E.sveikatos darbas turėtų būti atkurtas maždaug per parą, receptai bus išrašomi ranka

E.sveikatos darbas turėtų būti atkurtas maždaug per parą, receptai bus išrašomi ranka

E.sveikatos darbas turėtų būti atkurtas maždaug per parą, antradienį spaudos konferencijoje sakė ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Dėl sistemos sutrikimų vaistų receptai laikinai bus išrašomi ranka.

„Dėl trūkusio vamzdžio buvo užpilta Registrų centro serverinė. Duomenys yra išsaugoti, jie niekur nedingo. Visi ryšiai yra arba atstatyti, arba atstatinėjami. Blogiausia padėtis yra su e.sveikata. Matyt, per parą tie ryšiai bus atkurti“, – sakė ministras.

Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė sakė, kad šiuo metu yra parengtos rekomendacijos, kaip gydymo įstaigos turėtų organizuoti darbą.

„Jos bus platinamos Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje, tiek Valstybinės ligonių kasos svetainėje. (…) Visi suprantam, kad didžiausias sąmyšis kils įsigyjant vaistus, nes visi vaistai faktiškai yra išrašomi elektroniniu būdu“, – teigė viceministrė.

Anot jos, pagrindinis uždavinys šiuo metu – užtikrinti, kad vaistų galėtų įsigyti tie žmonės, kuriems jie yra būtini.

„Teisės aktuose yra numatyta galimybė išimties atvejais naudoti popierinius receptus (…) Tikimės, kad tai yra tik laikini sutrikimai, atsistačius sistemos veiklai, vėl bus tęsiamas sklandus vaistų išdavimo procesas“, – sakė ji.

Kaip teigė Registrų centro vadovas Saulius Urbonavičius, su e.sveikata kilo daugiausiai bėdų dėl jos „masto, apimties ir dydžio“.

„Šiai minutei dedame visas pastangas – tiek savo jėgomis, tiek pasitelkę išorinę pagalbą – kad kaip įmanoma greičiau e.sveikata pradėtų vėl veikti“, – kalbėjo jis.

Apie tai, kad pirmadienio vakarą dėl liūties sutriko Registrų centro duomenų sistemos, nes įstaigos serverinė užpilta vandeniu, pranešta pirmadienio vakarą.

Komentarai

  • geriausias receptas popierinis buvo bus ir ateity bus tai nenugincitina

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų