Farmacininkai apstulbę: P. Urbšys siūlo riboti to paties tinklo vaistinių skaičių

Farmacininkai apstulbę: P. Urbšys siūlo riboti to paties tinklo vaistinių skaičių

Nuo 2022 metų siūloma riboti tos pačios įmonės vaistinių skaičių miestuose. Tokią Farmacijos įstatymo pataisą Seime registravo „valstiečių“ frakcijai priklausantis parlamentaras Povilas Urbšys.

Pataisa siūloma leisti įmonėms verstis vaistinės veikla ne daugiau kaip penkiose vietose tame pačiame mieste, o kaimo gyvenamosiose vietovėse vaistinių skaičius nebūtų ribojamas.

Nacionalinė vaistų prekybos asociacijos direktorė Jūratė Kulberkienė BNS pataisas pavadino populistinėmis ir prognozuoja, kad jos apsunkintų vaistinių verslą.

„Konkurenciją šioje srityje reikia skatinti ne tokiais ribojimais“, – teigė J. Kulberkienė.

Pasak jos, tokios pataisos gali prieštarauti Konstitucijai: „Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad projektas sunkiai dera su Konstitucija“.

P. Urbšys sako, kad pakeitimas parengtas pagal estų praktiką.

Pasak pataisų autoriaus, jos skatintų smulkųjį verslą ir vaistinių steigimąsi kaime, todėl turėtų pagerėti kaimo vietovių gyventojų aprūpinimas vaistais.

P. Urbšio tvirtinimu, siekiant gauti kuo didesnį pelną, kai kuriuose tinkluose nustatytas mažas pagrindinis darbo užmokestis ir mokami priedai už tam tikrą parduotų vaistinių preparatų ar vaistinių prekių kiekį, todėl vaistininkas skatinamas kuo daugiau parduoti.

Parlamentaro žiniomis, šiuo metu Lietuvoje yra 1303 vaistinės, iš jų 1064 priklauso vaistinių tinklams.

„Nemuno vaistinei“ priklauso 295 vaistinės (22,64 proc. vaistinių), „Eurovaistinei“ – 285 (21,87 proc.), „Gintarinei vaistinei“ – 230 (17,65 proc.), „Norfos vaistinei“ – 96 (7,37 proc.), „Benu“ – 83 (6,37 proc.) vaistinės.

P. Urbšio duomenimis, vaistinių tinklams nepriklausančių vaistinių mažėja: 2016 metų pabaigoje jos sudarė 18,34 proc. visų vaistinių, o 2008 metų pabaigoje – 55 proc., 2010 metų gruodį – 40 procentų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai

  • Iš pradžių buvo padaryta klaida, leidžianti turėti vaistines, neturintiems farmaciniio išsilavinimo,Jeigu medicina ir švietimas biznis tai lauk debilų ir luošių kartos

  • man atrodo turėtų ateiti galas pagaliau ir jo karjerai jis per daug sau leidžia,o be to visada išlieka teisus turi savo parankinių,ir tai pasakyta ,nemanau ,kad skaidrus ,bet tik mokantis ir turintis savytaigą.

  • Kiek kelnių bus galima turėti ?

    • Tai ką – estai vėl ir vėl už mus durnesni????

  • Ar nereiktų kažkaip teisiškai įtvirtinti, kad seimo nariai gali kištis tik į savo specialybės reikalus? Nes negi gali būti taip visapusiškai kompetentingas žmogus, kad vienodai gerai išmanytų ir katilinių, ir vaistinių reikalus?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų