„Maneskin“. Eurovision.tv nuotr.

Europą sužavėję italų rokeriai: ši „Eurovizija“ bus švyturys

Europą sužavėję italų rokeriai: ši „Eurovizija“ bus švyturys

Italų rokeriai „Maneskin“ šeštadienį su vilties žinia po pandemijos kylančiam pasauliui laimėjo Roterdame surengtą „Eurovizijos“ dainų konkursą.

Konkursui po metų pertraukos sugrįžus, italų ketvertas su savo daina „Zitti e Buoni“ įveikė tokius stiprius varžovus kaip Prancūzijos ir Šveicarijos atstovai.

Tai trečia Italijos pergalė „Eurovizijoje“ ir pirmoji pergalė šiame konkurse nuo 1990 metų. Ji paskelbta po įtemptos konkurso, surengto laikantis griežtų taisyklių, įskaitant masinį testavimą ir žiūrovų skaičiaus apribojimą iki 3,5 tūkst., pabaigos.

Pernai dėl pandemijos „Eurovizija“ neįvyko, o šiemet jos tema buvo „Atsiverti“ (Open Up)“ ir Nyderlandų vyriausybės remiamos taisyklės galėtų būti pavyzdys tokiems būsimiems masiniams renginiams kaip Europos futbolo čempionatas ir Tokijo olimpiada.

„Maneskin“, kurią sudaro trys vyrai ir moteris, sakė, kad šiemetinis energingų dainų ir ekstravagantiškų kostiumų konkursas praskaidrins nuotaiką po daugiau kaip metų pandemijos.

„Galvojame, kad visas šis renginys buvo paguoda“, – sakė dainininkas Damiano Davidas (Damianas Davidas), spaudos konferencijoje aplaistęs grupės draugus šampanu.

„Tai buvo išties neįtikima, visas renginys; ši „Eurovizija“ bus švyturys“, – pridūrė jis.

Bosistė Victoria De Angelis (Viktorija De Andželis) sakė, kad grupės pergalė „galėtų būti vilties žinia“ Italijai, kuri yra tarp labiausiai nuo pandemijos Europoje nukentėjusių šalių.

„Mums garbė, kad sugrąžiname jį po 31 metų“, – sakė ji apie „Eurovizijos“ nugalėtų titulą, reiškiantį, kad kitais metais konkursas turi vykti Italijoje.

„Rokenrolas nemiršta“

Konkurso rezultatai buvo skausmingi antroje vietoje likusiai prancūzų dainininkei Barbarai Pravi, su daina „Voila“ turėjusiai realias galimybes nutraukti 44 metus trunkantį savo šalies nesėkmių „Eurovizijoje“ ruožą.

Per tikrą kontrastų kovą jos emocingas, Edith Piaf (Edit Piaf) stiliaus numeris tamsioje scenoje galiausiai nusileido italų nuogoms krūtinėms ir fanko elementų turinčiam pankrokui. Ir prancūzė, ir italai dainavo savo gimtosiomis kalbomis.

Po nacionalinių vertinimo komisijų balsavimų „Maneskin“ buvo ketvirtoje vietoje, o pirmą užėmė Šveicarijos atstovas, bet žiūrovų balsavimas nulėmė 524 balsus ir pergalę italams.

„Rokenrolas niekada nemiršta“, – šaukė D. Davidas, atsiimdamas stiklinį mikrofono formos apdovanojimą.

Vėliau jis griežtai paneigė vartojęs narkotikus – tokių įtarimų kilo socialinėje žiniasklaidoje pasirodžius filmuotai medžiagai, kurioje jis matyti konkurso metu pasilenkęs virš stalo. „Aš nevartoju narkotikų. Prašom, žmonės. Tikrai, nesakykite taip, jokio kokaino“, – spaudos konferencijoje sakė jis.

Grupės pavadinimas danų kalba reiškia mėnesieną. V. De Angelis yra pusiau danė.

Vakaro netikėtumas buvo 22 metų Šveicarijos atstovas Gjonas Muharremajas (Gionas Muharemajas), su Samo Smitho (Samo Smito) stiliaus balade „Tout l’Univers“ užėmęs trečią vietą.

Didžioji Britanija, kuri liko „Eurovizijoje“, nors išstojo iš Europos Sąjungos, patyrė pažeminimą negavusi nė vieno taško nei iš vertinimo komisijų, nei iš žiūrovų.

„Eurovizijos“ dainų konkurso finale Lietuvos atstovai grupė „The Roop“ su daina „Discoteque“ užėmė aštuntą vietą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų