Duotas startas Panevėžio ir Kauno policijos pastatų statyboms

Duotas startas Panevėžio ir Kauno policijos pastatų statyboms

Policija yra viena pirmųjų valstybės institucijų, aktyviai įgyvendinanti viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės projektus (angl. „public and private partership“, PPP).

Šiandien sėkmingai įgyvendinus atranką dviejuose valdžios ir privataus subjektų partnerystės projektuose – „Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato kartu su areštine Panevėžyje, Beržų g. 46, projektavimas, statyba ir paslaugų teikimas” bei „Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato Kaune, Radvilėnų pl. 1, projektavimas, statyba ir paslaugų teikimas”, pasirašytos partnerystės sutartys dėl minėtų pastatų projektavimo, statybų ir paslaugų teikimo.

Pagal šiuos projektus Kaune ir Panevėžyje bus pastatyti ir įrengti nauji apskričių policijos komisariatų pastatai bei kita infrastruktūra, iš kurios paminėtinos interesantams skirtos automobilių aikštelės, pilnai tenkinančios lankytojų poreikius. Abiejų projektų partnerystės sutarties laikotarpis – penkiolika metų. Projektavimas ir statyba truks trejus metus, paslaugų teikimas – dvylika metų. Planuojama, kad Kauno ir Panevėžio gyventojams bei policijos darbuotojams naujos patalpos bus atidarytos 2021 m. pabaigoje – 2022 m. pradžioje.

Kaune (Radvilėnų pl. 1) planuojama pastatyti naują apie 6400 kv. metrų apskrities VPK administracinį pastatą su ūkiniu pastatu, Panevėžyje (Beržų g. 46) – apie 9200 kv. metrų apskrities VPK administracinį pastatą su areštine.

Kauno apskr. VPK projektą įgyvendins UAB „Merko statyba“ ir jos įsteigta dukterinė bendrovė „VPSP 2“. Už infrastruktūros sukūrimą, jos priežiūrą ir paslaugų teikimą per visą sutarties laikotarpį privačiam subjektui bus sumokėta 17,2 mln. eurų grynąja dabartine verte (su PVM). Į naują pastatą planuojama perkelti 3 policijos komisariatus, dalį administravimo padalinių, kriminalistinių tyrimų padalinį ir kt.

Panevėžio apskr. VPK projektą įgyvendins „Darnu Group“ bendrovių holdingui priklausanti UAB „Salvinta“ ir jos įsteigta dukterinė bendrovė „PPP projektas 1“. Privačiam partneriui už infrastruktūros sukūrimą, jos priežiūrą ir paslaugų teikimą per visą sutarties laikotarpį bus sumokėta 21,1 mln. eurų grynąja dabartine verte (su PVM). Panevėžyje bus suprojektuotas ir pastatytas apskrities VPK administracinis pastatas su areštine, garažu ir automobilių saugojimo aikštele, todėl nurodytu adresu gyventojams bus teikiamos visos policijos paslaugos.

Pasak atliekančio policijos generalinio komisaro funkcijas Rimanto Bobino, įgyvendinus šiuos projektus policijos darbuotojai dirbs ir paslaugas gyventojams teiks moderniose ir tinkamai pritaikytose patalpose, kurių energinis efektyvumas atitiks A+ + energetinę klasę. Bus efektyviau naudojamos policijai skiriamos lėšos, apie 30 proc. sumažės bendras minėtų policijos įstaigų naudojamas pastatų plotas.

Šiuo metu Kauno apskr. VPK veiklą vykdo dvidešimtyje pastatų, kurių bendras plotas 22,7 tūkst. kv. metrų, iš kurių dalis yra nuomojama. Panevėžio apskr. VPK veiklą vykdo keturiuose atskiruose pastatuose, kurių bendras plotas 16 tūkst. kv. metrų, iš kurių dalis nuomojama. Preliminariais skaičiavimais, įgyvendinus projektus, metinės veiklos išlaidos Kauno apskr. VPK būtų beveik 200 tūkst. eurų mažesnės, Panevėžio apskr. VPK – beveik 290 tūkst. eurų mažesnės.

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos jau turi patirties vykdant viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektą. 2015 m. pabaigoje pasirašyta partnerystės sutartis, pagal kurią privatus partneris įsipareigojo pastatyti Vilniuje naują miesto 1-ojo policijos komisariato pastatą P. Vileišio gatvėje ir areštinę Birželio 23-iosios gatvėje bei penkiolika metų juos prižiūrėti. Vilniaus komisariatas ir areštinė pradės veikti nuo šių metų birželio mėnesio.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų