Egzotiška ir pergalinga sezono pradžia

Jungtinių Arabų Emyratuose „Hatta MTB Endurance Challenge“ varžybų organizatoriams teko mokytis tarti panevėžiečio Domo Maniko pavardę.

Vienas šalies kalnų dviračių sporto lyderių sezoną pradėjo toli nuo Lietuvos, egzotiškuose Jungtinių Arabų Emyratuose. Čia 6 valandų MTB varžybose Domas per 6.08:10 val. įveikė 90,2 kilometrų ir iškovojo 1-ą vietą.

Antras liko britas Simonas Henley, kuris per 6.25:16 val. įveikė 82 kilometrus, trečias – amerikietis Tmothy Jamesas Graczykas (6.32:33 val. ir 82 km).

Sportininkai suko 8,25 km ilgio ratus. Iš viso varžybose dalyvavo virš 110 dviratininkų, ir Domas – vienintelis iš Lietuvos.

„Į JAE keliauti pasiūlė pažįstamas žmogus, nes daugiau iš Lietuvos neturėjo kam pasiūlyti, kas gerai galėtų valdyti dviratį. Varžybos, atostogos ir treniruotės viskas viename“, – po pergalės teigė D. Manikas.

Panevėžietis antrą kartą dalyvavo varžybose už Europos ribų. Tai buvo pirmosios sezono MTB varžybos ir apskritai antrasis metų startas. Sausio pradžioje D. Manikas varžėsi Lietuvos treko čempionate.

Per šias JAE varžybas vyravo 28 laipsnių šiluma, D. Manikas įveikė 2150 m aukščio sukilimo, vidutinis 6 val. pulsas – 165 širdies dūžiai per min. ir sudeginta 3900 kalorijų.

Domui už pirmą vietą atiteko 8000 JAE dirhamų (apie 2049 eurų) piniginis prizas.