P. Židonio nuotr.

Eilės prie valdiško būsto trumpėja

Eilės prie valdiško būsto trumpėja

Gyvenamasis būstas lietuviams – vis dar didžiulė vertybė. Tačiau įsigyti nuosavus namus – ne kiekvienam pasiekiama svajonė.

Kai kam bene vienintelė galimybė turėti stogą virš galvos – socialinis būstas, o jo tenka laukti dešimtmečiais. Šiemet iš buvusio mokinių bendrabučio Aldonos gatvėje rekonstruotame ir dažais kvepiančiame socialiniame daugiabutyje įkurtuves galės švęsti septynios dešimtys šeimų ar vienišų asmenų.

Panevėžietis 57-erių Sigitas socialinio būsto laukia jau keletą metų.  Vyras nenori viešinti savo pavardės. Po kilusio dalies panevėžiečių nepasitenkinimo dėl socialinio daugiabučio Aldonos g. ne vienas jame norintis įsikurti vengia apie tai atvirai kalbėti.

Sigitas, kaip ir daugelis tautiečių, po Nepriklausomybės atgavimo patraukė į turtingesnes Europos šalis. Iš pradžių laimę bandė kurtis Airijoje, vėliau persikėlė į Didžiąją Britaniją.

„Taip nutiko, kad išsiskyriau su žmona. Savo dalį buto palikau dviem vaikams, o pats su vienu lagaminu išskridau laimės ieškoti svetur“, – pasakojo Sigitas.

Svetur jam teko išbandyti viską – nuo darbo prie linijos vištienos fabrike, greito maisto restorane iki statybų ir žemės ūkio. Anot Sigito, net ir dirbant didelės kvalifikacijos nereikalaujančius darbus prieš du dešimtmečius tikrai buvo galima laisvai pragyventi. Galiausiai jis ėmėsi individualios veiklos – remontuodavo namus ir teikė baldų perkraustymo paslaugas.

Prieš aštuonerius metus darbe nugriuvus nuo pastolių patirta trauma Sigito gyvenimą apvertė aukštyn kojomis.

Visą straipsnį skaitykite kovo 24 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų