Delfi nuotr.

Ekspertai siūlo atverti dideles parduotuves su atskirais įėjimais

Ekspertai siūlo atverti dideles parduotuves su atskirais įėjimais

Vyriausybės ekspertų taryba siūlo leisti dirbti didesnėms nei 300 kvadratinių metrų parduotuvėms, turinčioms atskirus įėjimus, bet nustatyti joms reikalavimus riboti srautus, reikalauti medicininių kaukių ar respiratorių, reguliariai testuoti darbuotojus.

„Praeitą savaitę prasidėjo diskusija ir vakar ekspertų taryba priėmė sprendimą teikti pasiūlymus Vyriausybei dėl reikalavimų prekybos įmonėms, kurios teikia nebūtinąsias prekes ir didesnių nei 300 kv. metrų veiklos atnaujinimui“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos pasiūlymams dėl COVID-19 ligos valdymo narys, VšĮ Molėtų ligoninės direktorius Vaidotas Grigas.

„Patekimas į prekybos įstaigą, į prekybos plotą, turėtų būti per atskirą išėjimą lauke“, – sakė jis.

Pasak jo, siūloma, kad būtų kontroliuojamas pirkėjų skaičius, nustatytas vienam pirkėjui skirtas plotas, įleisti tik klientai su med. kaukėmis ar respiratoriais, jas turėtų dėvėti ir darbuotojai. Darbuotojai taip pat turėtų būti reguliariai tikrinami dėl COVID-19.

Taip pat siūloma, kad į parduotuves vienu metu galėtų atvykti ne daugiau kaip du žmonės.

Ekspertų tarybos nario teigimu, šie siūlymai galėtų būti svarstomi jau artimiausiame Vyriausybės posėdyje. Dėl to, nuo kada atlaisvinimai galėtų įsigalioti, ekspertai nesprendė.

Kiek ploto turėtų būti skiriama vienam žmogui, pasak jo, dar yra „diskusinis klausimas“. Vyriausybei yra pateikta formulė, pagal kurią tai būtų apskaičiuojama.

Sprendimai dėl prekybos centrų – artimiausiu metu

Dėl to, kada ir kaip galėtų atsidaryti įėjimus iš prekybos centrų vidaus turinčios parduotuvės, pasak V. Grigo, ekspertai dar tarsis.

„Yra didieji prekybos centrai, kur atskiros parduotuvės yra iš vidaus įeinamos, tai šis klausimas dar yra sprendžiamas, iš tikrųjų bus diskutuojama su prekybos centrų valdytojais šiuo klausimu“, – kalbėjo jis.

Apie jį toliau diskutuoti planuojama šią savaitę, siekiant sutarimo su valdytojais.

„Aš manau, artimiausiu metu mes teiksime pasiūlymus šiuo klausimu“, – teigė V. Grigas.

Jis sakė, kad siūloma neleisti į parduotuves atvykti su skarelėmis ir skydeliais, reikalaujant tokiose prekybos vietose dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.

Anksčiau ekspertai yra siūlę įvesti šias priemones privalomas visur, tačiau Vyriausybė tokios nuostatos tąkart nesvarstė.

Antrojo karantino ribojimai šalyje įvesti nuo lapkričio, vėliau jie griežtinti, o gruodžio viduryje įvesta judėjimo kontrolė tarp savivaldybių.

Vasario pabaigoje Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo pabaigos, o judėjimo tarp savivaldybių kontrolę – iki kovo vidurio, išskyrus žiedines savivaldybės.

Kiek anksčiau vasarį su tam tikrais apribojimais leista dirbti kirpykloms, grožio salonams ir ne maisto prekių parduotuvėms.

Pasak V. Grigo, nauji atlaisvinimai teikiami įvertinus tai, jog atlaisvinus mažesnių prekybos vietų veiklą situacija nepablogėjo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų