Ekologiška mityba – tai didelė meilė sau

Ekologiška mityba – tai didelė meilė sau

Panevėžio mieste gyvenanti ketvertuko mama Viktorija Paltanavičienė sako, kad žmogaus sveikata – pats brangiausias turtas, todėl savimi bei artimaisiais reikia nuolatos rūpintis ir mylėti. „Ekologiškas, natūralus ir sveikas maistas – tai geriausia meilės ir rūpesčio išraiška. O vaikams ypač labai svarbi subalansuota mityba, kuri būtų prieinama ne tik namuose, bet ir jų ugdymo įstaigoje. Labiausiai tą supratau tada, kai pati tapau mama“, – sako keturis vaikus auginanti Viktorija.

Ketvertuko mama Viktorija labai vertina ekologiškos produkcijos naudą savo ir savo vaikų sveikatai.

Kaip prisipažino pašnekovė, ji niekada nebuvo užkietėjusi sveikuolė, nėra veganė ar vegetarė, bet pagal galimybes kasdien stengiasi būti geriausiu pavyzdžiu savo vaikams, todėl jau keletą metų į mitybą žiūri labai atsakingai. „Man jau 41-eri, o Patricijai, Rėjui, Nojui ir Tajui tik 5-eri. Jų organizmas augantis ir daug reikalaujantis, todėl kuo natūralesnį, sveikesnį maistą jie valgo namuose ir savo darželyje, tuo sveikesni, laimingesni auga. Stengiuosi į maisto racioną įtraukti kuo daugiau produktų, kurie užauginti ir pagaminti be sintetinių trąšų, pesticidų, antibiotikų ar sintetinių priedų. Džiaugiuosi, kad tokį maistą jie valgo ir savo darželyje“, – pasakojo panevėžietė.

Pirmenybė – sveikesniems produktams

V.Paltanavičienė sako, kad nuo mažų dienų savo vaikams ji bando paaiškinti, jog save mylintys žmonės bet ko nevalgo. Žinoma, tai tikrai nėra lengva auginant penkiamečius, todėl šeimos gyvenimas verda derybų nuotaikomis – primenama vaikams, kas yra sveikiau, o tada leidžiama pasirinkti iš kelių alternatyvų.

„Mėgstamiausias mano ir vaikų ekologiškas pieno produktas – varškė. Iš jos mes dažnai gaminame varškėtukus, ežiukus, varškės apkepą, blynelius su varške, o visa tai pagardiname kuo natūralesne grietine ar jogurtu. Taip pat į savo mitybą stengiamės įtraukti kuo daugiau ekologiškų daržovių, vaisių ir uogų“, – džiaugiasi ketvertuko mama Viktorija ir priduria, kad mėgstamiausias jų šeimoje gėrimas – vanduo.

Pasak jos, pasirinkti ekologišką mitybą palengvina ir tai, kad dabar ekologiškos produkcijos galima nusipirkti ne tik specializuotose parduotuvėse, miesto turguje ar ekologiškame ūkyje, bet tiesiog viską galima surasti įprastoje maisto parduotuvėje, didesniame prekybos centre ar tiesiog užsisakyti internetu su produktų pristatymu tiesiai į namus. Šiuolaikiniam, nuolat skubančiam žmogui tai labai svarbu ir ypač patogu, nes viską galima rasti vienoje vietoje.

Labai griežti reikalavimai

Nuotr. Kooperatyvo „Eko Žemaitija“ vadovas M. Žutautas sako, kad ekologiška produkcija yra tik ta, kuri sertifikuota.

Kalbėdamas apie ekologišką produkciją, sertifikuotų ekologiškų pieno produktų gamintojo „Eko Žemaitija“ direktorius Mindaugas Žutautas pažymi, kad visi kooperatyvui priklausantys nariai yra sertifikuoti, o jų veikla griežtai kontroliuojama atsakingų institucijų. „Neretai susiduriame su visuomenės stereotipais, kad „iš kaimo“, „natūralus“ – tai tolygu ekologiška. Nieko panašaus, tik nusipirkę ekologiniu ženklu pažymėtą produkciją būsite tikri, kad valgote kokybišką maistą, be chemijos“, – tikina „Eko Žemaitija“ vadovas.

Pasak M. Žutauto, kiekvienas žingsnis ekologiniame ūkyje griežtai reglamentuotas ir prižiūrimas, vykdomi tiek planiniai, tiek neplanuoti patikrinimai, atliekami laboratoriniai tyrimai. Pažeidęs taisykles ūkininkas sulauktų itin griežtų sankcijų – netektų ekologinio sertifikato, prarastų ES išmokas, tektų mokėti baudas, o ką kalbėti apie prarastą reputaciją.

Tad ekologiškų „Eko Žemaitijos“ sūrių, varškės, jogurto, kefyro, sviesto galima drąsiai ir ramia širdimi skanauti, nes juose nėra nieko sintetinio, o tik tai, ką sukūrė gamta ir žmogaus rankos. Kooperatyvo tinklalapyje ekozemaitija.lt galima rasti artimiausią prekybos vietą ir nesunkiai praturtinti savo mitybą ekologiškais produktais.

Vartotojai vis labiau pamėgsta ekologiškus produktus

M.Žutautas pažymi, kad šeimos, kurios augina vaikus, darželiai, pradinės mokyklos vis daugiau dėmesio skiria ekologiškai produkcijai, kad jų vaikų ir ugdytinių mityba būtų sveika ir subalansuota. „Džiaugiamės, kad lietuviai vertina kokybę, natūralų skonį, pirkdami ekologišką produkciją ne tik galvoja apie geresnę savo ir kitų šeimos narių savijautą, bet ir prisideda prie švaresnės aplinkos kūrimo“, – tvirtina M. Žutautas ir priduria, kad tai didžiausias įvertinimas ekologišką ūkį puoselėjantiems ūkininkams ir paskata jiems nenuleisti rankų dėl šviesesnio rytojaus.

Kooperatyvo ekologiški pieno produktai prieinami ir Panevėžio krašto gyventojams – produkcijos galima rasti Klaipėdos g. 92, „Maxima“ parduotuvėje, arba užsisakyti internetinėje parduotuvėje www.rupus.lt, iš kurios ekologiški produktai bus pristatyti ir į atokesnes vietoves.

Viešinimo projekto rėmėjas – Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų