„Ekrano“ vaiduoklis virto narkomanų prieglauda

„Ekrano“ vaiduoklis virto narkomanų prieglauda

 

Kadaise prabanga garsėjęs „Ekrano“ gamyklos sveikatingumo centras ant marių kranto dabar traukia tik benamius ir prašalaičius, ieškančius nuošalios vietos susileisti kvaišalų dozę. Tą liudija čia besimėtančios krūvos, regis, dar visai neseniai naudotų švirkštų, tuščios raminamųjų vaistų pakuotės.

Apleisto buvusio profilaktoriumo prieigos – tikra pavojaus zona ne vien dėl byrančių sienų. Pastato pašonėje – krūvos naudotų švirkštų netgi su kraujuotomis adatomis, šalia mėtosi ir kelios dešimtys indų šlapimui surinkti. Kad tai nėra palikimas iš senų laikų, kai čia po balkonais ar pačiame pastato viduje susisukę guolius apsistodavo benamiai, liudija dar gana naujos, saulės ir lietaus nepaveiktos raminamųjų vaistų pakuotės. Tarp krūvos švirkštų ir adatų mėtosi ir tuščios maisto dėžutės. Akivaizdu, kad apleista buvusio profilaktoriumo dalis tapo priklausomybių turinčių asmenų traukos vieta. Nors ji labiau tiktų siaubo filmų ar „Černobylio“ ekranizacijai: užkaltais langais ir grotomis dengtais įėjimais. Jo vidiniame kieme mėtosi šiukšlės, cigarečių pakeliai, o po gaisro liepsnų aplaižytu balkonu – benamių suręstas guolis miegoti. Čia pat atliekami ir gamtiniai reikalai. Teritorija nėra aptverta, į ją gali užklysti bet kas.

Benamių viešbučiu pakrikštytas pastatas ant marių kranto pernai sulaukė naujų šeimininkų – jį nupirko privatūs investuotojai.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 3 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje. 

 

 

Komentarai

  • Kai pamatai tokias nuotraukas,kas dedasi su sovietiniais pastatais, norisi pakartot, kad nėra mieste šeimininko.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų