Džiazas ir stiklas kviečia į karštą pasimatymą

Džiazas ir stiklas kviečia į karštą pasimatymą

 

Karščiu alsuojantį stiklą ir muziką be tabu – džiazą – sujungiantis tarptautinis meninio stiklo simpoziumas „GlassJazz“ jau ketvirtą kartą panevėžiečius ir jų svečius kviečia į karštą pasimatymą. Nors pandeminė situacija gerokai koreguoja tiek festivalio geografiją, tiek išraiškos formas bei patį kūrybos procesą, „GlassJazz“ organizatoriai – miesto Dailės galerija ir stiklo virtuozas Remigijus Kriukas žada, kad reginys bus toks pat atimantis žadą ir pripildantis gerų emocijų.

Menas nepaklūsta aplinkos vėjams, tad jau kitą savaitę meninio stiklo studijoje „Glasremis“ orą kaitins ne tik iš krosnių sklindantis karštis, bet ir džiazas.

„Anksčiau buvo rodomas filmas „Rungtynės įvyks bet kokiu oru“, mes interpretuojame kiek kitaip – festivalis įvyks bet kokiomis sąlygomis. Kad ir kokia bus situacija, norisi žmonėms dovanoti nors mažytę šventę“, – sako R. Kriukas.

Kūryba per atstumą

Simpoziumas rengiamas ypatingu laikotarpiu, tad taikantis prie dabartinių suvaržymų ir reikalavimų dalis menininkų jame dalyvaus nuotoliniu būdu – kompiuterio ekrane stebėdami, kaip iš atsiųstų eskizų jų idėjos krosnyje įgauna realų kūną. Stiklo ir džiazo festivalyje be lietuvių menininkų atvykti žada ir stiklo kūrėjai iš Anglijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos.

„Šiemet dalyvių nebus taip gausiai, o ir iki paskutinės dienos nežinome, ar atvyks visi. Nemažai menininkų baiminasi, ar atvykus į festivalį po to nereikės dvi savaites izoliuotis. Kiti menininkai planuoja dirbti nuotoliniu būdu“, – pasakojo R. Kriukas.

Nesuplanuoti potyriai

Magiška ugnies, besilydančio stiklo ir džiazo natų simbiozė pasinerti į neįprastus potyrius kviečia ir žiūrovus. Šiemet nebus triukšmingo festivalio „GlassJazz“ atidarymo, bet nuo ankstaus ryto iki vėlumos visi bus laukiami stiklo studijoje „Glassremis“. Čia visi atėjusieji galės ne tik gyvai stebėti, kaip iš karščio ir stiklo gimsta įstabūs meno kūriniai, bet ir bendrauti su pačiais menininkais, pajusti magišką stiklo trauką.

Paskelbus karantiną R. Kriukui teko stabdyti savo veiklą ir išjungti krosnis, o dabar jos vėl bus užkurtos.

„Glassremio“ erdvės didžiulės, tikrai bus galima išlaikant atstumus mėgautis kūrybos procesu. Pats esu dalyvavęs daugiau nei trijose dešimtyse festivalių, bet toks bus pirmą kartą“, – festivaliui ruošiasi R. Kriukas.

Menininkas kol kas neišduoda, kokia tematinė linija vienys stiklo studijoje per festivalį sukurtus darbus, tačiau prasitaria, kad jie atspindės šių dienų realijas.

„Viena teorija skelbia, kad 29 laipsnių temperatūroje koronaviruso bakterijos žūsta, o pas mus temperatūra siekia 36 laipsnius, tad turėtų būti saugu, jauku ir įdomu“, – šypsosi R. Kriukas.

O rugsėjo 28-ąją sukurtų darbų paroda bus atidaryta Dailės galerijoje. Jos iniciatyva paroda bus eksponuojama dar mažiausiai trijuose Lietuvos miestuose, taip pat pristatyta galerijos stende paskutinį rugsėjo savaitgalį Panevėžio arenoje vyksiančioje parodoje „Expo Aukštaitija“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų