„Sekundės“ nuotr.

Dviračių sporto federacija spręs dėl priekabiavimu kaltinamo trenerio likimo

Dviračių sporto federacija spręs dėl priekabiavimu kaltinamo trenerio likimo

Lietuvos dviračių sporto federacija kitą savaitę spręs dėl seksualiniu priekabiavimu apkaltinto dviračių treko rinktinės trenerio Antano Jakimavičiaus likimo.

„Pirmiausia sutarėme, kad dviračių sporto federacija savo artimiausiame vykdomojo komiteto posėdyje apsvarstys grįžusį iš varžybų trenerį“, – žurnalistams po susitikimo su sportininkų atstovais antradienį sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Posėdis vyks kovo 5 arba 6 dieną, teigė federacijos prezidentas Romualdas Bakutis.

Pirmadienį jis žada susitikti su dviratininkų masažuotoju Egidijumi Tutkumi, taip pat pasidalinusiu įvairiais kaltinimais treneriui

Šiuo metu A. Jakimavičius yra išvykęs į Lenkiją, kur vyksta dviračių treko pasaulio čempionatas.

„Jeigu pasitvirtins tie įtarimai, kurie yra, nematau jokios galimybės, kad treneris galėtų dirbti toliau savo darbą“, – kalbėjo federacijos vadovas.

Pasak jo, nebelikus trenerių licencijavimo mechanizmo federacija gali pareikšti, kad A. Jakimavičius niekada negalės dirbti su jos finansuojamais sportininkais ar dalyvauti jos finansuojamuose projektuose.

„Aš turiu poziciją netgi iš treko vadovų Panevėžyje, kad jeigu pasitvirtins tie faktai, tai treneris Jakimavičius taps persona non grata net treke“, – tvirtino R. Bakutis.

„Mano manymu, žmogui, kuris neturi kito pragyvenimo šaltinio ir kitos profesijos, tai yra ne tik karjeros, bet ir žmogiško gyvenimo pabaiga“, – pridūrė jis.

Buvusios dviratininkės anonimiškai apkaltino A. Jakimavičių nuolat laidžius seksualinio pobūdžio pastabas, stovyklose ir išvykose girtavus, buvus gašliam, lindus į lovą, liepus svertis vilkint tik apatinius drabužius.

Treneris kaltinimus neigia ir vadina juos priešų išpuoliu.

Ragina netylėti

Švietimo ministras ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovė Daina Gudzinevičiūtė ragino visus nuo trenerių ar kito personalo nukentėjusius sportininkus netylėti.

„Merginos ir vaikinai turi nebijoti, nesijausti kaltais, jeigu kažkas atsitiko, kreiptis į teisėsaugą ir nebijoti kalbėti“, – teigė D. Gudzinevičiūtė.

Pasak jos, olimpinis komitetas rengia medžiagą, kaip atpažinti priekabiavimą, apie tai bus kalbama ir treneriams organizuojamuose mokymuose, organizuojamas projektas su Portugalija.

„Patys suprantate, kad tokie dalykai labai greitai nepasidarys, bet mes turime skatinti, netylėti, judėti į priekį, galvoti, kas bus, ir rūpintis, kad ateinanti karta būtų saugi ir dabartiniai mūsų sportininkai būtų saugūs“, – tvirtino LTOK prezidentė.

A. Monkevičius teigė, kad kaltinimai A. Jakimavičiui jį „labai jaudina“ ir „kelia didelį susirūpinimą“.

Jis sakė, kad atsakyti į visas abejones dabar yra Lietuvos dviračių sporto federacijos „garbės reikalas“.

„Manau, kad sporte garbė yra ne mažiau svarbi už pasiekimus“, – kalbėjo ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų