Europos triatlono jaunių čempionate – brangių sekundžių pamokos

Trijų sekundžių – tiek 17-metei Evelinai Tomkevičiūtei pritrūko Europos jaunių čempionate iki pagrindinio A finalo, kuriame stipriausių 30 triatlonininkių šeštadienį tęs kovą dėl medalių.

Prieš pirmenybes 16-metę Eveliną Tomkevičiūtę triatlono legenda, treneris Vidmantas Urbonas vertino kaip realią pretendentę patekti į pagrindinį A finalą.

V. Urbonas su sportiniu laikrodžiu rankose net plaukimo rungtyje ragino ir sekė Senvagės ratu savo auklėtinę Eveliną Tomkevičiūtę, kuri 500 m įveikė į priekį praleidusi maždaug pusę Europos jaunių čempionato antrojo pusfinalio varžovių.

Veiksmas persikėlė į šlapias, įkyraus lietaus merkiamas Panevėžio centrines miesto gatves, kur triatlonininkės dviračiu turėjo įveikti 11,4 km (4 ratai po 2,85 km). Evelina po truputį gerino savo pozicijas. Bėgimo rungtyje, kur sportininkės Senvagėje turėjo įveikti tris ratus (3,6 km), 16-metė aplenkė ne vieną varžovę, tačiau įsiterpti į pirmąjį devintuką, kuris garantuoja vietą finale, nepavyko.

E. Tomkevičiūtė distanciją įveikė per 42:03 min. ir savo pusfinalyje užėmė 11-tą vietą. Iš trijų pusfinalių į finalą pateko po pirmas devynias greičiausias atletes ir trys, likusios už pirmųjų trijų devintukų.

Jei Evelina būtų startavusi pirmame pusfinalyje, tokio laiko būtų užtekę patekti į finalą. Paskutinė, patekusi į trisdešimtuką – trečiame pusfinalyje startavusi Izraelio atstovė Shira Katz, kuri distanciją įveikė lygiai per 42 min. ir 3 sek. aplenkė Eveliną.

Apmaudo neslėpė ir treneris, ir pati sportininkė.

„Man, kaip visada, sunkiausia plaukimo rungtyje, tai mano silpnoji pusė. Dar treniruotis ir treniruotis. Nemažai į priekį praleidau varžovių, dviračių rungtyje stengiausi pavyti ir prisijungti prie kuo didesnes grupelės, o bėgime lenkiau ne vieną konkurentę“, – po finišo kalbėjo Evelina.

Tad geriausią rezultatą lietuvių gretose pasiekusi E. Tomkevičiūtė šeštadienį kovos paguodos B finale, kuriame varžysis antrasis trisdešimtukas.

Tačiau panevėžietė turi šansų pakliūti į pagrindinį finalą su viena sąlyga: jei kuri nors sportininkė dėl kurių nors priežasčių (pvz. traumos ar peršalimo) negalės startuoti finale. Ji taptų pirmąja, kuri galėtų pakeisti iš finalo sąrašo išbraukiamą atletę.

Tame pačiame pusfinalyje startavusi 17-metė Karolina Lukšytė distanciją įveikė per 50:52 min. ir užėmė 26-tą vietą.

Trečiame pusfinalyje prie starto linijos stojusi Unė Narkūnaitė užėmė 25-tą vietą – 48:04 min. Pirmame pusfinalyje varžėsi Unės sesuo Viltė, kuri dviračių rungtyje buvo ratu lenkta lyderių ir dėl to diskvalifikuota iš likusių varžybų.

„Buvo labai sunku, ypač bėgime. Dviračių rungtyje myniau viena, stengiausi, kad lyderės nepavytų. Džiaugiuosi, kad finišavau“, – po finišo kalbėjo Unė. Abi sesės trasoje viena kitą palaikė, iš pradžių Unė Viltę, vėliau Viltė ragino ir motyvavo paskutiniame pusfinalyje startavusią Unę. „Žinoma apmaudu, bet visoms sąlygos buvo vienodos, juk burtai lėmė kas kuriame pogrūpyje startavo, o aš pakliuvau į stipriausiųjų merginų būrį. Gera patirtis“, – teigė Viltė.

Vaikinų pusfinaliai prasidėjo nuo 19.30 val. Pirmame starte į Senvagės vandenį šoko Matas Barzdenys. 17-metis jaunuolis nuotolį įveikė per 46:59 min., užėmė 28-tą vietą ir į šeštadienio finalines varžybas nepateko.

Antrame vaikinų pusfinalyje prie starto linijos stojo 15-metis Lukas Prokopavičius, kuris nuotolį įveikė per 40:15 min. ir užėmė 19-tą vietą. Jis prisijungė prie E. Tomkevičiūtės ir taip pat šeštadienį nuo 13 val. varžysis B finale.

Lukas liko patenkintas savo rezultatu ir džiaugėsi startu pajėgių varžovų apsuptyje. „Jaudulys tikrai jautėsi, tai mano pirmas toks tarptautinis startas. Iš lietuvių startavau paskutinis, tačiau laukiant laikas greitai bėgo“, – po finišo kalbėjo tokių varžybų debiutantas.

Nuo 16.30 val. prasidės pagrindiniai finalai dėl Europos čempionato medalių.

Tačiau lietuvių startus Senojo žemyno čempionate išvysime sekmadienį, kur mūsiškių ketveriukė nuo 12 val. stos į kovą mišrių estafečių rungtyje. Lietuvos rinktinę sudarys abu minėti vaikinai bei E. Tomkevičiūtė ir U. Narkūnaitė.

Penktadienį nuo 17 val. prasidės atviras Lietuvos akvatlono čempionatas, o šeštadienį po jaunių startų nuo 18.30 val. trasas užims Lietuvos triatlono sprinto distancijos (750 m plaukimas/ 20 km dviračiu/ 5 km bėgimas) čempionato dalyviai. Po jo Laisvės aikštėje vyks Astos Pylipaitės koncertas.

Sekmadienį triatlono festivalį užbaigs atviras Lietuvos triatlono olimpinės distancijos (1500 m plaukimas/40 km dviračiu/ 10 km bėgimas) čempionatas.

EUROPOS JAUNIŲ TRIATLONO ČEMPIONATO PUSFINALIO REZULTATAI

Evelina Tomkevičiūtė – 42:03 min., 11-ta 2-ame pusfinalyje, vieta B finale.

Unė Narkūnaitė – 48:04 min., 25-ta 3-iame pusfinalyje.

Karolina Lukšytė – 50:52 min., 26-ta 2-ame pusfinalyje.

Viltė Narkūnaitė – diskvalifikuota dviračių rungtyje, pavyta lyderių ratu.

Lukas Prokopavičius – 40:15 min., 19-tas 2 pusfinalyje, vieta B finale.

Matas Barzdenys – 46:59 min., 28-tas 1-ame pusfinalyje.

Šeštadienio finalų laikai

13 val. B finalas (Evelina Tomkevičiūtė, Lukas Prokopavičius)

16.30 val. A finalas

Sekmadienis

12 val. Europos miršių komandų estafečių varžybos (M. Barzdenys, L. Prokopavičius, E. Tomkevičiūtė, U. Narkūnaitė).