EK dar vertina tranzito į Kaliningrado sritį blokavimą

EK dar vertina tranzito į Kaliningrado sritį blokavimą

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tikina negalinti pasakyti, ar Rusijos karinės invazijos į Ukrainą kontekste Europos Komisija (EK) priims sprendimą nutraukti tranzitą per Lietuvą į Kaliningrado sritį.

„Šiuo metu laukiame to vertinimo. Mano pagrindinis tikslas ir uždavinys, kaip vidaus reikalų ministrės, yra užtikrinti saugumą esamoje situacijoje ir darome viską, kad Lietuvos žmonės jaustųsi saugūs“, – trečiadienį po vizito Kenos pasienio kontrolės punkte teigė A. Bilotaitė.

ELTA primena, kad Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos ministrai pirmininkai praėjusią savaitę išplatino bendrą kreipimąsi į Europos Sąjungos vadovus, ragindami didinti spaudimą Rusijai, tęsiančiai neišprovokuotą ir beatodairišką karą prieš Ukrainą, taip pat su šalimi agresore bendrininkaujančiai Baltarusijai.

„Raginame imtis reikiamų priemonių, kad būtų uždraustas krovinių gabenimas kelių transportu iš Rusijos ir Baltarusijos teritorijų ir atgal. Taip pat siūlome blokuoti galimybes Rusijos ir Baltarusijos laivams įplaukti į ES uostus. Kadangi transporto sektorius pačiu savo pobūdžiu tarptautinis, manome, kad priemonės dėl abiejų rūšių transporto turi būti priimtos vienu metu ES lygmeniu, kad jos būtų tikrai veiksmingos“, – sakoma bendrame regiono valstybių ministrų pirmininkų kreipimesi.

Tuo metu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį aiškino, kad įvairios sankcijos Rusijai, tarp jų ir Generalinio konsulato Klaipėdoje uždarymas, yra nuolat svarstomos, tačiau Lietuva dalyvauja trišaliame susitarime tarp Europos Sąjungos (ES), Rusijos ir Lietuvos dėl Rusijos piliečių tranzito į Kaliningradą, kuris apriboja konsulato uždarymo galimybę.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų