Asmeninio archyvo nuotr.

Eksseimūnas partiją keičia dėl moters

Eksseimūnas partiją keičia dėl moters

Kone 20 metų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos gretose buvęs, kaip šios partijos narys praėjusios kadencijos Seime darbavęsis Panevėžio rajono ūkininkas Petras Nevulis pasirinko kitą politinę jėgą. Dabar jis – ekspremjero Sauliaus Skvernelio vedamos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vienas iš steigėjų.

Nevulis iš ratų – ratams lengviau

„Iš tikrųjų šiuo metu aš nepartinis. Mūsų sąjungos, kaip partijos, dar nepatvirtino Teisingumo ministerija. Bet tai tik laiko klausimas. Patvirtinus tapsiu „Vardan Lietuvos“ nariu“, – aiškino P. Nevulis

Jis teigia partijas keičiantis … dėl moters. O ji – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio rajono skyriaus pirmininkė Vitalija Kuliešienė. P. Nevulis sako pasijutęs esantis per sunkus šios pirmininkės vadeliojamame skyriaus vežime. Patarlę „Boba iš ratų – ratams lengviau“ eksseimūnas teigia kiek pakoregavęs ir pritaikęs sau.

„Esu tikrai sunkus. Tad man išlipus iš vežimo, Vitalijai bus lengviau jį tempti. Nebebus intrigų“, – aiškino P. Nevulis.

Apie konkrečias intrigas ar nesutarimus su skyriaus pirmininke jis teigė nenorintis kalbėti. Tačiau patikino, kad net tada, kai dirbo Seime kaip valstiečių atstovas, nei pirmininkės paramos, nei supratimo ar palaikymo nesulaukė.

„Linkiu jai laimės ir sėkmės toliau vadovauti skyriui“, – linkėjimus V. Kuliešienei siunčia P. Nevulis.

Traukia kieta ranka

Palikti valstiečius P. Nevulis teigia nusprendęs sausio viduryje, o jau mėnesio pabaigoje vyko į Palangą steigti sąjungos „Vardan Lietuvos“. Ūkininkas sako matantis, kad valstiečių veikla išsisėmė, ji nebėra toji politinė jėga, su kuria jam norėtųsi dirbti ar apskritai būti.

„Neslėpsiu, kol dar buvau valstietis, man skambino iš jos jau senokai išėję politikai Rima Baškienė bei pats Saulius Skvernelis. Jie kvietė į naujai kuriamos politinės jėgos gretas. Iškart nedaviau tvirto atsakymo, svarsčiau, o galiausiai nusprendžiau, kad noriu“, – sakė P. Nevulis.

„Pasijutau dar ir šiek tiek reikšminga ir netgi galinga, kad šis vyras, buvęs mano pavaduotojas skyriuje, partiją palieka konkrečiai dėl manęs.“

V. Kuliešienė

Politines jėgas keičiantis buvęs seimūnas teigė, jog labiausiai į „Vardan Lietuvos“ gretas jį traukia pati S. Skvernelio asmenybė.

„Esu įsitikinęs, kad valdyti šaliai reikia stiprios valios ir netgi kietos rankos. Toks, mano požiūriu, yra Saulius. Juo pasitikiu, tad noriu būti šitos partijos nariu“, – argumentavo P. Nevulis.

Jis tikino keičiantis politines jėgas, bet ne pažiūras. Ūkininko nuomone, ir valstiečių, ir „Vardan Lietuvos“ keliamos idėjos panašios, abi partijos priklauso centro kairei. Tačiau P. Nevulis akcentavo, kad jo pasirinktai politinei jėgai vadovauja tikras lyderis. O jo paliktų valstiečių vadas esą yra pernelyg vienvaldis. Tokia pat, P. Nevulio nuomone, ir LVŽS Panevėžio rajono skyriaus pirmininkė V. Kuliešienė.

Į priekį užleis kitą moterį

V. Nevulis patikino, kad Panevėžio rajone Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ jau turi 30 žmonių. Jis užtikrino šios sąjungos Panevėžio rajono skyriaus pirmininku tikrai nebūsiantis.

„Pirmininko pareigos turėtų atitekti moteriai“, – teigė P. Nevulis.

Tačiau įvardyti potencialios pirmininkės pavardę ūkininkas nesutiko.

Pasak P. Nevulio, be partijų keitimo, jo gyvenime yra ir daugiau pokyčių. Štai 400 hektarų valdytą ūkį jis sumažino beveik tris kartus ir dabar tėra 150 hektarų ūkio savininkas.

„Vaikai žemdirbiais dirbti neketina, o mums su žmona pakaks“, – sumanymą apkarpyti ūkį paaiškino ūkininkas.

O pastarosiomis dienomis buvusio seimūno šeimą aplankė gandrai. Vilniuje su vyru gyvenanti dukra Rugilė sausį susilaukė dvynukų – Ievutės ir Irvido. P. Nevulis neslėpė, jog būtų nieko prieš, kad po kelerių metų rinkėjai jam, jau naujos politinės jėgos atstovui, patikėtų parlamentaro postą.

Valstiečius palikęs P. Nevulis neslepia puoselėjantis viltis į Seimą patekti su kita politine jėga. A. Ufarto nuotr.

Partijai – ne nuostolis

LVŽS Panevėžio skyriui vadovaujančios rajono Tarybos narės Vitalijos Kuliešienės teiravomės, ar didelis nuostolis skyriui, o ir pačiai partijai, praradus P. Nevulį.

„Pasakysiu tik tiek, kad jokių santykių su P. Nevuliu neturėjau, jokios įtakos jam nedariau, tad man tikrai keista girdėti tokius jo žodžius. Neslėpsiu, pasijutau dar ir šiek tiek reikšminga ir netgi galinga, kad šis vyras, buvęs mano pavaduotojas skyriuje, partiją palieka konkrečiai dėl manęs“, – nuostabą išsakė V. Kuliešienė.

Ji patikino, kad, išėjus P. Nevuliui, partija nieko nepraras. Skyriaus pirmininkė teigė, kad jos pavaduotojas buvo matomas ir garsėjo pasirodymais, bet ne darbais. Būtent dėl to jo išėjimas iš partijos niekam netaps nuostoliu. Pasak V. Kuliešienės, LVŽS Panevėžio skyrius turi 187 narius, o partiją paliko tik vienas P. Nevulis.

Valstietis Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis buvusio partijos bendražygio P. Nevulio išėjimo komentuoti nepanoro.

„Kiekvienas žmogus partijai yra svarbus, bet kiek jis svarbus – jau kitas klausimas“, – užuominą pateikė meras.

P. Žagunis prisipažino, jog ir jam staigmena, kad P. Nevulis valstiečius paliko būtent dėl V. Kuliešienės.

„Iš tiesų šios pirmininkės kadencija jau eina į pabaigą, netrukus rinksime naują“, – P. Nevulio motyvu palikti partiją suabejojo meras.

Jis pats trauktis iš valstiečių neturintis nė minties.

„Ne tik negalvoju to padaryti, nežadu palikti, bet ir neabejoju, kad nepaliksiu“, – užtikrino rajono vadovas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų