Giedriaus Notkaus ir Daliaus Strižano automobilis po avarijos. facebook / Evelina Dauk nuotr.

Elektrėnuose – apmaudi G. Notkaus nesėkmė

Elektrėnuose – apmaudi G. Notkaus nesėkmė

Ypač svarbus priešpaskutinis Lietuvos ralio čempionato etapas nesusiklostė stipriausiam panevėžiečių ekipažui – Giedriui Notkui ir Daliui Strižanui. Praėjusių metų šio etapo nugalėtojai šiemet savo pasirodymą baigė įpusėjus raliui.

Pirmajame greičio ruože penktadienį lyderių penketukas tilpo į vieną sekundę. Didžiausiu tempu iki finišo lėkė Deividas Jocius, aplenkęs Giedrių Notkų ir Vytautą Švedą. Ketvirtą vietą prologe užėmęs Benediktas Vanagas atsiliko šešiomis dešimtosiomis sekundės dalimis. Penketuką vainikavo svečias iš Latvijos Guntis Lielkajis.

Šeštadienis pradėtas trumpu vos 6,85 km ilgio greičio ruožu, kuriame G. Notkaus ir D. Strižano ekipažas užfiksavo trečią rezultatą – 3 min. 25,80 sek.

Trečiasis, ilgiausias ralio programoje – 26 km ilgio greičio ruožas prasidėjo ne taip, kaip planavo renginio organizatoriai bei patys sportininkai. Labiausiai nepasisekė Benediktui Vanagui, jis greičio ruožo gale patyrė avariją ir tuo baigė lenktynes.

Sportininkas nenukentėjo, tačiau jo šturmanei Agnei Vičkačkaitei-Lauciuvienei teko kviesti greitąją. Kovas šiame greičio ruože varžybų komisarams teko laikinai stabdyti, kai siaurame kelio ruože į skardį atsitrenkė Danilos Belokono ir Andrio Malnieko vairuojama „Ford Fiesta R2T“. Panevėžiečiai išlaikė stabilų aukštą tempą ir greičio ruožą įveikė trečiu rezultatu.

Ketvirtajame greičio ruože mūsiškiai pasiekė antrą laiką, nuo D. Jociaus atsilikę tik 1,4 sek. Tačiau dar iki vidudienio pertraukos, skirtos daugelio taip geidžiamam vizitui į serviso zoną, ginklus penktame greičio ruože dėl avarijos teko sudėti G. Notkui ir D. Strižanui. Siaurame žvyrkelyje „Mitsubishi Lancer Evo IX“ šiek tiek išvažiavo iš trasos ir atsitrenkė į medį. Vairuotojas ir šturmanas nesusižeidė, bet ralio tęsti ekipažas nebegalėjo.

Po keturių greičio ruožų nuo lyderių atsilikome beveik penkiomis sekundėmis. Matėme, kad šiek tiek trūksta greičio, bandėme paspausti, mažinti deficitą. Visur važiavome šiek tiek greičiau, privažiavus vietą, kur patyrėme incidentą, prieš ją nedidelė atkarpa buvo asfalto, pirmąkart važiuojant jis buvo gana švarus, bet pravažiavus keliasdešimt automobilių ta dalis apsinešė žemėmis, šlapiu žvyru. Tuo momentu nesukibo ratai, pasukus vairą automobilis nuslydo tiesiai.

Tai yra mūsų klaida, to mes neįvertinome, reikėjo važiuoti šiek tiek lėčiau ir viskas būtų buvę gerai. Yra, kaip yra: trenkėmės į medžius, mus apsuko, užtvėrėme kelią. Gerai, kad automobilį dar buvo galima užkurti, nors buvo pramušti radiatoriai, turbinos. Pavažiavome kelis šimtus metrų ir nusukome į šoną. Kiti lenktynininkai galėjo tęsti varžybas, niekam nesukliudėme“, – pasakojo G. Notkus. Anot jo, kovojant dėl kiekvienos sekundės, reikėjo rizikuoti, važiuoti maksimaliai ties riba.

Pasak jo, klaida Elektrėnuose atnešė nemažai nuostolių, išmušta važiuoklė, nepataisomai sugadintas amortizatorius, turbinos, iš esmės reikėjo keisti visą automobilio priekį.

Šįkart Elektrėnų ralio finišo nepasiekė net 22 automobiliai iš visų startavusių Lietuvos ralio čempionate. Nepaisant didelio nelaimėlių skaičiaus, dramatiškai pasibaigusių incidentų buvo vos keletas ir per juos visus sunkesnių traumų buvo išvengta. Netgi Benedikto Vanago šturmanė Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė po šiurpiai atrodžiusio dvigubo salto su „Škoda Fabia R5“ atsikalbinėjo nuo raginimų vykti į ligoninę išsamesniems tyrimams.

Pasak G. Notkaus, šis ralis pasižymėjo labai sudėtingais, vingiuotais greičio ruožais, greitos tiesiosios gana staigiai pasisukdavo į lėtus viražus, ne visą laiką šturmanai suspėdavo tiksliai pranešti staigias vietas, o tai dažnai lėmė avarijas.

Nors viltys kovoti dėl šalies čempiono titulo jau prarastos, tačiau motyvacijos paskutiniam Druskininkų etapui netrūks. „Absoliučioje įskaitoje liekame treti, savo klasėje esame antri, bandysime šias pozicijas apginti“, – teigė ralio meistras.

Svetingi kaimynams latviams

Absoliučiais ralio laimėtojais tapo latvių Janio Vorobjovo ir Ivo Pūkio ekipažas („Mitsubishi Mirage Space Star“), kuris negali skųstis sėkmės stoka Lietuvoje. Jie praktiškai užsitikrino Lietuvos čempionų vardą.

Nugalėtojų ekipažas lenktynių 284,07 km distanciją, iš kurių 122,88 km sudarė 9 greičio ruožai, o net 97,83 proc. jų driekėsi žvyrkeliais, įveikė per 1 val. 5 min. 48,10 sek. Ant antrojo nugalėtojų pakylos laiptelio po lenktynių užkopė nė vieno greičio ruožo nelaimėję, tačiau išlaukę savo valandos Vytautas Švedas su Žilvinu Sakalausku, vairavę „Mitsubishi Lancer Evo X“ ir lenktynių nugalėtojams pralaimėję 1 min. 11,40 sek.

Antrieji prizininkai distancijoje sugaišo 1 val. 6 min. 59,50 sek. Lietuviai parodė ypatingą svetingumą, leidę trečiosios vietos nugalėtojų pakylos laiptelį užimti dar vienam svečių iš Latvijos ekipažui. Ten patogiai įsitaisė Guntis Lielkajis su Ivaru Grošu („Mitsubishi Lancer Evo IX“), savo tautiečiui varžybų nugalėtojui pralaimėję 3 min. 08,30 sek., o distancijoje užtrukę 1 val. 8 min. 56,40 sek.

Ketvirtą vietą prizininkų šešetuke užėmė dar vienas latvių – Rolando Jaunziemio ir Ainaro Kalninio duetas, važiavęs „Mitsubishi Lancer Evo VIII“ ir nugalėtojams pralaimėjęs 3 min. 10,50 sek. Penktą vietą iškovojo Linas Vaškys su Laurynu Paškevičiumi („Mitsubishi Lancer Evo IX“) ir nuo nugalėtojų atsiliko 3 min. 27,60 sek., o šešti buvo Karolis Šiugždinis su Stasiu Taraile („Mitsubishi Lancer Evo IX“), madas diktavusiam latvių duetui pralaimėję 3 min. 29,40 sek.

Nors lyderių šešetukas susiformavo pirmoje lenktynių pusėje, o antroje jis ne kartą keitėsi, tačiau galutinai jie pasiskirstė vietomis tik paskutiniame greičio ruože. Prizininkų šešetuko rikiuotė kiek netikėta, o bene labiausiai žiūrovai apmaudavo, kad daugiausia greičio ruožų laimėjęs ir tuo juos uždegęs D. Jociaus ekipažas net nebaigė lenktynių.

Paskutinis Lietuvos ralio čempionato IV Druskininkų etapas vyks rugsėjo 29–30 dienomis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų