P. Židonio nuotr.

Dviratininkams palengvins keliones

Dviratininkams palengvins keliones

Jei viskas klostysis, kaip tikisi Panevėžio savivaldybė, jau kitais metais įvairiose miesto vietose turėtų užvirti nemenki darbai.
Aukštaitijos sostinė rengiasi atnaujinti penketą dviračių ir pėsčiųjų takų, o tam numatoma skirti beveik 9,5 mln. eurų. Didžioji jų dalis – europinės lėšos.

Panevėžio savivaldybė rengiasi teikti penkis projektus Europos Sąjungos investicijoms gauti. Preliminari visų jų bendra vertė siektų daugiau nei 9,4 mln. eurų, iš jų 8 mln. eurų būtų ES lėšos, o miestui iš savo biudžeto tektų prisidėti daugiau nei 1,4 mln. eurų.
Už šiuos pinigus numatoma sutvarkyti penkis dviračių ir pėsčiųjų takus: Smėlynės gatvės atkarpoje tarp J. Basanavičiaus ir S. Kerbedžio gatvių, Pušaloto gatvėje nuo geležinkelio pervažos iki miesto ribos, Klaipėdos gatvėje nuo Nemuno gatvės iki miesto ribos, Ramygalos gatvėje nuo Nemuno gatvės iki miesto ribos.
Dviračių ir pėsčiųjų taku palei Nevėžio upę taip pat numatyta sujungti miestą nuo Vakarinės gatvės su Berčiūnais.

P. Židonio nuotr.

P. Židonio nuotr.

Darbai užvirtų kitąmet

Tiesiant dviračių ir pėsčiųjų takus ketinama modernizuoti apšvietimą, įrengti suoliukus ir šiukšlines, poilsio aikšteles.
Kiek iš tiesų šie darbai kainuos, paaiškės parengus techninius projektus.
Dabar manoma, kad brangiausiai atsieis dviračių ir pėsčiųjų takai Klaipėdos ir Ramygalos gatvėse – preliminariai įvertinti daugiau nei 2,5 mln. eurų.
Panevėžio savivaldybės Investicijų projektų skyriaus vedėjos Linos Bareikienės teigimu, iš planuojamų penkių nupirkti dviejų takų techniniai projektai – Klaipėdos ir Vakarinės gatvių.
Tikimasi metų pabaigoje ar kitų metų pradžioje turėti visus projektus. Tada būtų teikiamos paraiškos europinei paramai gauti.
Rangos darbus planuojama pradėti 2025-aisiais.
Pasak Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo Daliaus Vadlugos, pastaraisiais metais Panevėžyje atsirado ne vienas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas: Šiaurinėje, Tinklų, Elektronikos gatvėse, viena dalis tokio tako jau nutiesta ir Smėlynės gatvėje.

Dviratininkams pavojinga

Panevėžietis dviračių entuziastas Antanas sutinka, kad dabar mieste jau šiek tiek patogiau važinėti dviračiu.
Naujų dviračių takų būklė, dviratininko vertinimu, gera, o kitų – labai nekokia.
Anot jo, važiuojant į Berčiūnus, iki J. Janonio gatvės driekiasi apie 1,5 kilometro gero tako, tačiau toks toli gražu ne visas.
Iki Pajuostės taip pat veda geras takas. Gera važiuoti dviračiu ir atnaujintame Kultūros ir poilsio parke, sutvarkytoje centrinėje miesto dalyje.
Kasmet dviračiu apie 80 tūkst. kilometrų įveikiantis Antanas vardija ir dėl prastos dangos sunkiai įveikiamus takus mieste. Anot jo, dviratininkams bene daugiausia problemų kyla Klaipėdos, Savitiškio gatvėse.
„Kaip dabar atvažiuoti dviračiu nuo centro iki „Babilono“? Labai prastai“, – mano Antanas.
Dviratininkas pasakoja, kad ten, kur dviračių takų nėra, tenka gatve dalytis su automobiliais.
Tačiau, anot jo, tada vairuotojai nervinasi, kad dviratininkai trukdo eismui.
„Tiems, kad rečiau mina dviratį, važiuoti kartu su automobiliais tikrai nesmagu, ypač tokia gatve kaip Klaipėdos. Ten tave ir sumins, ir užguls“, – tvirtina Antanas.
Dviratininko nuomone, pribrendo laikas miestą gerais dviračių takais sujungti ir su aplinkiniais kaimais. Dabar, pasak jo, iki Velžio dviračių takas neblogas, tačiau toliau, iki Liūdynės, jo būklė prasta, kaip ir į Piniavą ar Paliūniškį nuo Vaivadų.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų