Europos čempionate – ankstyva nesėkmė

Europos jaunimo (iki 23 metų) graikų-romėnų imtynių čempionate Vengrijoje panevėžietis Kristupas Šleiva svorio kategorijoje iki 66 kg (24 dalyviai) 14-ąją vietą.

Lietuvis pirmojoje kovoje įveikė gruziną Ednarą Šavadzę, bet aštuntfinalyje pralaimėjo vengrui Otto Losoncziui. Vienas geriausių šalyje savo svorio kategorijos imtynininkų K. Šleiva, ko gero, tikėjosi kiek solidesnio rezultato.

Kovo pradžioje Danijoje sportininkas tarptautiniame turnyre buvo įveikęs dukart Europos jaunimo čempioną Mateuszą Bernateką iš Lenkijos, tik finale nusileido danui Fredrikui Bjerrehuusui ir iškovojo sidabro medalį.

Iš Europos čempionato lietuviai grįžo su dviem medaliais.

Sekmadienį Mantas Knystautas svorio kategorijoje iki 130 kg pelnė sidabro medalį. Sportininkas aštuntfinalyje nugalėjo estą Arturą Vititiną, ketvirtfinalyje pranoko rumuną Constantiną Hutuleacą, pusfinalyje įveikė gruziną Zviadį Pataridzę, tačiau finale turėjo pripažinti turko Osmano Yildirimo pranašumą.

Šeštadienį Justas Petravičius čempionate iškovojo bronzos medalį. Lietuvis (iki 59 kg) iškart pateko į ketvirtfinalį, bet jame dar nesibaigus laikui 0:8 pralaimėjo Azerbaidžano kovotojui Muradui Mamadovui.

Vėliau M. Mamadovas prasibrovė iki finalo ir suteikė J. Petravičiui progą kautis paguodos turnyre. Kovoje dėl bronzos medalio J. Petravičius 4:1 įveikė turką Abdurrahmaną Altaną.

Kitų lietuvių pozicijos kiek kuklesnės.

Svorio kategorijos iki 75 kg pirmajame rate Paulius Galkinas įveikė suomį Niko Erkkolą, aštuntfinalyje pralaimėjo į finalą vėliau iškopusiam vengrui Zoltanui Levai, o paguodos turnyre turėjo pripažinti rumuno George Mariea pranašumą. Lietuvis galutinėje įskaitoje liko 11-as.

Svorio kategorijos iki 85 kg (17 dalyvių) aštuntfinalyje Eividas Stankevičius nugalėjo Izraelio atstovą Naorą Gurielašvilį, o ketvirtfinalyje pralaimėjo bulgarui Joanui Dimitrovui. Romas Fridrikas (iki 98 kg) užėmė 16-ąją vietą.