P. Židonio nuotr.

Europos dviračių treko čempionatas šiemet Lietuvoje neįvyks

Europos dviračių treko čempionatas šiemet Lietuvoje neįvyks

Šių metų spalio 5-9 dienomis Europos dviračių treko čempionatas įvyks Grenchene (Šveicarija), skelbia Europos dviračių sporto sąjunga (UEC). Tarp pagrindinių kandidačių surengti iš Minsko (Baltarusija) perkeltas varžybas buvo ir Lietuva, Panevėžyje turinti vienintelį Baltijos šalyse olimpinius standartus atitinkantį dviračių treką.

Europos čempionate turėtų dalyvauti beveik 300 dviratininkų iš maždaug 25 šalių. Per penkias dienas bus išdalinti 22 medalių komplektai. Grenchene Europos dviračių treko čempionatas vyko 2015 metais.

Birželio 23-27 d. Minske turėjusios vykti Senojo žemyno pirmenybės gegužės pabaigoje buvo nukeltos į spalį. Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė netrukus patikino, kad Lietuva yra pasirengusi priimti geriausius Europos dviratininkus. Čempionato rengimo Lietuvoje idėją palaikė tiek Vyriausybė, tiek Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, tiek Panevėžio miestas.

„Per pastarąsias savaites turėjome įvairių kontaktų su keliomis nacionalinėmis federacijomis dėl čempionato perkėlimo. Išskirtinį susidomėjimą išreiškė Lietuva. Ji parodė didelį potencialą plėtoti dviračių treką, – tegė praėjusią savaitę Lietuvoje lankęsis UEC prezidentas Enrico Della Casa. – Norėčiau padėkoti Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei, Švietimo, mokslo ir sporto ministrei Jurgitai Šiugždinienei bei jos pavaduotojui Linui Obcarskui, Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentui Dariui Levickiui ir generaliniam sekretoriui Stasiui Petrauskui. Kartu pradėjome didelį projektą, kuris artimiausioje ateityje į Lietuvą gali atvesti Europos dviračių sporto renginių ir iniciatyvų.“

Vienas didžiulis dviračių treko renginys Lietuvoje šiemet vis tik įvyks – lapkričio 27 dieną Panevėžyje, „Cido“ arenoje, rengiamas Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) treko Čempionų lygos varžybų etapas, į kurį turėtų atvykti didelis būrys geriausių pasaulio treko dviratininkų.

Šiuo metu jau kalbama dėl galimybių Lietuvoje 2023 metais surengti Europos jaunių ir jaunimo treko čempionatą, o 2025 metais – Europos treko čempionatą.

Komentarai

  • Nu va tai dar karta parodo, kad Panevėžys ir Lietuva kaimas, tuo labiau nereikėjo to treko ir statyti Cido arenoj, o palikti normalia krepšinio ir koncertu arena, nes tas trekas tik ir maišo arenoj!

  • Dar turi atsirasti ir didelio pasaulio dailininko Sasio namas ir atvyks didziuliai srautai zmoniu is viso pasaulio.

  • Nebūkite patys kaimiečiai ir miestas nebus kaimas. Reikia ir treko ir parodų salės. Vadyba tegul geriau dirba.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų