Naujasis Piniavos paplūdimys, ko gero, šiuo metu pats moderniausias Panevėžio rajone. P. Židonio nuotr.

Modernaus paplūdimio miestui dar teks palūkėti

Modernaus paplūdimio miestui dar teks palūkėti

Miesto Savivaldybei priklauso du pliažai – prie Nevėžio marių ir Piniavoje, ant Lėvens kranto. Deja, nė vienas negalintis užtikrinti europinio lygio poilsio. Kol valdininkai siūlo džiaugtis bent švariu jų vandeniu, karščio išvarginti panevėžiečiai mieliau traukia gaivintis į rajoną.

Kol kas europinio lygio pliažais gali pasigirti tik Panevėžio rajonas, nuviliojantis didžiąją dalį miestiečių.

Maudytis – pas „kaimynus“

„Mūsų, Naujamiesčio, pliažas išties sulaukia nemažai maudytis atvykstančių panevėžiečių, – teigė „Sekundei“ vietos seniūnas Jonas Sankaitis. – Kad jie pamėgę mūsų pliažą – neblogai, prasčiau tai, jog miestiečiai mums palieka nemažai šiukšlių.“

J. Sankaičio skaičiavimu, paplūdimiui, esančiam prie Nevėžio upės, mažne dešimt metų. Už Europos Sąjungos (ES) fondų lėšas įrengta tinklinio aikštelė, stovi pavėsinė, laužavietė, persirengimo kabinos, tualetai.

Patiems naujamiestiečiams iki maudyklos reikia paėjėti, bet tai, anot seniūno, jokia problema, jei jau panevėžiečiai dėl galimybės nusimaudyti į Naujamiestį traukia automobiliais.

Dar modernesnis už Naujamiesčio, taip pat už ES fondų lėšas įrengtas paplūdimys Piniavoje. Smėlėtoje Lėvens pakrantėje – ir treniruokliai, ir krepšinio, tinklinio aikštelės, ir grindinyje išklota vieta žaisti šaškėmis ar šachmatais. Poilsiautojų laukia stacionarūs suoliukai, gultai, yra vaikų žaidimų vieta.

Deja, visai kitaip atrodo antrasis Piniavos pliažas, kuriuo nuo seno rūpinasi Panevėžio miesto savivaldybė.

Vanduo iki strėnų ir Lėvenyje mirkstantis šiaudų ritinys: maudykla senajame Piniavos paplūdimyje atrodo taip varganai, kad net per sekinančius karščius miestiečiai nesusigundo čia užsukti. P. Židonio nuotr.

Kyla molio pilys

Panevėžiečių poilsiui oficialiai skirtame pliaže Piniavoje smėlio beveik nebelikę: tėvų į paplūdimį atsivežtoms atžaloms tenka statyti ne smėlio, o molio su žemių priemaišom pilis.

Pro šalį tekančiame Lėvenyje mirksta šiaudų ritinys, kiek tolėliau iš upės kyšo nuvirtęs ir įvairiomis apnašomis apkibęs medis.

Giliausioje vietoje vandens – iki strėnų.

Vakar priešpiet šiame paplūdimyje kaitinosi viena moteris, pora žmonių ilsėjosi pavėsyje.

„Pats mačiau – tas miesto pliažas tikrai atrodo apgailėtinai“, – neneigia Panevėžio seniūnijos seniūnas Saulius Skrebė.

Dėl to, kad senasis Piniavos pliažas – „šiaip sau“, esą ne tik piniaviškiai, bet ir panevėžiečiai renkasi naująją šios gyvenvietės vasaros poilsio vietą.

Už švarą, tvarką ir saugumą Panevėžio paplūdimiuose atsakinga savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Gylienė paaiškino, jog šiemet komisijai aplankius du Panevėžio savivaldybės turimus paplūdimius, kurių vienas – prie Nevėžio marių, kitas – Piniavoje, nutarta, kad smėlio juose pakankamai, tad jo nevežta.

Abiejų paplūdimių žolė nušienauta, ir viename, ir kitame pastatytos persirengimo kabinos.
Kadangi Piniavoje Lėvuo negilus, jokių atitvarų upėje neįrengta. Tik giliose Nevėžio mariose plūdurai pastatyti.

Piniavos paplūdimys turi stacionarų tualetą, prie Nevėžio marių atvežtas kilnojamasis.

Tuo pasiruošimas maudymosi sezonui baigtas.

Po kelerių metų Nevėžio marių paplūdimys turėtų pasikeisti iš esmės. P. Židonio nuotr.

Užtat vanduo švarus

„Išties Panevėžio paplūdimiai nėra modernūs, – sutinka V. Gylienė. – Bet labai svarbu tai, kad jų vanduo švarus.“

Anot Savivaldybės atstovės, higienos specialistai paplūdimių vandenį tikrina du kartus per mėnesį, paskutinįsyk – birželio pabaigoje.

„Laboratorijos pateikti atsakymas byloja, kad vandens kokybė gera, maudytis jame jokių kliūčių nėra“, – sako V. Gylienė.

Vandens kokybė matuojama ir braidykloje, esančioje miesto Kultūros ir poilsio parke. Ten ji, teigiama, taip pat atitinka higienos normas.

V. Gylienė žada, jog nebetolimoje ateityje ir Panevėžys turės modernų pliažą – vietoje esamojo prie Nevėžio marių. Šiuo metu miesto Savivaldybės specialistai rengia projektavimo sąlygas būsimam paplūdimiui, – svarsto, ką jame reikėtų įrengti.

Pirmiau projektas, tada – pinigai

Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna patvirtino pavaldinės žodžius, kad Savivaldybė išties rengia projektavimo sąlygas būsimam Nevėžio marių paplūdimiui. Jas parengus, bus skelbiamas konkursas ieškant, kas padarytų techninį šio, Panevėžiui naujo, paplūdimio projektą.

Maždaug trijų hektarų žemės sklypą, kuriame planuojamas naujasis paplūdimys, prieš porą metų Panevėžio miesto savivaldybė nusipirko iš privataus asmens. Pirktas sklypas paplūdimiui rengti.

Pasak T. Juknos, norima, kad marių pakrantėje, esančioje prie dabar jau buvusios „Ekrano“ gamyklos, iškiltų ir sporto bazė, skirta vandens pramogoms. Jai planuojama vieta arčiau užtvankos, ten, kur kitados čiurkšles leido „Ekrano“ marių fontanas.

O gilyn link pušyno turėtų būti pats smėlio paplūdimys.

„Planuojama įrengti aktyvias paplūdimio zonas su sporto įrenginiais, tinklinio aikštele“,– vardijo T. Jukna.

Naujajame paplūdimyje, kada jis būtų pastatytas, budėtų ir gelbėtojai. Dabar jų Panevėžyje nėra.
„Modernus paplūdimys turėtų turėti ir dušą“, – pabrėžia Savivaldybės administracijos vadovas.

Paklausus, kada miestiečiai turės galimybę visais šiais patogumais pasimėgauti, T. Jukna paaiškino, jog statybos planuojamos taip pat iš ES fondų lėšų, o šios Lietuvą pasieks iki 2025 metų.

Bet kad būtų galima kreiptis paplūdimiui rengti reikalingų lėšų, pirmiau būtina pasidaryti namų darbus – tai yra techninį paplūdimio projektą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų