Mariose – žavių migrančių antplūdis

Mariose – žavių migrančių antplūdis

 

„Ekrano“ marios panevėžiečius vilioja ne tik gražėjančiomis pakrantėmis ir čia jau išdygusiomis vaikų ir sporto aikštelėmis, bet ir neįprastu reginiu – Dembavos pašonėje tvenkinyje apsigyveno net kelios dešimtys gulbių.

Savaitgalį čia apsilankiusieji suskaičiavo per 30 šių sparnuočių, vakar jų būta jau gerokai mažiau – apie dvidešimt.
Nors karališki sparnuočiai privengia žmonių draugijos, arčiau kranto juos vilioja panevėžiečių atnešamos lauktuvės.

Aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko Alfredo Breivės teigimu, Panevėžio rajone pagrindinė gulbių buveinė – Liberiškio tvenkinys, kur žiemoja kartais net iki šimto baltakaklių. Bet dabar, prasidėjus masinei paukščių migracijai, tikėtina, kad dalis jų „persikraustė“ į „Ekrano“ marias.

„Šiuo metu parskrenda žąsys, o su jomis migruoja ir gulbės, iš paskos parskrenda pempės, kiti sparnuočiai. Jokių stebuklų čia nėra, tik pavasarinė migracija“, – pasakoja aplinkosaugininkas.
Kodėl gulbės pasirinko būtent „Ekrano“ marias, A. Breivė nelinkęs spėlioti. Anot jo, ir anksčiau yra pasitaikę, kad šie gražuoliai sparnuočiai apsistotų šiame vandens telkinyje, tik šiemet jų būrys gerokai gausesnis.

„Žmonės pamaitino kartą kitą, tai jos čia ir suskrido. Šiuos paukščius prisijaukinti labai paprasta ir lengva“, – teigė A. Breivė.
Aplinkosaugininko nuomone, gulbėms perėti pačios marios nėra itin tinkamos, nes čia jau greitai sezoną pradės vandens pramogautojai. Tačiau Dembavos pakraštyje, arčiau Pajuosčio, gerokai ramiau ir gali būti, kad šįmet čia matysime šiuos pasakiškus paukščius.

„Nėra taip buvę, kad gulbės perėtų „Ekrano“ mariose. Gal kokia viena kita, bet daugelis čia atskridusios iš kitur. Kai prasidės aktyvus vasaros poilsis, jos pakels sparnus, kur saugiau. Tai protingi paukščiai, gebantys patys savimi pasirūpinti“, – kalbėjo aplinkosaugininkas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų