B. Valkiūnienė žada toliau ieškoti tikslaus atsakymo dėl savo ginčo su darbdaviu. Ji ketina kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.

Etikos sargai paliko nežinioje

Etikos sargai paliko nežinioje

Panevėžio savivaldybės Etikos komisija baigė tirti Vytauto Žemkalnio gimnazijos direktoriaus Artūro Totilo ir pedagogės bei politikės Birutės Valkiūnienės darbinį konfliktą. Tačiau taip ir liko neaišku, ar Panevėžio tarybos narė nusižengė etikai.

Sprendimą dėl A. Totilo skundo, kuriuo pareiškėjas prašė išaiškinti, ar jo darbuotoja, visuomeninio rinkimų komiteto „P. Urbšys už sąrašą „Kartu“ narė B. Valkiūnienė, eidama pedagogės pareigas, galėjo pažeisti politikų etikos kodeksą, komisija priėmė praėjusią savaitę. Jį savo parašu pirmadienį patvirtino komisijai pirmininkavęs bendruomenės atstovas Martynas Lapašinskas.

„Mūsų komisijos narių sprendimas buvo rekomenduoti politikei ateityje derinti savo elgesį ar veiklą su elgesio kodekse ir kituose teisės aktuose nustatytais politiko elgesio principais ar reikalavimais. Mes nenustatėme, ar B. Valkiūnienė pažeidė, ar nepažeidė elgesio kodekso. Toks siūlymas yra tinkamas ir praktikuojamas net Seime“, – „Sekundei“ teigė laikinasis komisijos vadovas.

Komentuoti kolegų sprendimo jis nepanoro. Paklaustas, ar priimti tikslesnėms išvadoms pritrūko įrodymų, pašnekovas patikino, kad taip tiesiog buvo nubalsuota.

Komisijos nariai iki tol jau ne kartą rinkosi svarstyti minėto skundo.

„Sekundė“ rašė, kad V. Žemkalnio gimnazijos direktorius kaltino B. Valkiūnienę darbo pažeidimais, intrigų kurstymu, šmeižtu, viršijant įgaliojimus bei nuteikinėjant kolegas prieš įstaigoje rengiamas permainas. Mat ši mokykla puoselėja viltis ateityje tapti ilgąja humanistine gimnazija.

Posėdis priminė spėliones

Atsakydama į A. Totilo skundą lietuvių kalbos mokytoja B. Valkiūnienė taip pat surinko didžiulę medžiagą. Šia bandė įrodyti Etikos komisijos nariams, jog jai mesti kaltinimai neturi jokio argumentais ar įrodymais pagrįsto pagrindo.

Tačiau po priimto sprendimo politikė nuogąstauja, kad jos darbas ir paties skundo autoriaus užmačios nuėjo perniek.

„Ir mano, ir mano darbdavio klausimas taip ir liko neatsakytas. Diskusijų objektas liko nuošalyje ir visa analizė nukrypo į neišmatuojamas gelmes visai kita linkme. Keletą kartų bandžiau grįžti prie klausimo esmės, bet tai buvo įvardyta emocijų netvardymu“, – „Sekundei“ teigė B. Valkiūnienė.

Politikė sako, jog etikos sargai, užuot nagrinėję skundo detales, ėmė spėlioti, kaip ji gali pasielgti vėliau.

Ir nors Tarybos narei esą buvo iš anksto pateiktas platus klausimynas, į paruoštus klausimus posėdyje atsakyti nebereikėjo. O užsiminus, jog diskusijų tikslas tolsta, B. Valkiūnienė teigė buvusi išprašyta lauk.

„Mane šokiravo tai, kad komisija, užuot analizavusi pateiktą skundą ir mano elgesį, ėmė spėlioti, kuo aš dar galiu prasikalsti ateityje. Toks posėdis priminė daugiau astrologų ar meteorologų susirinkimą“, – savo nuomonę išsakė B. Valkiūnienė.

Nori tikslaus atsakymo

Politikė žada toliau ieškoti tikslaus atsakymo dėl savo ginčo su darbdaviu. Šią savaitę ji ketina kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Pedagogė nori išsiaiškinti, ar ji pažeidė politiko etikos kodeksą.

Pats V. Žemkalnio gimnazijos direktorius A. Totilas Etikos komisijos posėdžiuose dalyvauti nepanoro.

Mokyklos vadovas taip pat atsisakė vertinti etikos sargų sprendimą. Tačiau patikino, kad toliau neketina imtis kokių nors veiksmų dėl savo mokytojos veiklos gimnazijoje.

Komentarai

 • Kiek sveikatos, energijos p. Valkiūnienė be reikalo švaisto. Nebent nori būti direktore. Kitaip nėra jokios prasmės – gimnazija vis tiek jau pasmerkta žlugti.

 • Nenustebčiau, kad ponia ,su Urbšio pagalba, taptų direktore.

 • Birutei labai patarčiau prisiminti, kad tik laikas yra teisybės tėvas. Dabar reikia papraščiausiai ramiai palaukti. Palaukti vos dvejų dalykų. Tai atidėtos jo kaip direktoriaus eilinės atestacijos ir mokykloje atliekamo audito pabaigos. Ar atestavimo ir audito rezultatai bus teigiami? Nugirdau, kad skundą direktorius parašė tą dieną kai sužinojo kad jam atestacija atidėta. Be atestacijos ar jo alga nebus sumažinta? Ar audito išvados bus geros?
  Gal vyras kaip būna rado žaibolaidį moterį? Nenustepčiau jeigu tikrai ši mokytoja yra kontrolės komiteto narė.
  Reikia dar kartą sakau, kad praeitų truputį laiko ir viskas savaime paaiškės.

 • Tai katras katrą apskundė: Totilą Valkiūnienė ar Valkiūnienę Totilas? Jeigu Valkiūnienė būt skundą parašiusi ant Totilo, tai tikrai būt aišku, kad jai nepatinka direktorius.
  Dabar grynas grybų karas, kuris kelia dar vieną klausimą. O kodėl kitų įmonių, įstaigų, gimnazijų direktoriai neskundžia savo darbuotojų tarybos narių? Kodėl Venckus neskundžia Baltramiejūno, Miltinio gimnazijai neužkliūna Viržintas? Kaip atrodytų jeigu Petrauską kaip tėvų pirmininką apskūstų Dambrauskas?

  • Atsakyti
  • Senos žinios. Petrauskas jau joks ne pirmininkas. Jo dukra baigė gimnaziją. Bet buvo puikus pirmininkas. Tik niekaip nesupratau, kuo čia dėtas Petrauskas. Jis juk ne mokytojas. O Žemkalnio gimnazijoje konfliktas tarp direktoriaus ir mokytojos.

 • Dambrauskas idealiai žino, ką kada ir kaip daryti, kad jo gimnazija veiktų kaip šveicariškas laikrodis. Jis auksines žuveles visas susigaudo, jis ne tas, kuris šautų sau į koją.

  • O ką jūs vadinate „auksinėmis žuvelėmis“?

 • Direktoriaus demaršą vertinu kaip taikliai pasakė kaip šūvį savo mokyklai į koją, kuri ir šiaip šlubuoja.

 • Valkiuniene yra nuostabus, siltas, tolerantiskas zmogus. Ji niekada nesivels i kazkokias intrigas ar nezemins zmogaus. Taigi patys mastykit kas cia kalciausias.

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų