Dviratininkei O. Baleišytei – net šeši Lietuvos treko čempionato medaliai

Panevėžyje, „Cido“ arenoje, surengtame Lietuvos dviračių treko čempionate Olivija Baleišytė („El-Eko Sport“ – Panevėžio KKSC) iškovojo net šešis medalius – tris aukso, vieną sidabro ir du bronzos.

19-metė dviratininkė laimėjo asmenines 3 km persekiojimo, atkrintamąsias ir grupines lenktynes dėl taškų. Olivija antra buvo keirino rungtyje, o trečia – sprinto ir komandų sprinto (kartu su Kristina Kazlauskaite) lenktynėse.

Po penkis medalius iškovojo jaunės Auksė Pikūnaitė (3-1-1; „El-Eko Sport“ – PKKSC) ir Erika Župerkaitė (2-3-0; „El-Eko Sport“ – PRSSG – PKKSC). Moterų varžybose keturis medalius pelnė Viktorija Šumskytė (1-3-0; „El-Eko Sport“ – PRSSG – PKKSC), o jaunių varžybose po keturis medalius iškovojo Karolis Galeckas (1-2-1; Kauno SM „Gaja“), Edvinas Mazurevičius (0-2-2; PRSSG – „Fortūna“) ir Ona Šikailovaitė (0-1-3; „El-Eko Sport“ – PRSSG – PKKSC).

Po tris aukso medalius iškovojo O. Baleišytė, A. Pikūnaitė ir Lukas Šuvalskis (Kauno SM „Gaja“).

Sirguliavusi Simona Krupeckaitė („El-Eko Sport“ – LOSC) iškovojo du aukso ir vieną bronzos medalį. Dviračių treko karalienė laimėjo sprinto ir komandų sprinto lenktynes bei trečia buvo keirine. Pastarojoje rungtyje Simona į priekį praleido savo komandos draugę Miglę Marozaitę ir O. Baleišytę. M. Marozaitė dar tapo komandų sprinto lenktynių nugalėtoja, o sprinte pelnė sidabro medalį.

Vasilijus Lendel („El-Eko Sport“ – PKKSC) laimėjo sprinto lenktynes, o keirine buvo antras. Keirino rungtį laimėjo jo komandos draugas Svajūnas Jonauskas. Jis sprinte užėmė antrą vietą.

Iš viso išdalinti 24 medalių komplektai. Apdovanojimai įteikti 37 dviratininkams.

atkrintamosios lenktynės – Gedvinas Serafinas

grupinės lenktynės dėl taškų – Lukas Šuvalskis.

• Didelė pagarba sportininkams susižėrusiems medalius ir sportininkams negavusiems nė vieno medalio!!!
    LDSF internetinė svetainė skelbia šių varžybų protokolus, tačiau ant protokolų nėra nurodyta nei vyr. teisėjo pavardės , nei sekretorės pavardės. Visiškai neaišku, dėl kokių priežasčių šiose varžybose, LDSF Vykdomojo komiteto nariui, STAKI -Technorama komandos vadovui ir treneriui D.Vileniškiui pareikalavus, varžybų vyr. teisėjas šios komandos sportininkams, komandinio sprinto rungtyje leido važiuoti pakartotinai. Šios rungties pirmos vietos laimėtojais tapo Aivaras Naujokaitis , Ingnas Mikalajūnas ( treneris A.Mitunevičius ) ir Matas Antanavičius ( treneriai A.Buividas ir L.Zopelienė ) , tačiau LDSF varžybų protokoluose ir LDSF svetainėje yra skelbiama, kad 1 vietą laimėjo sportininkai iš Klaipėdos. Profesionali Lietuvos dviračių sporto komanda STAKI -Technorama liko už panevėžiečių ir klaipėdiečių , todėl šios varžybos dar karą patvirtino senas tiesas ,kurias , ko gero, turėtų žinoti ir pats D.Vileniškis: ,, Puikios vazos niekada nepagamins prastas meistras“, ,,Kai žmogus daro kažką be meilės ir neprofesionaliai – tai “chaltūra”. Šiuo komentaru tikrai nebuvo siekiama sumenkinti sportininkų pasiekimų , o tiesiog, pasižiūrėti kaip dirba LDSF sporto saliamonai.

• Šio Lietuvos dviračių treko čempionato organizatorė ir vykdytoja buvo Lietuvos dviračių sporto federacija ir neaišku kodėl , bet LDSF nenurodė šių varžybų tikslų ir uždavinių bei kita, ko reikalauja LR sporto įstatymas. Nors LDSF bendradarbiauja su sporto mokyklomis, sporto centrais, miestų sporto skyriais ir t.t., o LDSF varžybų kalendoriaus datos tikslinamos ir derinamos, tačiau šis Lietuvos dviračių treko čempionatas buvo vykdomas tada, kai pagal Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro parengtą (rengėjas M.Kuchalskis ) 2016/2017 m. sportinio ugdymo planą dviratininkams rugsėjo , spalio ir lapkričio mėnesį ( 2mėn.) yra atostogos. 2016m. LDSF prezidentas R.Bakutis buvo vienas iš pretendentų gauti apdovanojimą ,, Metų sporto vadybininkas“ (apdovanojimą laimėjo Benediktas Vanagas) ir nors LDSF prezidentas atsako už visą tvarką LDSF, tačiau į LDSF organizuojamą ir vykdomą Lietuvos treko čempionatą neatvyksta sportininkai ir jų treneriai iš Šiaulių, Marijampolės, Utenos, Vilniaus, Vilkaviškio, Alytaus. Analogiška situacija buvo ir š.m. gegužės 27-28 dienomis tik tada nebuvo nė vieno sportininko iš Latvijos. Nors šiame treko čempionate dalyvavo 7 svečiai, tačiau dalyvių skaičius nedžiugina. Jau net iš Lietuvos miestų sportininkai nebevažiuoja dalyvauti Treko čempionate, tačiau Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius E.Urbanavičius savo įsakymu yra nustatęs reikalavimą jog sportininkams kai kurioms meistriškumo pakopoms (MP) įvykdyti yra būtina, kad varžybose dalyvautų 6 užsienio valstybių komandos.

• 2017m. spalio 19 dieną iš KKSD direktoriaus E.Urbanavičiaus rankų LDSF generalinė sekretorė – direktorė R.Ališauskienė gavo padėkos raštą ir Atminimo medalį už nuopelnus Lietuvos sportui, tačiau kažkodėl tos informacijos neskelbė ( bent jau man nepavyko tai rasti ) LDSF internetinė svetainė. Tik du metai kai R.Ališauskienė dirba LDSF generaline sekretore – direktore , o jau padarė ,, žymių ir įsimintinų nuopelnų “ Lietuvos dviračių sportui !? Kažin ar pats KKSD direktorius E.Urbanavičius ir LDSF prezidentas R. Bakutis sugebėtų tuos R.Ališauskienės nuopelnus Lietuvos sportui išvardinti ? Jei paskutinės Lietuvos dviračių treko čempionatas parodė , kad LDSF sporto saliamonai nesugeba tinkamai net varžybų protokolus užpildyti , ko pasekoje , neteisingą informaciją apie komandinio sprinto 1 vietos laimėtojus skleidžia kitos žiniasklaidos priemonės: Delfi, Sekundė, Sportas.lt Yra žinoma ,jog ant varžybų protokolų pasirašo LDSF generalinė – direktorė R.Ališauskienė. Tai ant kokių R.Ališauskienė pasirašys: ant teisingų ar ant suklastotų ? Ar paskui vėl teisinsis, kad dėl didelio darbo krūvio nesugebėjo tinkamai atlikti savo pareigas?

• Šių varžybų protokoluose yra nurodyta , kad vienas sportininkas buvo nubaustas 30 eurų bauda, tačiau neaišku kuom remiantis tokia bauda buvo paskirta. Kodėl iš karto tokia didelė bauda jaunam sportininkui? Kodėl nebuvo galima skirti perspėjimo ar pan.?
    2017m. balandžio mėn. 20 d. LDSF Vykdomasis komitetas svarstė klausimą ,, Dėl Teisėjų sąjungos varžybose taikomų baudų ir teisėjų apmokėjimo varžybų metu…..“ Pranešėjas A.Taučius. Šiame posėdyje buvo nutarta,, <> Teisėjų siūlomos baudos: Siūloma teisėjų baudos suma nuo 10-30 eurų skirti nusižengusiems sportininkams ar treneriams, tik būtinai paruošti teisėjų skyrimo baudų reglamentą , kurį galima bus paskelbti LDSF puslapyje, taip supažindinant visus trenerius ir sportininkus su teisėjų sąjungos nustatytomis varžybų metu nuobaudų skyrimo tvarkomis ir kainomis. Teisėjai turi pateikti paruoštą 2017 metų aplinkraštį, kuriame būtų pateikta metams teisėjų tvarka, kurią taikis varžybose.(Kas bus galima, kas nebus galima). (už-7 , prieš-0 )“
    2017m. gegužės mėn. 11d. LDSF Vykdomasis komitetas svarstė klausimą ,,Teisėjų sąrašo su turimomis kvalifikacinėmis kategorijomis pristatymas , pridedant patvirtinančius dokumentus. Baudų lentelės pristatymas. Pranešėjas Mantvydas Kanapeckas.“ Buvo nutarta: ,, Teisėjų sąrašas su turimomis kvalifikacinėmis kategorijomis nepristatytas, patvirtinantys kvalifikaciją kategorijų dokumentai nepateikti. Reikės pateikti. Baudų lentelė pristatyta, peržiūrėtos ir perkalbėtos visos pozicijos, lentelė su baudomis apsvarsčius atiduota tobulinimui ir papildymui remiantis UCI reglamento. Reikia konkretizuoti kiekvieną punktą, paformuluoti ir patobulinti, siūloma kitam vykdomajam komitetui tvirtinimui. Vaikams iki 16 metų sportininkams taikomos sekundės, o po 17 metų taikomos baudos. (už -10, prieš -0)“
    Remiantis LDSF viešai skelbiama informacija galima matyti , kad ,, kitam vykdomajam komitetui tvirtinimui“ baudų lentelės nebuvo pateiktos tvirtinimui. Sportininkai yra baudžiami , tačiau LDSF Vykdomasis komitetas nėra patvirtinęs nei nuobaudų skyrimo tvarkos ir nei kainų.
    LDSF Vykdomasis komitetas buvo daug griežtesnis dėl LDSF Etikos ir drausmės kodekso , visi turėjo būti supažindinti pasirašytinai, o tie ,, kas atsisako susipažinti ir nepasirašo etikos ir drausmės kodekso artimiausiam vykdomajam komitetui turi būti pateiktas sąrašas, svarstoma dėl licencijos stabdymo.(už-7 , prieš-0)“