Evelina Tomkevičiūtė. R. lukoševičiaus nuotr.

Triatlonininkė E. Tomkevičiūtė – pasaulyje ketvirta!

Perspektyviausia Lietuvos triatlono atletė Evelina Tomkevičiūtė pasaulio čempionate darkart įrodė, kad ją drąsiai galime laikyti daugiausiai vilčių teikiančia triatlonininke ir pagrįstai gali būti vadinama viena talentingiausia savo bendraamžių gretose.

Roterdame (Nyderlandai) vykusiame pasaulio čempionate, 16-19 m. amžiaus grupėje ji iškovojo 4 vietą ir buvo per žingsnį nuo medalio planetos pirmenybėse.

Sekmadienį triatlono sprinto nuotolyje, kuriame atletės turėjo nuplaukti 750 m, dviračiu įveikti 20 km ir nubėgti 5 km, panevėžietė užėmė 4-tą vietą trasoje sugaišusi 1 val. 11 min. 12 sek. Ją nuo 3-ios pozicijos skyrė vos 3 sek., bronzos medalį iškovojo amerikietė Nicole Manning – 1.11:59 val. Šios amžiaus grupės čempione tapo australė Jasmine Eden Gray (1.11:12 val.), sidabrą iškovojo amerikietė Trinity Schimbeck (1:11.24 val.). Lietuvė pasiekė geriausią bėgimo laiką, 5 km įveikusi per 18:15 min., tačiau nuo artimiausių varžovių atsiliko plaukime bei nežymiai dviračių rungtyje.

16-metės E. Tomkevičiūtės užimta pozicija – aukščiausia, kurią Lietuvos triatlonininkams yra pavykę pasiekti pasaulio triatlono čempionatuose. Verta pažymėti, kad trenerio Vidmanto Urbono auklėtinė buvo viena jauniausių savo amžiaus grupėje.

Anot E. Tomkevičiūtės, sekmadienį pasisekė su oru, švietė saulė, vyravo nedidelis vėjas, priešingai nei per praėjusias dienas, kai varžėsi kiti: lijo lietus, pūtė smarkus vėjas, kartais ir pažaibuodavo.

„Kalbant apie varžybas, tai plaukimo laikas silpnokas, išlipau vos 9-ta, bėgdama link tranzito zonos aplenkiau dar vieną merginą. Čia įvyko šiokia tokia sumaištis, kai atbėgusi neradau savo dviračio. Tai dėl to, kad pasistačiusi jį neįsidėmėjau kur būtent jis yra, ir vėliau, organizatoriai norėdami sutalpinti daugiau dviračių, manąjį persuko į kitą pusę.

Tranzito zonoje sugaišau visą papildomą minutę nei varžovės ir praleidau keletą jų į priekį. Dviračių rungtyje sekėsi visau neblogai, myniau su dvejomis britėmis, o likus 10 km viena paliko mūsų grupelę, taigi dirbome dviese. O bėgime jaučiausi labai gerai, išbėgau 7-ta. Vėliau aplenkiau kelias merginas.

Trečioje vietoje bėgusi mergina po dviračių rungties buvo gerokai nuo manes atsiplėšusi, tai visą bėgimo trasą mažinau atstumą. Deja, jos pavyti nepavyko, jaučiau kaip sparčiai prie jos artėju, pritrūko dar kokių 200 m daugiau iki finišo linijos ir, ko gero, būčiau laimėjusi medalį“, – apgailestavo E. Tomkevičiūtė.

„Na bet, 4-oji vieta pasaulio čempionate mane tikrai nustebino, prieš starta tikėjausi pakliūti į dvidešimtuką. Atrodo, jei ne ta sugaišta minutė tranzito zonoje, gal būtų pavykę laimėti ir medalį“, – po varžybų svarstė Sporto gimnazijos auklėtinė.

Sekmadienį pasaulio pirmenybėse olimpiniame nuotolyje 20-24 m. amžiaus grupėje startavo panevėžietis Titas Pumputis ir vilnietis Jaunius Strazdas.

T. Pumputis nuotolį įveikė per 2.00:21 val. ir iškovojo 9-tą vietą, J. Strazdas užėmė 23-ią vietą (2.05:22 val.). Šioje amžiaus grupėje varžėsi 85 dalyviai.

Kitų mūsiškių rezultatai – kur kas kuklesni.

Penktadienį pirmasis pasaulio triatlono čempionate, U23 amžiaus grupėje olimpinėje rungtyje (1500 m/ 40 km/ 10 km) startavo Tautvydas Kopūstas. Panevėžietis dviračių rungtyje lyderių buvo pavytas visu ratu ir buvo diskvalifikuotas bei turėjo pasitraukti iš trasos.

Toks pat likimas šeštadienį ištiko pasaulio triatlono taurės finalinio etapo debiutantą, Lietuvai atstovaujantį ispaną Albertą Casillasą, kuris plaukimo rungtyje liko paskutinis ir vėliau lyderių buvo pavytas ratu.