Dviračių takai į kaimą – tolima vizija

Dviračių takai į kaimą – tolima vizija

Nors Lietuva, kaip ir visa Europa, skatina gyventojus savo taršiuosius automobilius pakeisti aplinkai draugišku transportu, Lietuvos automobilių kelių direkcija abejinga Panevėžio rajone į priemiestines gyvenvietes vedantiems dviračių takams.

Vieni jų tragiškos būklės, bet nesulaukia remonto, kitur kone gyvybiškai reikalingo tako iš viso nėra.

Trakiškio ir aplinkinių kaimų gyventojai renka parašus, kad iki gyvenvietės, nuo miesto nutolusios vos per šešis kilometrus, būtų nutiestas dviračių takas.

Jau surinkta keli šimtai parašų – ne tik vietinių, bet ir į šį kraštą važinėjančių dirbti panevėžiečių. Ateinančią savaitę juos planuojama pateikti Panevėžio rajono savivaldybei.

Trakiškio gyventojų bendruomenės pirmininkės Jolantos Silgienės teigimu, dviračių takas reikalingas ne tik kaimo žmonėms. Nemažai miestiečių dirba Trakiškyje, prieš jį esančiame Kaimiškyje veikiančiose įmonėse, o dauguma trakiškiečių važinėja į darbą mieste.

„Važinėja žmonės dirbti iš miesto ar į jį ir girdime daug pageidavimų, kad galėtų tuos kelis kilometrus važiuoti paspirtukais, dviračiais, bet nėra tam sąlygų. Į kitas priemiestines Panevėžio rajono gyvenvietes veda dviračių takai, o iki Trakiškio nėra“, – sako J. Silgienė.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 30 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Reikėjo geriau nufotkinti dviračių taką (greičiau jo liekanas) šalia Velžio kelio už Baltic Petroleum degalinės (miesto ribose). Nerenovuotas nuo LTSR laikų !!! Nevienas jau dviratį yra sulaužęs.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų