybėmis bus lengviau. Tačiau be žiūrovų, anot jų, pradingsta ir dalelė scenos magijos.

„Žiūrovas sukuria tam tikrą atmosferą, dėl kurios mes, atlikėjai, „kaifuojame“, bet prodiuseriai labai pasistengė, kad projektas neprarastų žavesio“, – sako S. Mackus.

Pasak S. Jakubėnaitės, atlikėjui dainuoti pilnoje žiūrovų arenoje yra išties neįtikėtina ir nedažna patirtis. Tačiau vertinanti ir progą parodyti, ką sugeba tiesioginiame televizijos eteryje.

„Tai tikrai įspūdinga ir didinga. Su žiūrovais jaudulio būtų daugiau, bet jis virsta adrenalinu ir energija scenoje, o tai ir padaro pasirodymą ypatingą. Bet mokomės prisitaikyti prie situacijos. Bus kitaip, bet tikrai gerai. Šoksime ant automobilių stogų ir tikrai bus daug geros nuotaikos“, – žada S. Jakubėnaitė.

Pamatys ko nematę

Tiems, kurie seka muzikinį panevėžiečių kelią ir žiūrės „Lietuvos balso“ finalinį šou, Simona ir Simonas sako galintys pažadėti, jog save pasirodymui atiduos visu šimtu procentų.

„Muzika ir tai, kas vyksta ant scenos tarp atlikėjo ir žiūrovo, yra momentinė magija, sąjunga, energija, draugystė. Šis mano pasirodymas bus visiškai kitoks nei buvę iki šiol. Toks lengvas, lietuviškas, valiūkiškas, žaismingas“, – šypsosi S. Jakubėnaitė.

S. Mackus atviras: į finalinį pasirodymą ir jis sudėjo visas savo emocijas ir visą sielą.

„Bus jautru, bus nuoširdu, – žada dainininkas. – Galbūt kažkam net nuriedės ašara. Žinutė dainoje yra svarbiausia, o jei pasiekia žiūrovą – mano darbas padarytas.“

Komentarai

  • Bet ir sutapimas – abu talentingi, abu muzikalūs, abu pasiekė finišą ir dar vardas tas pats!

    • Atsakyti
  • Kokie talentingi žmogiukai mūsų mieste.Sveikinam,džiaugiamės,mylim.

  • Pamatėm ko nematę, nes laimėjo ne tokie talentingi… ko Panevėžys nebalsavo?….

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų