Europą sukrėtė koronaviruso aukų pagausėjimas

Europą sukrėtė koronaviruso aukų pagausėjimas

Europą šeštadienį sukrėtė didžiulis koronaviruso aukų pagausėjimas, ekspertams perspėjant, kad iki desperatiškai laukiamo pandemijos piko lieka dar ne viena diena ar savaitė.

Italija ir Ispanija paskelbė naujus rekordinius aukų skaičius, Tarptautiniam valiutos fondui (TVF) patvirtinus, kad pasaulio ekonomika paniro į istorinį nuosmukį, o JAV pasinaudojus karo laikų viešųjų pirkimų įgaliojimais.

Visame pasaulyje oficialiai jau užregistruota daugiau kaip 600 tūkst. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, rodo naujienų agentūros AFP kaupiami duomenys.

Manoma, kad tikrasis užsikrėtimo atvejų skaičius yra didesnis, nes daug šalių testus atlieka tik sunkiais susirgimo atvejais arba tiems pacientams, kuriems reikalinga hospitalizacija.

Ispanijos vyriausybė šeštadienį paskelbė, kad mirties atvejų skaičius šalyje išaugo iki 5 690, kai per pastarąją parą mirė rekordiškai daug žmonių – 832.

Aukų skaičiumi Ispanija atsilieka tik nuo Italijos, kuri penktadienį paskelbė apie 969 naujus mirties atvejus. Tai didžiausias vienos paros skaičius visame pasaulyje nuo pat pandemijos pradžios.

Tuo metu Iranas šeštadienį paskelbė apie dar 139 žmonių mirtį, o Indija izoliavo kelioliką Pandžabo kaimų, kur lankėsi vienas guru, plačiai paskleidęs virusą ir jau nuo jo miręs.

Pietų Afrikoje įvedus visuotinį karantiną, Johanesburgo policija panaudojo gumines kulkas prieš minią, susirinkusią prie vieno prekybos centro.

Jungtinėse Valstijose dabar fiksuojamas didžiausias susirgimo COVID-19 atvejų skaičius pasaulyje, tačiau Europa tebepirmauja pagal aukų skaičių vienam gyventojui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų