Europos miestai kovoja su pragariškais karščiais

Europos miestai kovoja su pragariškais karščiais

Europos mokyklose vaikai penktadienį buvo purškiami vandeniu, o slaugos namuose pagyvenusieji buvo aprūpinami hidratacijos jutikliais, Prancūzijai ir kitoms šalims kovojant su didelę dalį žemyno apėmusiais rekordiniais karščiais.

Per incidentus, siejamus su ekstremaliomis orų sąlygomis, Europoje jau žuvo keli žmonės. Ispanijoje penktadienį siautėjo didelis miško gaisras, kilęs dėl kaitros spontaniškai užsiliepsnojus krūvai vištų mėšlo.

Keliose šalyse šią savaitę buvo pranešta apie rekordines temperatūras, o Prancūzijoje penktadienį pasiektas visų laikų kaitros rekordas – remiantis prancūzų žiniasklaida, pietiniame Vilvjelio kaime termometrų stulpeliai pirmą kartą pakilo iki 45,1 °C.

Prancūzijos nacionalinė meteorologijos tarnyba pirmąkart paskelbė šalyje aukščiausio lygio karščių pavojų, todėl keturiuose pietiniuose regionuose aplink Marselį ir Monpeljė vykdoma speciali stebėsena.

Neuždarytoms mokykloms teko rūpintis, kad vaikai neperkaistų. Pavyzdžiui, Paryžiaus apylinkėse esančioje Victoro Hugo (Viktoro Hugo) pradinėje mokykloje vaikai buvo visai dienai išvesti iš tvankių klasių į lauką, kur mokytojai purškė juos vandeniu ir organizavo ramių užsiėmimų pavėsyje.

„Liepiu jiems eiti su knygomis į žaidimų aikštelę, į pavėsį. Jie turi sėdėti“, – sakė mokytoja Valerie Prevost (Valeri Prevo). – Sakome jiems drėkinti kepuraites, nuolat gerti.“

Buvo uždarytos apie 4 tūkst. mokyklų, nes jose nepavyko užtikrinti saugių sąlygų, o daugelis įstaigų atšaukė mokslo metų pabaigos renginius.

Kai kurie kritikavo tokias griežtas vyriausybės priemonės, tačiau premjeras Edouard’as Philippe’as (Eduaras Filipas) šias pastangas gynė. Jų imtasi siekiant išvengti nelaimės, įvykusios 2003 metais, kai Prancūzijoje per panašią kaitros bangą mirė 15 tūkst. žmonių.

„Ši karščių banga yra nepaprasta dėl savo intensyvumo ir ankstyvumo“, – pareiškė jis žurnalistams.

„Šiomis priemonėmis siekiama apsaugoti labiausiai pažeidžiamus žmones, – sakė vyriausybės vadovas. – Bet atsižvelgiant į karščių bangos intensyvumą, šiandien turėtų būti atsargūs visi gyventojai… tiek dėl savų pačių, tiek dėl artimųjų ir kaimynų.“

Tuo metu Italijoje apie karščio keliamus pavojus buvo perspėta 16 miestų, o civilinės saugos tarnybos dalijo vandenį turistams, nepaisant svilinančios kaitros apžiūrinėjusiems Romos garsiąsias lankytinas vietas.

Ispanijoje karščiai pareikalavo dviejų žmonių gyvybių, pranešė privati naujienų agentūra „Europa Press“.

Pasak jos, šalies šiaurės vakaruose esančio Valjadolido gatvėje susmuko ir mirė 80 metų vyras, o pietiniame Kordobos mieste mirė 17 metų paauglys, netekęs sąmonės, kai įšoko į baseiną.

Prancūzijoje šią savaitę nuskendo iš viso keturi žmonės, o Anglijoje netoli Mančesterio esančioje upėje nuskendo 12 metų mergaite. Prancūzijos sveikatos apsaugos ministras ir britų policija perspėjo žmonės maudytis tik tam pritaikytose vietose.

Prancūzijoje taip pat padaugėjo vadinamojo maudymosi gatvėse atvejų, kai žmonės neteisėtai atidarinėja gaisrinius hidrantus. Kaip pranešė transliuotojas „France Info“, Paryžiaus priemiestyje Sen Deni buvo hospitalizuotas sunkios būklės šešiametis berniukas, į kurį pataikė iš tokio hidranto išsiveržusi vandens srovė.

Daugiau kaip 600 ugniagesių ir šeši orlaiviai, pilantys vandenį iš oro, mėgina suvaldyti didžiausią per pastaruosius du dešimtmečius gaisrą Katalonijos regione. Prognozuojama, kad vėliau Ispaniją užklupusi karščio banga šią savaitę pasieks savo piką, o termometrų stulpeliai pakils virš 40 °C.

Tuo metu Berlyne policija medžiams laistyti pasitelkė vandens patrankas, paprastai naudojamas prieš riaušininkus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų