Kupiškyje oficialiai atidaryta EWA techninės priežiūros ir prekybos atstovybė. Iš kairės: įmonės generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas, Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, vykdomasis direktorius Danas Šidlauskas. V. Bulaičio nuotr.

EWA atstovybė Kupiškyje – ranka pasiekiama

EWA atstovybė Kupiškyje – ranka pasiekiama

Žemės ūkio technikos prekybos įmonės „East West Agro“ (EWA) investicijos į Kupiškį buvo laukiamos ne tik ūkininkų.

Ketvirtadienį atidarytoje naujoje EWA techninės priežiūros ir prekybos atstovybėje Kupiškyje netolimoje ateityje dirbs iki 10 žmonių. Ji įsikūrė 2,5 tūkst. kvadratinių metrų teritorijoje. Bendrovė šiam plėtros etapui skyrė beveik 200 tūkst. eurų.

„Kur steigti atstovybę – strateginis sprendimas. Iki šiol daugiausia dėmesio skyrėme Šiaurės ir Vidurio Lietuvos žemės ūkiams, dabar norime aktyviau bendrauti bei žemės ūkio verslą padėti plėtoti ir Rytų Lietuvos ūkininkams. Turėdami tris atstovybes mes jau pajėgūs itin greitai ir kokybiškai aptarnauti visą Lietuvą, nes nuo savo klientų esame nutolę ne daugiau kaip 150 km atstumu“, – teigia EWA generalinis direktorius ir pagrindinis akcininkas Gediminas Kvietkauskas.

Tad tokia atstovybė svarbi ne tik kupiškėnams, bet ir aplinkinių rajonų ūkininkams.

„Mūsų parduotos žemės ūkio technikos koncentracija šiame krašte  labai didelė – gal viena didžiausių Lietuvoje. Kupiškis pasirinktinas neatsitiktinai“, – sako jis.

Simboliška ir tai, kad įmonė įsikūrė elevatoriaus kaimynystėje. Pasak įmonės vadovo, anksčiau šis kraštas buvo aptarnaujamas iš Kaune esančios pagrindinės būstinės, tad į serviso paslaugų poreikį būdavo sureaguojama per dvi ar dvi su puse valandos. Dabar viskas vyks greičiau ir paprasčiau.

Tai – jau trečia EWA atstovybė Lietuvoje ir antra, kurią bendrovė įsteigė šiemet po sėkmingai užbaigto viešojo akcijų platinimo, per kurį iš viso pritraukė 3 mln. eurų investicijų.

Šių metų liepos mėnesį EWA atidarė savo atstovybę Šiaulių rajone. Čia sukūrė 10 naujų darbo vietų ir iš viso investavo daugiau kaip 0,5 mln. eurų.

„Tai, kad samdome žmones regione, reiškia, kad einame teisinga linkme, kad mums trūksta žmonių dėl veiklos plėtros“, – sako žemės ūkio verslo lyderės vadovas G. Kvietkauskas.

EWA atstovauja tokiems visame pasaulyje pripažintiems žemės ūkio technikos gamintojams kaip „Massey Ferguson“, „Laverda“, „Fella“ ir kitiems. Šiaurės Rytų regione prekiaus ne tik savo atstovaujamų prekės ženklų atsarginėmis dalimis, bet ir kitomis – asortimentą padiktuos rinka. Ūkininkai gali atvykti apžiūrėti bendrovės siūlomą techniką. Jau nuo rudens regiono vadybininkai, kurie dirbo Kaune, įsikurs šitame biure ir savarankiškai dirbs iš čia. Planuojama, kad ilgainiui tai išaugs į gana didelę aktyvią prekybos aikštelę su visa technikos ekspozicija.

Svarbi investicija

EWA plėtrą palaikė ir Kupiškio rajono savivaldybė, prisidėjusi prie sklandaus bendrovės žengimo į šį regioną. Ji atnaujino kelio ruožą, kad privažiuoti iki bendrovės techninės priežiūros ir prekybos atstovybės būtų patogu.

„Mes iš tiesų pirmą kartą susiduriame su tokiu teigiamu Savivaldybės geranoriškumu, pagalbos ranka. Labai maloniai mus nustebino, labai pakėlė mūsų požiūrį į rajono savivaldybes. Tokių merų reikia daugiau. Jūs mums – kelią, mes jums – transporto priemonę tuo keliu važiuoti“ , – Kupiškio rajono merui Dainiui Bardauskui įteikdamas žaislinį traktorių sakė  G. Kvietkauskas.

Kupiškio rajono meras prisipažino, kad pirmasis verslininkų vizitas buvo labai netikėtas, tačiau greitai rasta bendra kalba, išsakyti lūkesčiai.

„Esu labai laimingas, kad tokia stipri lietuviško kapitalo įmonė atėjo į nedidelį Šiaurės Rytų rajoną. Tai labai šaunu. Mums kiekviena investicija labai svarbi ir laukiama. Man labai malonu, kad pas mus ir pasiliko. Nebekėlė sparnų, nebeieškojo toliau“, – kalbėjo D. Bardauskas.

Mero teigimu, tokios investicijos svarbiausios, aišku, ūkininkams, kurie naudoja tokią žemės ūkio techniką ar ketina ją įsigyti – viskas vienoje vietoje ir arti. Rajonui labai svarbu, kad planuojama sukurti dešimt darbo vietų.

„Kiekviena darbo vieta labai svarbi. Ji kuria pridėtinę vertę ir aš manau, kad ši įmonė dar plėsis pas mus“, – viliasi Kupiškio rajono meras.

Be to, įmonės vadovas pažadėjo paremti Savivaldybės socialinius projektus.

„Aš labai daug tikiuosi iš šios įmonės, linkiu viso ko geriausio, klestėjimo, kad mūsų ūkininkai būtų patenkinti šios įmonės darbu, naudotųsi jos paslaugomis. Man šiandien iš tikrųjų labai laiminga diena“, – per oficialų atidarymą sakė meras.

Kupiškio rajono ūkininkas Ramūnas Tubelis, prisidėjęs, kad EWA investuotų Kupiškyje, sako, kad turėti arti servisą ūkininkams patogu jau vien todėl, kad ištikus bėdai galima sulaukti greito aptarnavimo. Be to, ir kaina mažesnė, o produktyvumas lauke – didesnis. Pasak jo, tokiais lietingais orais, kaip dabar, tai ypač svarbu.

„Reikėdavo kviestis pagalbą iš Kauno, o tai užtrukdavo. Be to, kainuodavo papildomai, o dabar viskas vietoje“, – sako, kad dabar kaina palankesnė, ūkininkas.

Tarp verslo lyderių

Atidarymo proga EWA kolektyvą pasveikinti atvykęs lenktynininkas Benediktas Vanagas juokavo, kad pats asmeniškai su „Massey Ferguson“ traktoriumi susipažino prieš daugiau nei dvidešimt metų  užsienyje.

„Dirbdamas pas ūkininką turėjau pirmąją techninę avariją su traktoriumi. Jis buvo gal kokių 1940 metų gamybos ar panašiai, bet atsimenu, kad buvo raudonas“, – pasakojo B.Vanagas.

Lenktynininkas sako, kad Dakaro ralis vyksta sausį, o ūkininkams turbūt dabar yra tas svarbusis laikotarpis, kurį galima vadinti Dakaru. Ir net jo ilgis, lenktynininko manymu, panašus.

„Egzistuoja viena inžinerinė taisyklė, kuri labai svarbi ir galioja tiek komandiniam darbui, tiek technikai, tiek net ir tautos formavimo principams. Tavo mechanizmas – komanda arba tauta – yra stiprus tiek, kiek stipri silpniausia jos grandis. EWA yra tikrai aukščiausio lygio komanda, su kuria šaunu bendradarbiauti, o technika itin gera, dėl to mes ir esame drauge“, – teigė B. Vanagas.

Šiandien EWA viena žemės ūkio verslo lyderių turi 70 darbuotojų, o iki metų pabaigos tikimasi jų turėti dešimčia daugiau. Lietuvoje dirba 25 serviso automobiliai, veikia trys serviso priežiūros ir prekybos centrai. Šiuo metu EWA Lietuvoje aptarnauja daugiau kaip 6 tūkst. ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių.

Pasak įmonės vadovo G. Kvietkausko, Šiaurės Rytų Lietuvoje plėtra baigta. Lieka tik gerinti aptarnavimo kokybę, įgyvendinti planus ir sukurti pridėtinę vertę pačiam rajonui. Po plėtros Lietuvoje etapo pabaigos vis drąsiau jau kalbama apie pirmuosius EWA žingsnius Latvijoje ir Estijoje.

„Kaip tai atrodys, nelabai galime ir norime šnekėti, kol pyragas dar orkaitėje, bet mūsų vizija yra siekti būti geriausiais ne tik Lietuvoje, bet ir būti stipria lietuviška įmone regione. Matome, kad tą padaryti galime“, – tvirtino G. Kvietkauskas.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų