ES balsai: nenuspėjamas „Brexit“, kurio gali nebūti

ES balsai: nenuspėjamas „Brexit“, kurio gali nebūti

 

Jungtinės Karalystės (JK) Parlamentui atmetus susitarimą dėl pasitraukimo iš ES sąlygų, visas procesas pakibo nežinioje. Britų vyriausybės vadovė Theresa May teigia, kad parlamentarams nepriėmus jos siūlomo plano, telieka dvi alternatyvos – „kietasis Brexit“, kai kovo 29-ąją su nenuspėjamom pasekmėm iškart nutrūks visi ryšiai su ES, ir jokio „Brexit“.

Dar daugiau sumaišties žadantis balsavimas britų Parlamente šią savaitę buvo sutiktas su nusivylimu ir daugelyje ES šalių sostinių, ir Europos Parlamente, kur per plenarinę sesiją buvo surengta diskusija šiuo klausimu.

Dalis naujienų portalo Alfa.lt kalbintų praeivių mano, kad tokie politiniai sukrėtimai su neaiškia baigtimi yra būtent tai, ko britai nusipelnė, pasirinkę trauktis iš ES.

„Jiems patiems taip ir reikia, – sakė neseniai iš JK grįžusi pašnekovė, vis dar besitikinti, kad po visų politinių sukrėtimų „Brexit“ galiausiai neįvyks. – Nes jie labai blogai nusprendė ir labai neprotingai pasielgė.“

Jauna moteris teigė susidariusi įspūdį, kad daugelis „Brexit“ palaikiusių JK piliečių nelabai įsivaizdavo, ką tai reikš jų šaliai, ir tuščiai vylėsi, jog jų šalyje iškart sumažės svetimtaučių.

Net jeigu „Brexit“ galiausiai vis dėlto įvyktų, Vilniaus Gedimino prospekte sutikti praeiviai įsitikinę, kad Didžiojoje Britanijoje šiuo metu gyvenantys lietuviai nepražus.

„Man atrodo, kad lietuviai visur prisitaikys“, – sakė vienas vyriškis. Kita pašnekovė, priešingai, nerimavo dėl kylančios nepakantumo atmosferos, kuri esą gali neišeiti į naudą lietuvių emigrantams.

„Sumažės šalių, mokančių įmokas, ir dėl to sumažės išmokos Lietuvai“, – finansinę „Brexit“ pusę prisiminė jaunesnio amžiaus praevis.

Neigiamų pasekmių galime ir neišvysti, jeigu JK politikai galiausiai pasirinks atsisakyti idėjos, kurios, kaip aiškėja, nesugeba įgyvendinti.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų