ES parama, keičianti gyvenimus

ES parama, keičianti gyvenimus

Naujos galimybės

Jau trečia savaitė, kai Finansų ministerijos iniciatyva organizuojama informacinė kampanija „ES investicijų diena Jūsų mieste“. Šį ketvirtadienį ESinvesticijos.lt komanda apsilankė ir Panevėžyje.

Per beveik du dešimtmečius Lietuva jau gavo 20 mlrd. eurų ES investicijų. Dėl šių lėšų galime pasidžiaugti išgražėjusiais miestais ir miesteliais, gerėjančiomis sveikatos, švietimo, socialine, kultūros sritimis, inovacijomis moksle ir versle.

Kaip teigė Finansų ministerijos atstovas Arūnas Malinovskis, akcijos tikslas – ne tik priminti žmonėms, kokią pridėtinę vertę kuria ES investicijos, bet ir pakviesti aktyviau naudotis jos galimybėmis.

Jaučia kiekvienas

Jau užaugo karta, neprisimenanti gyvenimo be ES investicijų.

Jos nukreipiamos ne tik į viešųjų erdvių sutvarkymą, daugiabučių ar mokyklų, ligoninių renovaciją, bet ir žmonių kasdienybės gerinimą.

Kaip pažymi A. Malinovskis, anksčiau dėl senatvės ar ligų savimi negalintis pasirūpinti senolis turėjo tik vieną kelią – valdiškus globos namus, dabar dėl ES investicijų reikalingos pagalbos jis sulaukia savo namuose.

„Yra nemažai įvairių programų, kurios skirtos tiems, kurie ieško savęs, – pabrėžia A. Malinovskis. – Pasinaudojus ES investicijomis galima ne tik lengviau įsilieti į darbo rinką net ir visai neturintiems darbo patirties, bet ir susikurti darbo vietą ar gauti paramą verslo pradžiai.“

Svarbiausia išdrįsti

Finansų ministerijos atstovo apgailestavimu, vis dar gajus mitas, kad parašyti projektą ir gauti paramą – sudėtinga.

Tokių iniciatyvų kaip „ES investicijų diena Jūsų mieste“ tikslas – griauti tuos stereotipus.

Iki šiol didžioji dalis ES investicijų buvo skirtos infrastruktūrai gerinti – viešosioms erdvėms sutvarkyti ar viešųjų pastatų renovacijai. Dabar daugiau investicijų bus skiriama tiksliniams, į žmogų orientuotiems projektams.

Svarbu tai, kad nemaža dalis investicijų – net 1,62 mlrd. eurų – bus nukreiptos tikslingai į regionus.

Augti ir stiprėti

Kaip teigė Investicijų departamento vyresnioji patarėja Eglė Coppa, 2030 metais Europa turėtų išlikti trečia pasaulio ekonomika.

Lietuvai atsiveria visos galimybės augti ir stiprėti: su Nacionaliniu pažangos planu ateina 17 mlrd. eurų investicijų, kurių didžioji dalis bus nukreipta į aplinkosaugos ir klimato kaitos, švietimo programas bei inovacijoms diegti.

Nacionalinio ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planas „Naujos kartos Lietuva“, kuriam skirta 2,225 mlrd. eurų, bus orientuotas į ilgalaikes reformas, sprendžiančias įsisenėjusias problemas.

O 2021–2027 m. ES fondų investicijos sudarys 5,990 mlrd. eurų.

„Tikimės, kad 2030-aisiais metais bus galima pagerinti savo laimės indeksą. Tai ne ambicijos, o realios galimybės“, – patikino E. Coppa.

Informaciją apie visus projektus ir kvietimus galima rasti www.esinvesticijos.lt.

Renginiai iš dalies finansuojami Europos socialinio fondo lėšomis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų