E. Dobrowolska: jau išnagrinėtas 31 prašymas keisti raides

E. Dobrowolska: jau išnagrinėtas 31 prašymas keisti raides

Įstatymu, leidžiančiu daliai Lietuvos piliečių pavardes dokumentuose rašyti naudojant q, w ir x raides pasinaudojusi teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska teigia, kad šiuo metu jau yra išnagrinėtas 31 prašymas asmenvardžius dokumentuose įrašyti naudojant lotyniškas raides.

„Kai prašymas pateikiamas Civilinės metrikacijos skyriui, tada yra perduotas Teisingumo ministerijai tvirtinimui. Tai yra dvigubų akių principas, kad tikrai užtikrintume dvigubų akių praktiką. Šiandieną Teisingumo ministerija yra gavusi 63 tokius prašymus pagal įsigaliojusį įstatymą“, – žurnalistams trečiadienį teigė E. Dobrowolska.

„Jau 31 prašymas yra patenkintas ir įvykdytas, dar 32 prašymai yra nagrinėjami. Kiek bendrai Civilinės metrikacijos skyriai yra gavę prašymų, dar neperduotų Teisingumo ministerijai, negalėčiau kol kas pasakyti“, – informavo ji.

E. Dobrowolska džiaugiasi ir pati jau pasinaudojusi galimybe pasikeisti pavardę. Ministrė teigia pildžiusi prašymą dėl vardo ir pavardės elektroniniu būdu.

„Susigrąžinau tą vardą, kaip aš jį rašiau mokyklos laikais, ir taip, kaip mano vardą rašė mano tėvai. Man asmeniškai tai yra mano tapatybės, mano kultūros dalis ir man tai yra be galo svarbu“, – paaiškino ji.

Ministrė norintiems savo pavardę pasikeisti Lietuvos piliečiams priminė ir tvarką, pagal kurią yra nustatoma, ar žmogui priklauso tokia galimybė.

„Pagal priimtą įstatymą yra dvi Lietuvos Respublikos piliečių grupės. Jeigu mes kalbame apie mišrias šeimas ir jų vaikus, tai pagrindinis įrodymas yra dokumento šaltinis, tai arba būtų santuokos liudijimas, ar gimimo liudijimas, užsienio valstybės pilietybė, jeigu vaikai, tarkime, turi dvigubą pilietybę“, – sakė E. Dobrowolska.

„Jeigu mes kalbame apie tautines mažumas Lietuvoje, tai vienintelis dalykas, kuris yra reikalingas, tai yra tautybės įrašas. Tai yra būtent tas pagrindas asmenvardžių keitimui“, – pridūrė ministrė.

Sausį Seimas priėmė įstatymą, numatantį galimybę daliai Lietuvos piliečių asmens dokumentuose vardus ir pavardes rašyti naudojant q, w ir x raides.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų