Dviese leidžiasi į kelionę aplink pasaulį

Dviese leidžiasi į kelionę aplink pasaulį

 

Garsaus Panevėžio automobilininko Audriaus Sutkaus planai visureigiais apkeliauti pasaulį iš kalbų virsta darbais. Jau kitą savaitę į pradinį kelionės tašką – Pietų Ameriką – išriedės Audriaus ir Almos Sutkų keturiais ratais varomi automobiliai.

Vakar užkietėjęs keliautojas sukvietė draugus į netradicinę konferenciją vienoje vaizdingiausių Vilniaus vietų – Subačiaus gatvės apžvalgos aikštelėje.

„Čia atsiveria gražiausias, kelis šimtus metų besiformavusio istorinio senamiesčio vaizdas, žvilgsnis į neaprėpiamus tolius ir nelankytus kraštus. 1994-aisiais metais Vilniaus senamiestis dėl savo architektūrinės gausos unikalumo įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą kaip vienas gražiausių Senojo žemyno miestų ir turintis didžiausią barokinį senamiestį visoje Rytų ir Vidurio Europoje“, – kviesdamas į konferenciją rašė panevėžietis.

Susitikime smalsuoliams suteikta unikali galimybė susipažinti ne tik su pačiu A. Sutkumi ir jo komanda, bet pirmą kartą pristatyta ir visiškai paruošta kelionei technika. Ji Pietų Amerikos link pajuda iš Klaipėdos uosto jau rugsėjo 24–25 dienomis, o į vietą turėtų atplaukti apie lapkričio vidurį.

Patys keliautojai į didžiąją savo gyvenimo kelionę leisis lapkričio 2-ąją. A. ir A. Sutkai savo kelionės startu pasirinko Ugnies žemės – Argentinos – miestą Ušuają. Pasak vyro, Patagonija yra strategiškai patogi vieta, leisianti sėkmingai išplaukti į Antarktidą. Jos link pora žada pasukti lapkričio 6-ąją.

Kol kas, kaip patikino A. Sutkus, vis dar yra dėliojami paskutiniai kelionės akcentai. Jo nuomone, maršrutą gali tekti pakoreguoti pakeliui iš vienos vietos į kitą.

„Neįmanoma viskam pasiruošti, visko numatyti. Vertinsime vietoje realiuoju laiku. Pats projektas – kaip gyvenimas – jam negali pasiruošti. Nežinai, kada ir kas suges, kada sustos ar ką kokia laimė, nelaimė, džiaugsmas ar neviltis užklups. Išvažiuosime tikriausiai taip pat iki galo nepasiruošę“, – atvirai prisipažino būsimas keliautojas aplink pasaulį.

Sutkų šeima kelionę pradės Argentinoje.

Stebuklų paieškos

Sutkai per ketverius kelionių aplink pasaulį metus planuoja sukarti daugiau nei 250 tūkst. kilometrų, aplankyti per 140 pasaulio valstybių ir užfiksuoti 1000 pasaulio stebuklų.

Stebuklais A. Sutkus vadina vietas, kurios priverčia aiktelėti iš netikėtumo.

Anksčiau dienraščiui „Sekundė“ A. Sutkus yra minėjęs, jog visą kelionės maršrutą jis yra susidėliojęs pats. Kurdamas savo sąrašą keliautojas rinkosi ne tik gamtos ir civilizacijos stebuklus. Jo dėmesį taip pat patraukė ir kulinariniai, sportiniai, kultūriniai reiškiniai.

Nors A. Sutkus yra užkietėjęs bekelės gerbėjas, rizikuoti savo komandos saugumu vyras nenorėtų. Tad didžioji per visus žemynus nusidriekusios trasos dalis eis normaliais keliais.

Stoti akis į akį su gamtos netikėtumais panevėžietis tikino nebijantis.

„Jei reikės stebuklų ieškoti po žeme, lįsiu, jei po vandeniu – nersiu. Gal ne visur ir privažiuoti pavyks. Dėliojuosi žemėlapį su visais objektų aprašymais, kad turėčiau informacijos ten, kur nėra interneto. Ir vis atrandu kažką naujo. Bet jei viskas būtų aišku, neliktų ir azarto“, – tą kartą sakė automobilininkas.

Komentarai

  • I trasa, sekmes !

  • Na čia stulbinančiai sakyčiau labai!! Reikia drąsos taip susiruošti ir išvykti. Mes su draugu dažniausiai keliaujam į šiltus kraštus ten kur daug gamtos. Šią vasarą keliavom į Omaną ( http://www.lehko.lt/salys/kelione_i_omana/pazintines_keliones_i_omana/ ), tai galėčiau pasakyti, jog buvo labai egzotiška kelionė.

  • […] kelionės akcentus rudenį dėliojęs A. Sutkus teigė, kad nors ir turi gana tikslų maršrutą, tačiau kelionių […]

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų