Eilėje prie saulės elektrinių verda aistros

Eilėje prie saulės elektrinių verda aistros

Valstybei subsidijomis skatinant saulės elektrinių plėtrą, tokią įsirengti namų ūkio reikmėms suplanavęs panevėžietis verslininkas liko nemaloniai nustebintas ir netgi įsižeidęs.

Pateikęs paraišką subsidijai gauti, panevėžietis apstulbo, kad kol kas kelią į tokį finansavimą jam užkirto nurodyta 10 kW elektrinės galia. Paramą skirstančios Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) atstovas tarsi juokais, tarsi rimtai verslininkui tarstelėjo, jog subsidijos neskirtos nė vienam, planavusiam įsirengti tokios galios elektrinę.

Patalpų nuoma Panevėžyje užsiimančios įmonės savininkas V. Vaitkevičius prieš keletą metų ant komercinio pastato stogo įrengė 30 kW saulės elektrinę ir jos pagamintą elektrą parduoda valstybei.

Dabar verslininkas nusiteikęs saulės elektrinę pasistatyti ir savo sodyboje Panevėžio rajone tiesiog ūkio reikmėms. V. Vaitkevičius paskaičiavo, kad šeimos poreikiams patenkinti užtektų 8-9 kW galios. Įvertinęs, kad poreikis ateityje gali išaugti, APVA jis pateikė paraišką gauti subsidiją 10 kW elektrinei įrengti.

Verslininkas skaičiuoja, kad tokią įrengti kartu su dokumentų tvarkymu kainuos 7700 eurų. Dalį šios sumos – apie 4400 Eur – V. Vaitkevičius dengtų iš savo kišenės, o likusią dalį tikėjosi gauti kaip paramą iš valstybės.

Visą straipsnį skaitykite birželio 9 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • mes įsirengėme saulės kolektorių sistemą karštam vandeniui ruošti, paramos gavome ŠPYGĄ užtat, kad rengėmės už savo pinigus be to šilumininkai dar ir apmokestino. Neužlipkit ant grėblio!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų